Kermankuorinta jatkuu

harhauskottelua

Autoverot muuttuvat taatusti hallituksen toimesta. Sehän lupasi tehdä sen toukokuuhun mennessä. Nyt lakia tehdään salassa ja se tehdään siten että kansa joutuu maksajaksi ja yritykset ja rikkaat tai velkaiset saavat ajaa ilman autoverotusta . Sensijaan kansa ja erityisesti köyhät vähän ajavat ja siten vähiten ilmastoa saastuttavat maksavat eniten. Hallituksen tarkoitus on sama kuin kaikessa muussakin. Kansa pistetään maksamaan niin paljon yrityksille kuin ne tarvitsevat jotta yrittäminen EUssa on riittävän kannattavaa ja tuottaa reilusti voittoa.
Yli tonnin vero vuodessa merkitsee että kilometrin ajaminen maksaa euron kun ajaa vuodessa pari tuhatta km. Törkeys on huipussaan ikäänkuin kukaan koko valtakunnassa ei muka osaa laskea. Kun verrataan vaikka 50000 km ajavaan niin co2 päästöt ovat järkevällä 2000 km ajavalla n kymmenesosa vaikka ajaisi panssarivaunulla. Siis kysymys ei ole kasvihuoneilmiön vähentämisestä vaan pelkästä rahastuksesta niille jotka luulevat muita pöljiksi. Nuo päättäjät luulevat olevansa jumalia maan päällä. Siinä menevät lankaan,eihän jumalia ole olemassa.

0

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

        Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
        Tv-sarjat
        21
        1341
      2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

        Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
        Ikävä
        133
        1241
      3. 64
        1230
      4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

        Vaikka oot jo noin vanha!?
        Ikävä
        108
        1225
      5. Kunnanhallitus

        Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
        Puolanka
        67
        1049
      6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

        Mun mielestä on👍
        Ikävä
        109
        999
      7. Rauha, sopiiko

        Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
        Ikävä
        94
        957
      8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

        Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
        Sinkut
        182
        923
      9. Minkä kappaleen

        haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
        Ikävä
        84
        857
      10. MiltäKaivattusi

        Näyttää? !
        Ikävä
        43
        824
      11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

        Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
        Ikävä
        66
        791
      12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

        Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
        Ikävä
        50
        686
      13. Vieläkö tykkäät

        Minusta niin paljon että olisit valmis?
        Ikävä
        43
        656
      14. Tykkäätkö minusta

        Mies vai et? -nainen
        Ikävä
        58
        653
      15. Mitä meidän välillämme

        On käynyt näiden vuosien aikana?
        Ikävä
        70
        636
      16. Olit hyödytön.

        Mulle hyödytön..
        Ikävä
        98
        628
      17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

        https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
        Maailman menoa
        87
        618
      18. Perhoseni (miehelle)

        Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
        Ikävä
        123
        592
      19. Olen tavattavissa

        tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
        Ikävä
        52
        564
      20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

        Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
        Luterilaisuus
        307
        555
      Aihe