http://www.iltalehti.fi/uutiset/201702012200063198_uu.shtml
Eduskuntaryhmä on vaikean paikan edessä.
Teuvo on keskisuomalainen " möllikkä" pikkusen tyhmä, ai mistä tiedän ?
No Teuvo on ihan niinkuin minäkin, joskus vaan tulee lepsaus ja sille ei maha mittään, on supistajalihas löysä.
Kolme vahtoehtoo on tuomiolle varoitus, erottaminen ryhmästä tai pallista ripustaminen Viitasaaren S-marketin tuulikaappiin.
Mutta minä luulen, että Teuvon päätä silitetään ja sanotaan
" lisää tätä, että puolue pysyy julkisuudessa".
Eduskuntaryhmä on vaikean paikan edessä.
Teuvo on keskisuomalainen " möllikkä" pikkusen tyhmä, ai mistä tiedän ?
No Teuvo on ihan niinkuin minäkin, joskus vaan tulee lepsaus ja sille ei maha mittään, on supistajalihas löysä.
Kolme vahtoehtoo on tuomiolle varoitus, erottaminen ryhmästä tai pallista ripustaminen Viitasaaren S-marketin tuulikaappiin.
Mutta minä luulen, että Teuvon päätä silitetään ja sanotaan
" lisää tätä, että puolue pysyy julkisuudessa".
Vastaukset 20
Vanhimmat
Oispahan mukava nähdä Teuvo tuulikaapissa
Hakkarainen palkitaan Sandvikin tapaan?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701282200060948_uu.shtml
Nyt kaikki joukolla rötöstelemään, puolue maksaa palkkion.
Ottakaa Teuvon puheet vakavasti älkääkä häntä niidenkään takia syrjikö. Saisitte jytkyjä lisää jos alkaisitte toimimaan Suomen puolesta oikeissa asioissa kuten islaminsaation vastustuksessa, eu:sta eron puolesta jne. Te puolueena kuihdutte kuin pyy maailmanlopun edellä kun olette niin itsepäisesti globalisteja ja suomalaisia vastaan.
Meidän perussuomalaisten tavoite on EU-liittovaltio, vahva euro ja vapaa liikkuvuus.
Mamu-kriitikot, rasset ja sekunda-natsit kuuluu Siperiaan ja ethän sinä halua olla heidän joukossaan.
Suomi on liian pieni maa yksin olemiseen, kansa on hivenen tyhmää ja suvut liian liki.
Koska loppuu persujen kusetus mamuasioissa??
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701312200063123_uu.shtml
Teuvolle täytyisi antaa bonusta, kun sanoo asiat rehellisesti, niin kuin ne ovat.
Tuostakin Teuvon kirjoituksesta annettiin sakot, mutta muut saavat samaa asiaa hokea mielin määrin, alun perin kai hesarin toimittajan lausumaa toistettu.
Ja monen mielestä reilua toimintaa tuollainen?
Ei minusta, sakot kaikille, jotka tuota lausetta ovat käyttäneet tai Teuvon sakkorangaistus purettava.
Teuvoa rangaistiin varoituksella;
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005069771.html
Voi, voi.
Perusteluissa otettiin huomioon kansanedustajan polittinentyhmyys.
Kyynelsilmin kuuntelin tuomion ( heh heh)
Mutta miksi Somali kusi naisen päälle ravintolassa ?
Ihan sen takia, että sinulla on miettimistä ja todista, että oli somali
Joku oli tehnyt Teuvolle patsaan viitasaaren torinlaitaan, polin siihen ja kengät piti pestä.
Matujen rajoittamisen lisäksi on tärkeää repiä auki keputettu sote-maakuntahallinto, PS:sta löytyy tietoa, varmaan Hakkaraisen vaalipiirin perusterveyden professori Vanhala voi hoitaa myös tätä, raskaan sarjan asiantuntijat kertovat, mikä meni keputuksessa raskaasti pieleen http://www.laakarilehti.fi/ajassa/nakokulmat/sote-uudistus-ei-toteuta-saastoja-eika-parempaa-hoitoa/ http://www.kauppalehti.fi/uutiset/laaja-palvelujen-yhtioittaminen-johtaa-ylihoitoon/PQj5rU4C
Kepujärjestelmien ja -virkailijoiden jättäminen hallintoon on tuhoisaa, menneen ajan maalaisliitolla ei ole suhteita ulkomaailmaan eikä realismiin, enää
Työpaikkojen säilyttäminen vaatii kansan finanssilukutaidon parantamista Ruotsin malliin. Työeläkejärjestelmä, jossa herrat päättävät kabineteissa sijoituksista toisin kuin Ruotsissa, saa kansan nukkumaan, ei omistamaan, ja ulkomaalaiset nappaavat firmat Suomesta, josta tulee tytäryhtiötalous. Trump avustaa kehitystä panemalla ulkomaisille esteitä, jolloin tulee ajatus lähteä pois Suomesta. Suomi on finanssivarallisuusmaa, mutta rahat ovat eläkepuskureissa herran kukkarossa.
Äänivyöry tulossa Teuvolle. Nyt menee kymppi rikki. Saa mm.kaikki bernerinhuora-kankaanniemen äänet.
Olen Hakaraisen kannattaja valitettavasti en ole samasta vaalipiiristä te jotka olette antakaa tukenne Teuvolle hänenkaltaisiaan Suomi tarvitsee jatkossakin,hieno mies ja mielipiteet kansan suusta Teuvo on pienoiskoossa mitä tavallinen kansa ajattelee emme ole punavuoren viininlitkiöitä ja suvakkihuorat ovat kirosana meillä . Tänne passaa tulla osoittamaan miältänsä olen sitä mieltä täältä lähdetään samaa tietä mistä ovat tulleetkin rivakakssa tahdissa.
minusta vaikuttaa Hakkaraisen jutut järkeviltä jos niitä vertaa vihreitten erikoisasian-
tuntijoihin.
no ei sulta poika ainakaan huumorintajua uuvu
ajatellaanpa jos minä sanon hakkaraista aasiksi, niin asia on ok, mutta jos sanon aasia Hakkaraiseksi, niin on oikein, että syyte nostetaan.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201702012200063640_pi.shtml
näin Maria
nyt hävettää perussuomalaisena eduskuntaryhmän tekemiset,teuvoa olisi pitänyt tukea eikä huomautella,omia pitäisi puolustaa eikä huomautella,teuvo on kumminkin oikeassa,minkä takia todenpuhujat pitää lynkata,persut,tämmöisellä toiminnalla hajoitatta puolueen.
Ja tämä oli se viimeinen asia, minkä tähden persut hallitukseen pääsivät. Nyt meillä on persut, jotka on ihan samanlainen puolue, kuin kaikki muutkin. Todellisuudessa sillä ei ole mitään arvoa, köyhälle, duunarille, maajussille, eikä kapitalistille. Näille kaikille on jo puolueensa.
Keskusta otti persut hallitusneuvotteluihin taka-ajatuksenaan, että persut on apupuolue. Näin myös kävi.
Kunnioitus Hakkaraiselle kansalaistottelemattomuudesta. Mikä ei ole oikein, ei saata olla lakikaan.
Eikä perussuomalaisten pidä polvistua sensuurin edessä. Otetaan esimerkkiä vihreistä. Siellähän vilisee näitä lain rikkomisesta sakotettuja, jotka eivät tekojaan häpeile. Koijärveltä alkaen.
Tämä peli ei vetele, jyrähti kielitaitoinen persutyttö. Se on nytten Teuvollekin selvää, ettei viitasaaren absin totuuksia saa enää laukoa, vaan ne pitää verhota vaaleanpunaiseen pitsiin.
Hakkaraisen erottaa vihreiden kansalaistottelemattomuudesta siinä, että vihreät ovat oikeasti sitä mieltä siitä mitä sanovat sekä heidän puolueensa. Pienenä puolueena voi tulla jotain lapsuksia hallituksessa, että ollaan rakentamassa ydinvoimaa mitä äänestäjät eivät kannata, mutta eivät vihreät toimi eikä puhu vastoin vihreiden käytännön politiikkaa.
Teukka taasen puhuu aivan päinvastaisia kuin mitä oma puolue ajaa ja mihin asioihin pystyy itse vaikuttamaan. Puolue mamuttaa, tukee juuri niitä asioita mitä Teukka kritisoi. Siinä mielessä hänen äänestämisensä on turhaa. Häntä voi muutoin ihannoida ja olla samaa mieltä, mutta äänestämisen kanssa sillä ei ole mitään tekemistä eikä niiden mistä hän puhuu.