Chas kohtelee Aronia kuin pikkupoikaa vaikka Aaroni on jo aikuinen mies.
Koko ajan kyselemässä mihin toinen on menossa tai mistä tulossa ja kenen kanssa.
Muutenkin paapoo vähän liikaa, kyllä Aaroni pärjää ilman äiteen kokoaikaista avustusta.
Chas & Aron
5
423
Vastaukset
Tuo Chasin "yliäitiys" johtuu, lapsensa aikoinaan hylänneen äidin huonosta omastatunnosta.Chasin syyttävä omatunto ei jätä häntä rauhaan, kun hänelle selvisi, mitä hänen lapselleen on tapahtunut hylkäämisen seurauksena.
Chas yrittää nyt jälkeenpäin hyvittää pojalleen menneisyyden virhettään ja se näkyy sitten juuri tälläisenä, ylihyysäämisenä.Chas haluaisi Aaronista itselleen kai peräkammarinpojan, jotta saisi korvata puuttunutta äitiyttään tälle ja hyysätä poikaansa, äidillisesti loppuun asti.
Ihminen tarvitsee aina, kaikissa ikävaiheissaan jollain tavalla äitiä, tai molempia vanhempiaan.Mutta kaikkein eniten lapsi tarvitsee suojelevia ja turvallisia vanhempia juuri lapsuudessaan.Riittää jos niitä on edes yksi kunnollinen, mutta aina parempi jos lapsella on kaksi rakastavaa ja huolehtivaa vanhempaa.
Pilalle mennyttä lapsuutta kun ei voi korjata mitenkään jälkeenpäin, eikä tehtyjä saa tekemättömiksi.Vaikea lapsuus jättää jälkensä ihmisiin, kuten Aaroniinkin.- kdfjdslkfj
No ei lapsuutta tietenkään voi muuttaa, mutta sen merkitystä ja vaikutuksia voi toki käsitellä, joten kehnon lapsuuden omaava ihminen ei ole "menetetty tapaus" :) Tunnen monta tasapainoista ja onnellista elämää elävää ihmistä, joilla on ollut todella hankala lapsuus ja nuoruus.
Ja en tiedä sitäkään, vahtiiko Chas Aaronia siksi, että tuntee syyllisyyttä tämän kovista kokemuksista, sillä hänhän roikkui ikeenä Aaronin niskassa jo ennen kun tiesi asiasta. Hän tuntee varmaan ylipäätään syyllisyyttä koko hylkäämisestä, tai siten hän on vain jotenkin läheisriippuvainen. - kxft
Chas on tosiaan jo ennen tätä viimeisintä paljastusta käyttäytynyt samalla tavalla, kompensoidakseen poissaoloaan, kun Aaron oli lapsi, jo ennen kuin tiesi, mitä kaikkea oli tapahtunut. Ja nyt asia vielä voimistui. Minusta se on toisaalta aika luonnollinen reaktio, onhan se nyt parempi, että edes yrittää korvata asiat, ja parempi aina jossain vaiheessa kuin ei ollenkaan. Minusta ainakin Aaronin asemassa olisi mukavaa, jos äiti nyt olisi saatavilla ja tukena, lopulta. Lisäksi onhan sen Dinglen suvussakin kulkeva asia, että perheen ja suvun kanssa ollaan yleensä melko läheinen.
- Yhhyhhhhyyyy
Aika ärsyttävä itkupilli siitä Aaronista on kirjoitettu. Joka mutkassa pyrskimässä kuin pikkutytöt.
- kxft
Se johtuu siitä, että Danny Miller on niin hyvä dramaattisten asioiden näyttelijä. Kyllä Aaronilla vielä normaalia ja iloisempaakin elämää tulee varmasti olemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1322953- 61341
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201296Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701171- 441129
- 371001
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38991Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133947- 47944
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36867