Chas kohtelee Aronia kuin pikkupoikaa vaikka Aaroni on jo aikuinen mies.
Koko ajan kyselemässä mihin toinen on menossa tai mistä tulossa ja kenen kanssa.
Muutenkin paapoo vähän liikaa, kyllä Aaroni pärjää ilman äiteen kokoaikaista avustusta.
Chas & Aron
5
448
Vastaukset
Tuo Chasin "yliäitiys" johtuu, lapsensa aikoinaan hylänneen äidin huonosta omastatunnosta.Chasin syyttävä omatunto ei jätä häntä rauhaan, kun hänelle selvisi, mitä hänen lapselleen on tapahtunut hylkäämisen seurauksena.
Chas yrittää nyt jälkeenpäin hyvittää pojalleen menneisyyden virhettään ja se näkyy sitten juuri tälläisenä, ylihyysäämisenä.Chas haluaisi Aaronista itselleen kai peräkammarinpojan, jotta saisi korvata puuttunutta äitiyttään tälle ja hyysätä poikaansa, äidillisesti loppuun asti.
Ihminen tarvitsee aina, kaikissa ikävaiheissaan jollain tavalla äitiä, tai molempia vanhempiaan.Mutta kaikkein eniten lapsi tarvitsee suojelevia ja turvallisia vanhempia juuri lapsuudessaan.Riittää jos niitä on edes yksi kunnollinen, mutta aina parempi jos lapsella on kaksi rakastavaa ja huolehtivaa vanhempaa.
Pilalle mennyttä lapsuutta kun ei voi korjata mitenkään jälkeenpäin, eikä tehtyjä saa tekemättömiksi.Vaikea lapsuus jättää jälkensä ihmisiin, kuten Aaroniinkin.- kdfjdslkfj
No ei lapsuutta tietenkään voi muuttaa, mutta sen merkitystä ja vaikutuksia voi toki käsitellä, joten kehnon lapsuuden omaava ihminen ei ole "menetetty tapaus" :) Tunnen monta tasapainoista ja onnellista elämää elävää ihmistä, joilla on ollut todella hankala lapsuus ja nuoruus.
Ja en tiedä sitäkään, vahtiiko Chas Aaronia siksi, että tuntee syyllisyyttä tämän kovista kokemuksista, sillä hänhän roikkui ikeenä Aaronin niskassa jo ennen kun tiesi asiasta. Hän tuntee varmaan ylipäätään syyllisyyttä koko hylkäämisestä, tai siten hän on vain jotenkin läheisriippuvainen. - kxft
Chas on tosiaan jo ennen tätä viimeisintä paljastusta käyttäytynyt samalla tavalla, kompensoidakseen poissaoloaan, kun Aaron oli lapsi, jo ennen kuin tiesi, mitä kaikkea oli tapahtunut. Ja nyt asia vielä voimistui. Minusta se on toisaalta aika luonnollinen reaktio, onhan se nyt parempi, että edes yrittää korvata asiat, ja parempi aina jossain vaiheessa kuin ei ollenkaan. Minusta ainakin Aaronin asemassa olisi mukavaa, jos äiti nyt olisi saatavilla ja tukena, lopulta. Lisäksi onhan sen Dinglen suvussakin kulkeva asia, että perheen ja suvun kanssa ollaan yleensä melko läheinen.
- Yhhyhhhhyyyy
Aika ärsyttävä itkupilli siitä Aaronista on kirjoitettu. Joka mutkassa pyrskimässä kuin pikkutytöt.
- kxft
Se johtuu siitä, että Danny Miller on niin hyvä dramaattisten asioiden näyttelijä. Kyllä Aaronilla vielä normaalia ja iloisempaakin elämää tulee varmasti olemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh453184Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222688- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861487- 391330
- 821199