Tänään on radiossa ollut vaan vihapuhetta ja illalla on telkkarissa oikein vihapuheilta.
Yle teetti verorahoilla oikein tutkimuksenkin vihaisesta puheesta. Mitenkähän luotettava tämä tutkimus oikein on!
Tutkimuksessa 10% koki nähneensä vihaluhetta joskus, mutta mikä se määritelmä oikein on. Poliisejakin nyt palkataan miljoonilla €uroilla tutkimaan olematonta vihaista puhetta.
Missä sitä vihaista puhetta on, kun minä en ole sitä vielä tavannut, ainakaan netissä suomessa. Sanokaa ihmeessä mistä sitä löytää, kun olis kiva nähdä, että millaista se oikein on. Uskonnosta ei saa puhua suomessa. Jos sanon, että kaikki välimeren maitten sodat johtuu uskonnosta, niin joutuukohan tästä linnaan, vai katkastaanko kaula.
Jos minä kerron totuuksia muslimeista, miten ne elelee ja ajattelee. Se varmaan tulkitaan vihapuheeksi ja siitä joutuu linnaan. Suomalaista, luterilaista saa panetella ja haukkua miten vaan, eikä siitä saa syytteitä.
Tässähän täytyy alkamaan puhumaan vihapuhetta, että YLEkään ei tuhlaa turhaan rahojaan tällaisiin vihapuhe ohjelmiin. Perkele! Muslimi. Luterilainen.
Vihaista puhetta, saatana
0
67
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke271807- 1051468
- 771401
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671036- 61892
- 47876
- 64853
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t27810Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62787- 127765