Hyväksytäänkö lapsimorsiamet?

AntiSaatana

Voisiko joku kertoa, miksi näen aina muslimi-maista tulleita miehiä yksin liikkumassa - saati ne kerrat tyttö-lasten kanssa, jolloin noilla miehillä ei ole MITÄÄN isällistä suhdetta lapseensa, vaan pitävät ihan pikku-lastakin ikään kuin vaimokkeena ja käskevät kulkea metrejä kauempana takana "Herra Ylhäisestään".
-Tai saattavat toista taas rettuuttaa ilman, että toinen tätä isäkseen tuntee...?

Ja missä ovat ne naiset, joilta huivit kielletään - ikään kuin he olisivat niitä RIISTÄJIÄ, joita muslimi-lait ruokkii? Ovatko he hellan ja nyrkin välissä nyt - vai palautettu takaisin "Itse-Syyllistyneinä"?

Media puhuu niin mielellään uroksen kärsimyksistä ja syystä pakolaisuuteen.

Herrasmies-säännöt/etiketti/Arvot tehtiin muinoin ehkäisemään ihmiskauppamaista ajattelua - ihmiskauppaa. Ilmeisesti naisten lahtaaminen olisi ollut tavallistakin yleisempää, ellei noin "ovelasti" olisi muistutettu naisten "käytännöllisyydestä" miehen elämässä... Mutta joka tapauksessa, nuo olivat ainoat keinot pitää mies jokseenkin selväjärkisenä (mies-miehelle) ja muistuttivat päivittäin, että Maailmassa on muitakin kuin sinä "ukkonen".

Olen toki nähnyt suomi-isänkin aina unohtavan lapsensa ja "lupaus-hoitaa" tarkoittaa vain mukaanottoa, mutta kai minä ihmisten asenteet jo tässä iässä näen lapsiakin kohtaan.
- Ja voin toki mainita myös, että olen nähnyt yli-suojelevia isiäkin (muslimeita näemmä).

0

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

        Juuri nyt, tällä hetkellä?
        Ikävä
        106
        1271
      2. Salaisuudet paljastuu

        Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
        Ikävä
        94
        888
      3. Poliisi pamputti Variskankaalla

        Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
        Kajaani
        31
        794
      4. vapaa

        sana :) 🚮
        Ikävä
        66
        693
      5. 32
        635
      6. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

        Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        93
        632
      7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

        S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
        Maailman menoa
        16
        584
      8. Nainen tosi ikävä sua

        Näkispä edes ohimennen
        Ikävä
        18
        568
      9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

        Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
        Ikävä
        43
        523
      10. Rakennus myynnissä

        Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
        Suomussalmi
        10
        476
      Aihe