Joko nyt alkaa lennot Helsinkiin, kun lähti luvat tältä Raskun pyörittämältä firmalta ja uusi toimija aloittaa ?
Lennot alkaa ?
heimelennetääntaas
8244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kuulin huhua notta kesän korvalla
Miettivät enää uuden Cessnan väriä.
Liikemiehet Hesasta eivät kulje junilla vaan lentäen.
Jos on ilkka lehteä uskominen, niin ympäri maailmaa mennään, mutta aikuisen oikeasti.........hoh,hoijaaaaa.
Näin Vaasassa
SAS lisää lentoja Vaasan ja Tukholman välille – ja edelleen maailmalle
31.01.2017 08:48 (Päivitetty: 31.01.2017 12:10)
Saa nähdä vieläkö Eteläpohjanmaan Kunnat ja kaupungit kantavat rengonharjun lentokentälle rahaa samalla tavalla, kuin Hölmoläiset kantoivat säkillä valoa sisälle.
Kyllä kannattaisi vielä kokeilla. Jos se pikkutappi Napoleon on saanut loparit, niin nyt saattaisi lennot ja kenttä vaikka toimiakin. Melko kauan katsoivatkin tuota söheltämistä, liian kauan.
Firmassamme aloimme aikoinaan huolestua Helsingin lentojen jatkuvuudesta jotka oli erittäin tärkeitä asiakkaillemme. Soitinkin tuolle pikkutapille ja esitin järkeviä vaihtoehtoja tuolle lentojen pysymiselle Seinäjoella. Tyyppiä ei kuitenkaan kiinnostanut keskustella koko asiasta. Sanoi vain, että HÄN on tässä se ammattilainen, joka tietää miten nämä hommat hoidetaan. :) Hyvinpä hoiti hommat. Hyvä vaan, että Trafi otti nämä luvat lopultakin häneltä pois. No, onneksi junat kulkee nyt hyvin.
radio-ohjattavat lennokit lisää lentoja kesäisin korkeintaan
Siellä ei nouse kuin Kul.. , sekin syystä että? Paljon on poltettu yhteiskunnan ja Seinäjokisten rahoja ihan HUU HAA investointiin.