Naurattaa suunnattomasti tämä hirveä huuto xcoinx:n sulkemisesta ja dealshakerista. Onko joku muka luullut Onecoinia virtuaalivaluutaksi? Eihän se sellainen ole koskaan ollut. Tässähän on kaupattu vain kryptovaluuttakoulutusta ja Onecoin oli leikkiraha, jolla jokainen koulutettava pystyi kokeilemaan millaista kryptovaluutan käyttäminen ehkä on. Samoin xcoinx oli vain harjoituspörssi, jossa kokeiltiin leikkirahalla, miten kryptovaluuttaa voi vaihdella miksi vain valuutaksi.
Miksi joku on edes kuvitellut, että onecoin olisi joku oikea valuutta? Koulutustahan tässä on myyty ja koulutukseen kuuluu, että asioita pääsee kokeilemaan turvallisessa harjoitusympäristössä. Nyt louhintaakin on saanut kokeilla ilman omaa tietokonetta ja kaikki muukin on järjestetty yhtiön toimesta. Toivottavasti jäsenet ovat nyt omaksuneet koulutuksen ja ovat valmiita kokeilemaan oikealla kryptovaluutalla!
Luuliko joku Onecoinia virtuaalivaluutaksi?
5
224
Vastaukset
Älähän nyt! Etkös ole katsonut Tommi Vuorisen ja lukuisten muiden videoita, joissa päällimmäisenä on viesti taloudellisesta riippumattomuudesta ja rikkauksista.
Älä viitsi olla naiivi. Sinun pitäisi kyllä tietää ja ymmärtää mistä tässä on kysymys: rahojen kusettamisesta vetoamalla ihmisten ahneuteen.- Kryptoniitti_valuuttaa
Kyllähän siellä rikkauksista puhutaan, koska virtuaalivaluutoilla voi lyödä rahoiksi. Onecoin ei kuitenkaan ole virtuaalivaluutta. Taloudellinen riippumattomuuskin saavutetaan verkostomarkkinoinnilla, eikä suinkaan millään valuuttakaupalla. Tarkoitus on ollut kaupata koulutusta verkostossa ja tienata sillä. Jos joku on ollut niin typerä, että on kuvitellut rikastuvansa puhtaasti harjoitustarkoituksiin luodulla leikkijärjestelmällä, olisi kannattanut opiskella ahkerammin.
Kryptoniitti_valuuttaa kirjoitti:
Kyllähän siellä rikkauksista puhutaan, koska virtuaalivaluutoilla voi lyödä rahoiksi. Onecoin ei kuitenkaan ole virtuaalivaluutta. Taloudellinen riippumattomuuskin saavutetaan verkostomarkkinoinnilla, eikä suinkaan millään valuuttakaupalla. Tarkoitus on ollut kaupata koulutusta verkostossa ja tienata sillä. Jos joku on ollut niin typerä, että on kuvitellut rikastuvansa puhtaasti harjoitustarkoituksiin luodulla leikkijärjestelmällä, olisi kannattanut opiskella ahkerammin.
Okei, taloudellinen riippumattomuus siis saavutetaan verkostomarkkinoinnilla. Jep! Meni jakeluun!
Eikä siis ole väliäkään mitä myydään, kunhan verkostomarkkinoidaan. Meni jakeluun!
Retorinen kysymys: onko myyjällä mitään moraalia mitä se myy? Vai onko vastuu pelkästään ostajalla? Siis teidän verkostomarkkinoitsijoiden mielestä?
Tota noin ... jos teillä on se verkosto noin kovassa iskussa, niin ottaisitteko minun myynti-ideani mukaan verkostoonne? Kerään nimittäin puistoista koiranpaskoja, laitan ne pussiin, ja pistän myyntiin. Ne voi sekoittaa vaikka aamuteehen. Ostatko konseptin? Häh? Verkostomarkkinoitsija?
Pitääkin tähän jatkaa heti perään kun tuli mieleen ... ei viitti uutta topiccia tän takia aloittaa ...
Nehän väittää että 2Q/18 coini olisi julkisesti vaihdettava. Siis että coinismin ulkopuolinenkin voi jostain jotenkin ostaa coineja. Mutta tunkeille tyypilliseen tyyliin kukaan ei kysy _miten_ coinit vaihtavat omistajaa jos ostaja ei ole coinisti?!?
Mulla ei ole käyttäjätiliä onecoinissa, mutta haluaisin ostaa esim. 1000 coinia hintaan 0.01€ (törkeä ylihinta, mutta menköön), niin miten ja missä se coini siirtyy minulle?
No vastaan heti: ei mitenkään! Virtuaalilompakko bitcoinin tyyliin olisi ratkaisu ja siihen löytyy open-source toteutuksiakin, mutta se edellyttäisi oikeasti lohkoketjun olemassaoloa, joka taas on toisaalla osoitettu ettei sellaista onecoinilla ole, eikä voi olla.
Kaikki puhe coinin vapaasta vaihdettavuudesta on pelkkää pyramidin diibadaabaa jolla pitkitetään peliä! Jotta olisi vapaa vaihdettavuus, pitäisi olla infra jonka puitteissa vaihdettavuus toimisi. Tällaiseen ei ignatovan porukan ammattitaito piisaa.
MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAHAAAAA
PS. Poijjaat! Annan sioitusvinkin: sitten kun onecoin pyramidi hiipuu, coinistit, niin ostakaa Monopoli-pelejä! Monopolipelin setelit kun ovat tulevaisuudessa vuorenvarmasti suuressa arvossa, sillä ne tulevat vapaasti vaihdettavaksi vuonna 2025!!! Nyt kannattaa SIOITTAA monopoliin.- qq12
Älä nyt valehtele ettei sulla ole tiliä onecoinissa!! Olet kova poika valehtelemaan.
Niin vai onko sun tili suljettu?
hehhehhehheeee
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422682Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423382397- 352094
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471766- 241675
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251559- 431429
- 1001409
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391355- 361146