Koppa kaljaa haettu. Sossu maksoi kaljat joten kiitos sossuille. Viikonloppuisn kannattaa ryypätä aina kun ei tarvii huomenna mennä minnekkään. Ostan myös pizzaa.
Tänään ryyppään
10
166
Vastaukset
- ihanhyvääää
IhAN HYVÄ HÖRPPIÄ SILLON TÄLLÖN
Kappa koljaa..söin lipevän kalan ja sossu makso kossun. Hyvää viikonloppua. ..niin se lipeäkala ois pitäny syödä jouluna mut oli ihan hyvää vielä. No lipeäkalaksi.
- vätys666
joo. tänään meni 0.7l mojito 14,9%. känni o humala. eikä ees pahanhintainenkaan.
- åänwijfujdf
Miksi ostaa jos voi tiputella itse kun hyvä opetusohjelmakin josta pikkuhiljaa selviää tislaamon teko.
- ponua
helskatti mulla ainakin pannu kosahti näin ensi yrittämällä pitää etsiä netistä paremmmat ohjeet.
- määki.haluan
Maistuuko sosun maksama kalja paremmalta ku ite rahoitettu?
- vätys666
ehrottomasti!
- köyhäjuoppo
Kyllä olut on hyvää. Töihin en mene. Parempi vaan lusmuilla aina.
- olutvaahdot
Olutvaahdot hyväks sillon tällön
- perästullaan
Nyt tiedätte miten maanviljelijät elää koko ikänsä sillä erotuksella että te saatte vain n. 1/5 osan siitä mitä maanviljelijälle maksetaan keskim. sosialliavustuksia,eli ei teidän omantunnon tarvitse kolkuttaa yhtään,itse olen aikoinanui erehtynyt töihin ja nyt tuohon tilaan pääseminen vie aikaa ja on tehty hankalaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1584966Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813616SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402268Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962159Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292067Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan662050Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872013Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211516Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1061430