Haluttu adc

Eikö sitä kahvipaikkaa tulekaan uuteen abceen onko niin ? Missäs ne aamukahvin juodaan onko niin ikävä uutinen?
23850
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Tulukaa Härmään kahaville niitä paikkoja riittää niin ei tarvi ruikuttaa?

Äänestä
  • Missä on härmä? Tulisin jos löytäisin...

    Äänestä

kyllä ny kalevia harmittaa

Äänestä
  • Nähtävästi suakin.

    Äänestä

Se Härmä on siinä isoon tien varressa eikä missään sivussa!

Äänestä
  • Miksi melkein kaikki kääntyy kuitenki Kauhavalle etelän suunnasta? Ja härmän suuntaan ei mee juuri kukaan. Mistä johtuu?

    Äänestä

Pitäisi nuo tienviitat päivittää että ihmiset tietäisi missä pääväylä menöö!

Äänestä

Olisko härmä siel mis nämä kantakauhavaiset joutuu pakosta käymään töis ku kaupunki ei muuten niitä elätä.tämä kantakauhava tyhmin kylä mis olen asunu.

Äänestä
  • No ei kyllä tullut sieltä työpaikkojen suunnaltakaan härmää vastaan. Oli vain nurmoa ja seinäjokea.

    Äänestä

Kaikki jotka kääntyy Kauhavalle vain ympyrä ja valot hidastaa mut taas kaasua. Se kuoleva kylä meni vasemmalla Doro noi!

Äänestä
  • Mitä mieltä on tälläisessä kylien välisessä suunsoitossa? Huonontaa vain asioita ja lisää riitoja. Köyhiä ovat kaikki kylät kauhavalla.

    Äänestä

  • Ei tämä Kauhavan kulttuuri ole miksikään muuttunut 50 vuodessa. Tuli mieleen aika 60 luvulta.
    Työkaverini rannikkoruotsalainen, kävivät serkkunsa kanssa Kauhavalla sunnuntai vierailulla.Kaikki meni siihen asti hyvin.Mutta nakkikioskin jonossa vahingossa puhuivat toisilleen ruotsia.(olisivat virheetöntä suomeakin osanneet).Nakit jäi ostamatta. Mutta heti alkoi nyrkkiä tulemaan. Molemmat olivat yli 180 sm. pitkiä ja takaisin lyöntiä harjoitelleet. Rystyset ruvella se kertoi kuinka mäiske kävi,sitten tuli niin suuri joukko Kauhavalaisia porukalla, että oli paras lähteä karkuun,sen verran taakse katsoi että pari ainakin lukua otti. Kehui että Osuuskaupan viljavaraston takana metrin putket kädessä pohjoiseen menevää yö junaa odottelivat, jos vielä hengissä kotiin selvittäisiin. Viikollakin vielä vauhkona autojen ääntä kuunteli, josko poliisit tervehdyskäynnille tulevat, sen verran Kauhavalaisten leuat rutisi .Olishan teille nytkin uusia tappelukaveria, sais oikein kunnolla koettaa eikä vain suuta soittaa.
    Eli kai sitä vielä yhtä uutta sukupolvea pitää odottaa, josko se jo olis sivistyneempää.

    Äänestä

No eihän Kauhavalla oo mies miestä vastaan mutta porukkaa piisaa siellä lyödään lyötyäkin taikatemput?

Äänestä

Voi voi tulis nyt vaan se ABC!

Äänestä
  • Se tuloo sitte jeesuksen kans samalla kertaa. Oo valamis.

    Äänestä

Kun vaan tulisi se ABC niin olisi edes yksi kahvipaikka kiitos!

Äänestä

Eikö sitä ainutta kahvipaikkaa tulekaan Kauhavalle paras keittää kahvia itse mikä seuraavaksi lähtee Kauhavalta vai onko siellä enää mitään poistettavaa ?

Äänestä

Shellillä hyvä kahavi ja samalla kuuloo eturauhaskerhon uuret juarut

Äänestä

Että ABC ja kaffit on suurin puute alueella!

Äänestä
  • Siihen tulee kylmäasema.

    Äänestä

No hyvä jos edes se pitää ottaa omat kahvit joukkoon!

Äänestä

Kuulinko oikein eikö tosiaan kahvipaikkaa?

Äänestä

Kusipäille kokoontumispaikka. Kauhavalla saa kaffia riittävästi. Sairas ajatus, lähtöökhän Ylivieskalaiset kaffille Kauhavalle?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epätioteinen kirjoitti:

Eikö sitä kahvipaikkaa tulekaan uuteen abceen onko niin ? Missäs ne aamukahvin juodaan onko niin ikävä uutinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu