Arto, kai.sitten.niin ja muut uskovat!

Vastatkaa tähän yksinkertaiseen kysymykseen:

Kun minä ateistina toivoin, että ateisti ja narsistinen psykopaatti Donald Trump vaihtuisi nuorenmaan kreationistiseen kristittyyn eli varapresidentti Mike Penceen, niin kävisikö se Teille?

Mike Pence ajaa ymmärtääkseni ihan samoja asioita, kuin Trump, mutta eroan on se, että Pence ei ole psykopaatti (ja on uskoakseni jopa aikuiskastettu).

Eli kannattaisitteko te tuollaista vaihtoa?

5

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ArtoTTT

      Siis miksi meidän pitäisi toivoa tai kannattaa jotain, ei meillä ole Amerikan vaaleissa edes äänioikeutta, ei meidän toivomuksilla ole mitään merkitystä tässä asiassa, sen paremmin sinun tai minunkaan. Jos se sinua helpottaa niin en minä Trumpia pidä minään esimerkillisenä ihmisenä, mutta monistakin eri syistä hänet on tuohon virkaan valittu. Pitäisikö hänet vaihtaaa varapresidenttiin, siihen en osaa sanoa mitään, eikä se meille kuulukaan.

      • Hyvä, et siis enää jatkossa puutu trumppia koskeviin kommentteihin tai aloituksiin. Hienoa!


      • ArtoTTT ei vastannut yksinkertaiseen kysymykseen ja se oli odotettu vastaus.
        No comments sanoi Arto jatkaa, että mitä olet muuten mieltä...

        Huumormiehii kuten Pelle Reinikainenkin. ;-)


    • Miellään joku muu. Puolustukseksi sanon, että ei Trumppia vastaan mitään mutta tuo hänen politiikka ns. köyhät kyykkyyn no se ei tie ei kyllä vie oikeasti minekkään. Toisin kuin suomalaiset keskiluokka ei suinkaan ole jenkkilän suurinluokka ;)

      • Vaihtoehtoja kun ei oikein ole, eli joko Trump tai Pence.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      2081
    2. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      156
      1977
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      28
      1926
    4. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      14
      1173
    5. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      51
      987
    6. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      85
      946
    7. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      23
      875
    8. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

      Olen tosi iloinen siitä.
      Ikävä
      114
      834
    9. Minä tunnen sinut

      Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell
      Rakkaus ja rakastaminen
      50
      811
    10. Mihin olet kadonnut kaivattuni?

      Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon
      Ikävä
      32
      779
    Aihe