Onko tietoa missä sarjassa jokerit pelaavat ensi kaudella? Jatkavatko venäjän mestaruussarjassa vai palaavatko häntä koipien välissä takaisin kotimaan alasarjoihin?
Missä sarjassa jokerit ensi kaudella?
10
260
Vastaukset
- Lyke100-200
Häntä koipienvälissä liigaan: )
- kaapeli12
sokeain sarjassa jos se liian kova koomapotilaita vastaan vois koettaa tsäkällä tasuri.
- vinosilmäjokerit
pelaavat kiinan kakkossarjaa. mitä kauempana niin sen parempi.
- seolikaikenloppu
Olin Jokerien kannattaja aina läpi 70 luvun, siihen päivään kun ilmoittivat Venäjän liigaan siirtymisestä. Siihen loppui kannatukseni. Eikä paluuta ole.
- Kanaalikoskinen
Helsingist löytyy uskottavempikin jääkiekkoseura kuin jokerit. Hifk tulee menestymään tällä kaudella.
Hifk stadin suurin!!
- hokijantteri
KHL Jokerit out. A- out, ei selvinnyt edes playareihin.
- kaapeli12
helsigin toiselle luuseri luistin seuralle jopa mongoolian mestaruussarja liian kova tasoinen.
- MR.manthe82
Hifk suomenmesrauus vuonna 2011 ja hopea viime keväältä on ollut useille jokeri kannattajille kova paikka. Hifkn suomen mestaruuden jälkeen jopa kriisiapua on jouduttu tarjoamaan lukuisille jokeri kannattajille ja useat ovat jopa vaihtaneet kannattamaan muita seuroja. Lähes kaksikymmentä menestyksetöntä vuotta ja päätös lähteä tavoittelemaan menestystä liigaakin heikkotasoisemmassa venäjänmestaruus sarjassa oli useille kannattajille liikaa. Ensi vuoden sarja lienee jokereiden kohdalla avoin, mutta kylmä fakta lienee että tämän kauden joukkueella ei menestystä heruisi edes mestiksessä.
- KHL-maskotti
Eiköhän tuo koko Jokerien KHL- tarina ole käynnistynyt toisaalta Harkimon bisneksen kaatumisuhasta (tarjonta) ja toisaalta Putinin hallinnon intressistä saada myös suomalainen KHL- maskotti (kysyntä). Epäilyjä on heitelty rahanpesusta, mutta todisteita sellaisesta ei ole näkynyt.
Jokerien maskottitoimeksianto jatkuu tasan niin kauan kun Venäjän hallinto katsoo sen palvelevan poliittisia intressejään. Niin kauan Venäjän ahdingossa elävän väestön tarpeista tingitään ja varoja pumpataan tällaiseen jonninjoutavaan. Kansainvälisenä sarjana KHL ei tule pitkään toimimaan ja maskotit ajetaan joko konkurssiin tai kansallisiin alasarjoihin.
Jokerit jatkaa maskottitehtäväänsä. Me suomalaiset tuemme Suomen omia sarjoja ja suomalaisen jääkiekkoilun kehitystä. Harkimon intressit eivät liity niihin millään tavalla. Jos valtaa olisi, Harkimon vuoro olisi saada potkut. - PhalleSeVaan
Euroopassa kovinta kiekkoa pelataan chllässä jossa pelataan seurajoukkueiden euroopan mesrauudesta. Miten muuten kävi ukrainalaisen venäjän liiga joukkueen Donbass donetskin hallille kun venäjän hallinto katsoi ettei se enää palvele heidän poliittisia intressejään? Niin.. että semmoinen sarja ja semmoinen maa: )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979