Missä sarjassa jokerit ensi kaudella?

MinnaQ1

Onko tietoa missä sarjassa jokerit pelaavat ensi kaudella? Jatkavatko venäjän mestaruussarjassa vai palaavatko häntä koipien välissä takaisin kotimaan alasarjoihin?

10

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lyke100-200

      Häntä koipienvälissä liigaan: )

      • kaapeli12

        sokeain sarjassa jos se liian kova koomapotilaita vastaan vois koettaa tsäkällä tasuri.


    • vinosilmäjokerit

      pelaavat kiinan kakkossarjaa. mitä kauempana niin sen parempi.

    • seolikaikenloppu

      Olin Jokerien kannattaja aina läpi 70 luvun, siihen päivään kun ilmoittivat Venäjän liigaan siirtymisestä. Siihen loppui kannatukseni. Eikä paluuta ole.

      • Kanaalikoskinen

        Helsingist löytyy uskottavempikin jääkiekkoseura kuin jokerit. Hifk tulee menestymään tällä kaudella.
        Hifk stadin suurin!!


    • hokijantteri

      KHL Jokerit out. A- out, ei selvinnyt edes playareihin.

      • kaapeli12

        helsigin toiselle luuseri luistin seuralle jopa mongoolian mestaruussarja liian kova tasoinen.


      • MR.manthe82

        Hifk suomenmesrauus vuonna 2011 ja hopea viime keväältä on ollut useille jokeri kannattajille kova paikka. Hifkn suomen mestaruuden jälkeen jopa kriisiapua on jouduttu tarjoamaan lukuisille jokeri kannattajille ja useat ovat jopa vaihtaneet kannattamaan muita seuroja. Lähes kaksikymmentä menestyksetöntä vuotta ja päätös lähteä tavoittelemaan menestystä liigaakin heikkotasoisemmassa venäjänmestaruus sarjassa oli useille kannattajille liikaa. Ensi vuoden sarja lienee jokereiden kohdalla avoin, mutta kylmä fakta lienee että tämän kauden joukkueella ei menestystä heruisi edes mestiksessä.


    • KHL-maskotti

      Eiköhän tuo koko Jokerien KHL- tarina ole käynnistynyt toisaalta Harkimon bisneksen kaatumisuhasta (tarjonta) ja toisaalta Putinin hallinnon intressistä saada myös suomalainen KHL- maskotti (kysyntä). Epäilyjä on heitelty rahanpesusta, mutta todisteita sellaisesta ei ole näkynyt.
      Jokerien maskottitoimeksianto jatkuu tasan niin kauan kun Venäjän hallinto katsoo sen palvelevan poliittisia intressejään. Niin kauan Venäjän ahdingossa elävän väestön tarpeista tingitään ja varoja pumpataan tällaiseen jonninjoutavaan. Kansainvälisenä sarjana KHL ei tule pitkään toimimaan ja maskotit ajetaan joko konkurssiin tai kansallisiin alasarjoihin.
      Jokerit jatkaa maskottitehtäväänsä. Me suomalaiset tuemme Suomen omia sarjoja ja suomalaisen jääkiekkoilun kehitystä. Harkimon intressit eivät liity niihin millään tavalla. Jos valtaa olisi, Harkimon vuoro olisi saada potkut.

    • PhalleSeVaan

      Euroopassa kovinta kiekkoa pelataan chllässä jossa pelataan seurajoukkueiden euroopan mesrauudesta. Miten muuten kävi ukrainalaisen venäjän liiga joukkueen Donbass donetskin hallille kun venäjän hallinto katsoi ettei se enää palvele heidän poliittisia intressejään? Niin.. että semmoinen sarja ja semmoinen maa: )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      134
      8287
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      104
      7509
    3. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      92
      5686
    4. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      90
      5633
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      119
      4830
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      141
      2642
    7. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      61
      2503
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      8
      1475
    9. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      7
      1444
    10. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      53
      1329
    Aihe