Onnibus vähentää jopa 80 työpaikkaa

Onnibus vähentää jopa 80 työpaikkaa – taustalla VR:n lähtö hintakisaan

http://www.iltasanomat.fi/taloussanomat/yrittaja/art-2000005076909.html
3105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sen siitä saa kun liian halvalla matkoja myy, kun ei edes kuluja kateta sillä hinnalla millä kotkastakin hesaan pääsee.Ei 5e/henkilö riitä kattamaan kuluja, palkkoja,kalustoa ym vakuutusta.Ihme jottei konkassa ole jo tuokin pulju.

Äänestä
  • Onnibus vähentää jopa 80 työpaikkaa – ta

    Äänestä

Niinpä, ei onnistunut markkinan valtaus hintoja dumppaamalla. Sitä saa mitä tilaa, tuonhan jo alakuolulainen osasi ynnätä jottei tappiolla kuinka monta vuotta ajella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gygygygyt kirjoitti:

Onnibus vähentää jopa 80 työpaikkaa – taustalla VR:n lähtö hintakisaan

http://www.iltasanomat.fi/taloussanomat/yrittaja/art-2000005076909.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu