Kyllä, olen ihastunut sinuun mutta älä pelkää

Ei ole aikomusta paljastaa tunteitani. Olet sen varmaan huomannutkin käytöksestäni.
221778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Hyvä lähtökin on sitten helpompaa!!

Äänestä

Mennäänkö näin loppuelämä?

Äänestä

Muista ennenkaikkea rakastaa itseäsi oon iso tyttö jo älä huolehdi mistään :)

Äänestä

Jaa miksiköhän et aio kertoa?

Äänestä
  • Koska olen vanha ja hän on nuori!

    Äänestä

  • näinonkyllä kirjoitti:

    Koska olen vanha ja hän on nuori!

    No kerroppas ikäsi ja sen toisen ikä niin katotaan onk tuo vaan tekosyy, kyllä pitäs rehellisesti sanoa toiselle jos on huomannut vaikka ei mitään tulisikaan, se toinen voi olla vaikka rakastunut sinuun ja se satuttaa enemmän kuin pakkien saanti se että ei kerrota rehellisesti jos toisella olikin tunteita ja syytä miksi ei mitään yritetty.

    Äänestä

  • näinonkyllä kirjoitti:

    Koska olen vanha ja hän on nuori!

    Onneks oon tykänny aina vanhemmista miehistä

    Äänestä

Olenko minä sitten yksin näiden tunteineni kanssa ? Olen jo sulle kertonut, mutta..

Äänestä

En minäkään paljasta, että ajattelen samoin. Olen nuori ja hän vanhempi. Joskus se mitä tahtoo ei ole sama kun mitä tarvitsee.
Emme olisi hyväksi toisillemme. Luultavasti minä yrittäisin saada hänet pois omalta mukavuusalueeltaan ja hän yrittäisi tukahduttaa elämäniloni.
Kyllä. Niin siinä kävisi. Mutta se kemia
...jotain käsittämätöntä

Äänestä
  • Mitä pahaa on lähteä pois omalta mukavuusalueelta? Miksi joku tukahduttaisi jonkun elämänillon?

    Äänestä

  • pikkasenoutoa kirjoitti:

    Mitä pahaa on lähteä pois omalta mukavuusalueelta? Miksi joku tukahduttaisi jonkun elämänillon?

    "Pois omalta mukavuusalueelta" tarkoittaa tälle henkilölle muodostuneita tapoja, rutiineja jne.
    Ovat erilaisia kun omani.
    "Tukahduttaa elämänilo" = halu tasoittaa minua ja temperamenttiani

    Äänestä

Älä sinäkään rakas pelkää. Seuraavan kerran kun näemme taas ohimennen niin lupaan tapani mukaan mennä niin sekaisin sinusta, että kävelen päin lasiovea, seinää, tuolia, pöytää, toista ohikulkijaa tai vähintään kompastua omiin jalkoihini.

Äänestä
  • Ihanan ei-paljastavaa.

    Äänestä

Varmaankin 10v eroa.

Äänestä
  • No se ei ole paljon vielä

    Äänestä

Voit kyllä tänne anonyymisti kertoa ainakin ikäeronne (niin oletan että olit siis mies ja tämä nainen nuori?) Ja jos olet antanut hänen jo ymmärtää tunteesi, niin on epäreilua toistakin kohtaan olla kertomatta suoraan. Itsellä samantapainen tilanne päällä ja kyllä ärsyttää kun toinen ei sanotuksi saa. Paljoakaan et varmaan menetä..

Äänestä

Tänään huomasin että eräs välttelee katsekontaktia, mut ei voi mitään :)

Äänestä
  • No ihan sama homma täällä tänään, mahdollisuus ois ollut katseiden kohdata mut ei, usean viikon näkemättömyyden jälkeenkään ei uskaltanut (?!) Aika alkaa meillä käymään vähiin tässä piirityksessä :/ en tiedä enää, pitäisi unohtaa mies mutta en pysty, ainakaan vielä. No eipä se mun perään täällä huutele, kunhan vaan niin samaistuin tähän aloitukseen.

    Äänestä

  • tunteisiin kirjoitti:

    No ihan sama homma täällä tänään, mahdollisuus ois ollut katseiden kohdata mut ei, usean viikon näkemättömyyden jälkeenkään ei uskaltanut (?!) Aika alkaa meillä käymään vähiin tässä piirityksessä :/ en tiedä enää, pitäisi unohtaa mies mutta en pysty, ainakaan vielä. No eipä se mun perään täällä huutele, kunhan vaan niin samaistuin tähän aloitukseen.

    Kun lakastaa toista niin ei sitä voi unhoittaa sitten millään. Eikä pidäkkään unohtaa vaa ottaa yhteyttä tavalla tai toisella. Nätti oli perä niissä tyköistuvissa mustissa farkuissa.

    Äänestä

  • Että mitä! En todellakaan ole nähnyt.

    Äänestä

  • etuskokkaan kirjoitti:

    Kun lakastaa toista niin ei sitä voi unhoittaa sitten millään. Eikä pidäkkään unohtaa vaa ottaa yhteyttä tavalla tai toisella. Nätti oli perä niissä tyköistuvissa mustissa farkuissa.

    Missä näit,, poskia alkoi kuumottaa

    Äänestä

  • ;))niimpä missä?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


näinonkyllä kirjoitti:

Ei ole aikomusta paljastaa tunteitani. Olet sen varmaan huomannutkin käytöksestäni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu