Naispappeus paha virhe ?

Väitetään, että piispa olisi kadottanut järkensä sekä harkintansa ja osallistunut 15-vuotiaan vihkimiseen "vuoden homoksi"!!!!!

Oliko naipappeus sittenkin virhe?
9196
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kaiken pahan alku se on. Nainen vaietkoon seurakunnassa.

1Äänestä

Kyllä tällaista pappia karttaisin jos lapsesta tehdään vuoden homo!!Monellako on identiteetti tässä vaiheessa selvä?

Äänestä

Helluntailaisten lahkossakin on naispastoreita ja -saarnaajia.

1Äänestä

Raamattu kieltää naispapeuden.
Jeesus ei valinnut yhtään naista Apostoliksi, vaikka ei ollut mitenkään riippuvainen ihmisten mielipiteistä ja tahdosta

1986 naispappeus hyväksyttiin ja silloin Ev Lut kirkko hylkäsi Raamatu ja sen jälkeen kirkolla on ollut vain alamäkeä ja tulee olemaan

Äänestä

Naisen paikka on yleensä ottaen säädetty Raamatussa.Kirkolliset ja hengelliset opetusvirat on säädetty miehelle.Alkuseurakunnan aikaan ei ollut sellaisia eksytyksiä kuin feminismi.Kaikkinainen luopumus ja syntielämä on siten helppo nähdä ympärillämme.Lukekaa Raamattua tänä myrskyisänä aikana niin silmänne avautuu tähän riettauteen.

Äänestä

Lienee selvää, että kirkon on aloitettava piispan viraltapanoprosessi.

Äänestä

Porttopiispa irja askolassa ruumiillistuu koko naispappeuden saatanallinen kirous!
Femakkolespoämmät vallaneet kirkon täysin. Kansa kyllä jättää kirkon suurin joukoin, niin minäkin.

Äänestä

No eipä tuo Mäkinenkään kovin viisaalta vaikuta vaikka ei kuulukaan noihin sateenkaari porukoihin, suvaitsevaisuutta tuntuu löytyvän yli oman tarpeen, onneksi ei ole pakko maksaa kirkollisveroa.

Äänestä

Raamatussa seurakunta tarkoittaa koko yhteiskuntaa. Kaikki asiat menneet perseelleen sen jälkeen kun akat tuli mukaan politiikkaan ja aloittivat femakoittamisen lisäksi matuttamisen jne, yrityksissä taas pernerin akka hyvä esimerkki pahimman laatuisesta kieroilusta omaksi edukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VaietkoonSeurakunnassa kirjoitti:

Väitetään, että piispa olisi kadottanut järkensä sekä harkintansa ja osallistunut 15-vuotiaan vihkimiseen "vuoden homoksi"!!!!!

Oliko naipappeus sittenkin virhe?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu