Mielivaltainen sensuuri

Ja totuuden peittely on askel radikaaliin toimintaan. Sitäkö tässä nyt halutaan?
485
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Breivik on sankarini.

1Äänestä

Minä vastustan annetun totuuden pureksimatta nielemistä.

Äänestä
  • Suurin osa suomalaisista vastustaa.

    Äänestä

Viherpunikeilla on liikaa valtaa. Todellakin, se paskasakki on tuhottava, tappamalla. Breivik teki hyvän avauksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


demaritvassarittapettava kirjoitti:

Ja totuuden peittely on askel radikaaliin toimintaan. Sitäkö tässä nyt halutaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu