Kumpia Suomeen viimeksi

Tuli maahanmuuttajia vai pakolaisia....
369
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei kumpiakaan ole tullut kun yksittäistapauksina, mutta noita " Pakoloisia ja elintasosurffareita " kyllä kymmeiniä tuhansia. Että silleen.

1Äänestä

"Siirtolaisia" ovat viimeaikoina olleet. Onko sama käytäntö kuin suomalaisia siirtolaisia vastaanottavissa maissa? Oma toimeentulo hankittava itse.

Äänestä

Lehtien pitää kirjoittaa oikein ettei sisäminteriö puutu valemediaan......

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lkjllk kirjoitti:

Tuli maahanmuuttajia vai pakolaisia....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu