http://yle.fi/uutiset/3-9447448?origin=rss
Viimeinen yritys päästä elelemään suomalaisten piikkiin on tekeytyä homoksi. Saa nähdä, onko tänne tulleista ja kielteisen turvapaikansaaneista nuorista miehistä suurin on homppeleita.
Homoudesta muistetaan siis kertoa, jos turvapaikka evätään.
Viimeinen yritys päästä elelemään suomalaisten piikkiin on tekeytyä homoksi. Saa nähdä, onko tänne tulleista ja kielteisen turvapaikansaaneista nuorista miehistä suurin on homppeleita.
Homoudesta muistetaan siis kertoa, jos turvapaikka evätään.
Vastaukset 78
Vanhimmat
"Seksuaalisten vähemmistöjen edustajat näissä maissa ovat valitettavasti edelleen hyvin vihattuja, ja valhe pilaisi valehtelijan elämän. Hän ei saisi enää mitään kunnioitusta ystäviltään, perheiltään tai muilta vastaanottokeskuksessa olevilta henkilöiltä. Macho-mentaliteetti elää edelleen vahvana, HeSetan puheenjohtaja Hassen Hnini sanoo."
No mitenhän ne turvapaikan saavat heterot suhtautuvat suomalaisiin homoseksuaaleihin, Haasen Hninin kertomuksen perusteella he vihaisivat heitä.
Ihan valideja kysymyksiä nää Migrin kyssärit on:
"– Maahanmuuttoviraston haastattelussa Salarilta kysyttiin
millaista seksiä hän harrasti ensimmäisen kerralla miehen
kanssa ja miten seksi sujui myöhemmin muiden miesten
kanssa.
– Haastattelijat halusivat tietää, millä lailla riisuin vaatteeni,
kuinka pidin penistäni ja millaista ehkäisyä käytimme. "
Pakkohan noi on kysyä, kuinka peenistä sinne tiukkaan peffareikään on työnnetty, ja onko mitään kumia ollut välissä.
Migrin omat homot voivat saada uutta tietoa omiin leikkeihinsä näistä haastatteluista.
Juu ja jos mä oisin turvapaikkahaastattelija, mä haastattelisin tollasia parittain ja haastattelun alussa sanosin et: "Noni! Ja sit vaatteet pois ja alatte homoilemaan!" ... ni näkis ainaki et KUINKA kovasti ne heterojannut sen turvapaikan haluu, jos meinaa rupeevat?! :P :D
Mut valitettavasti mul on homoverukkella turvapaikkaa hakeneille huonoja uutisia! :(
Meinaan toi turvapaikka olis sit myönnetty toissijaisen suojeluntarpeen perusteella, mutta: "16.5.2016 tuo kansainvälisen suojelun tyyppi poistui ulkomaalaislain muutoksen myötä." :)
Voi voi kun olen pahoillani! :P :D
Ei kannattaisi valehdella. Kun pakkopalautus kuitenkin tulee, ei kotimaassa niin innostunut vastaanotto.
Ja mä en ees ymmärrä et miks yleensäkään homouden takia pitäs antaa turvapaikka?! Pysyköö kaapissa siel kotimaassaan ni kukas niitä vainois? Joten mitään tarvetta turvapaikalle ei silloin OLE!
http://www.aamulehti.fi/kotimaa/kielteisen-turvapaikkapaatoksen-saaneet-voivat-hakea-heti-uutta-turvapaikkaa-vireilla-100-tapausta-24263506
Väliäkös sillä pakkopalautuspäätöksellä.
So?
"Migri käsittelee Revon mukaan uusintahakemukset nopeutetussa käsittelyssä, ja jos uusia perusteita ei ole turvapaikkatutkinnan jälkeen ilmennyt, hakemuksesta tehdään tutkimattajättämispäätös."
Ja jos sitä turvapaikkaa hakee samalla perusteella (ja milläs muullakaan? Koska nythän se on Migrin tiedossa et millä perusteella sitä on viimeks haettu!) niin: Ei se tu läpi menemään vaikka se pyörii Migri-karusellissa maailman loppuun asti!? :D
Ja eikös Suomessa tartte sit enää ollenkaan Dublin asetuksesta välittää? :) EIkös se nimenomaaan estä uudet hakemukset? :)
Ja ulkomaalaislaista sit löytyy kyllä TÄMÄKIN kohta!
"
103 § (6.3.2015/194)
Hakemuksen tutkimatta jättäminen
Kansainvälistä suojelua koskeva hakemus voidaan jättää tutkimatta, jos hakija:
1) on saapunut sellaisesta 99 §:ssä määritellystä turvallisesta turvapaikkamaasta tai 99 a §:ssä määritellystä turvallisesta kolmannesta maasta, jonne hänet voidaan palauttaa;
2) voidaan lähettää toiseen valtioon, joka vastuuvaltion määrittämisestä annetun neuvoston asetuksen mukaan on vastuussa turvapaikkahakemuksen käsittelystä;
3) on saanut kansainvälistä suojelua toisessa Euroopan unionin jäsenvaltiossa, johon hänet voidaan lähettää; taikka
4) on tehnyt 102 §:ssä tarkoitetun uusintahakemuksen, joka ei sisällä uusia asian ratkaisuun vaikuttavia perusteita maahan jäämiselle."
Eli jos samalla perusteella hakee, ni eikös toi neloskohta sillon täyty, jollonka siihen hakemukseen voi pyyhkiä vaikka perseen? :)
Ja tota 101 uusintahakemus kohtaakin ennen on tää laki:
101 § (6.3.2015/194)
"Ilmeisen perusteeton hakemus
Hakemus voidaan katsoa ilmeisen perusteettomaksi, jos:
1) perusteeksi ei ole esitetty 87 §:n 1 momentissa tai 88 §:n 1 momentissa mainittuja taikka muita sellaisia perusteita, jotka liittyvät palautuskieltoihin, tai esitetyt väitteet ovat selvästi epäuskottavia;
2) hakijan ilmeisenä tarkoituksena on käyttää väärin turvapaikkamenettelyä:
a) antamalla hakemuksen ratkaisemisen kannalta keskeisistä seikoista tahallaan vääriä, harhaanjohtavia tai puutteellisia tietoja;
b) esittämällä väärennettyjä asiakirjoja ilman hyväksyttävää syytä; tai
c) tekemällä hakemuksensa vain viivyttääkseen tai estääkseen sellaisen jo tehdyn tai välittömästi odotettavissa olevan päätöksen täytäntöönpanoa, joka merkitsisi hänen poistamistaan maasta; taikka
3) hakija on saapunut turvallisesta alkuperämaasta, jonne hänet voidaan palauttaa."
Ja jos mä olisin lakimies, ni mä kyllä pitäsin noita hakemusten ketjuttamisia rikkeenä ton kohtaa 2 vastaan, koska siitähän tossa nyt ilmiselvästi on kyse! :)
Islamisteja laittomasti maahantunkeuduttavat äärisuvakit keksivät alati uusia keinokonsteja ja antavat uusia suosituksia matuilleen.
Viimeisin on nyt sitten islamistihomoksi heittäytyminen...
Täällä meidän suunnalla on suuri joukko nuoria miehiä alkanut käydä kesästä asti erään uskonlahkon kokouksissa.Heistä joitain on jopa kastettu mutta suurin osa istuu uunituore smartfouni kädessä tutkien sitä.Ryhmässä on myös joitain jotka ovat hyvin kiinnostuneita näistä jotka käyvät siellä ja jos heidän aikanaan kulkee kamera tai kännykkä kuvausvalmiina se osa häipyy heti silmät mulkoillen.Käyviä myös hakataan ja osa on välillä pidempäänkin poissa.
Mistäkö tiedän,arvatkaapa.
suomessa on ihan tarpeeksi homoja omasta takaa,yhtään mamu homoa ei tarvita tänne.Haastattelijaksi palkattava suomalaisia homoja,kyllä homo homon tunnistaa.
Mutta homous ei ole turvapaikkaan oikeuttava syy siltikään.
Tekeytyvät homoiksi ja kristityiksi. Täysin selvä homma että eivät sitä oikeasti ole, mutta mitäpä kehitysvammainen suvakki tajuaisi.
Homous selittäisi niiden rintamakarkuruuden ja myös naisten jättämisen kotimaahan.
"myös naisten jättämisen kotimaahan."
Toi oli aikas hyvä...
;))
No se on kahenlaisia homoja!
Ensin on näitä varsinaisia homoja, ja sit näitä "homoja", kuten sivarit! Ja uusimpana uutuutena sit nää turvapaikka"homot"! :/
Sitten on näitä internet homoja niin kuin tämä TTimo333
Niin tekeytyvät, jotta se vaikuttaisi päätökseen. Suvakeillehän se menee aina läpi.
Kari Suomalainen tiesi tämän jo 70-luvulla
http://aijaa.com/trDCiv
Vielä tulee aika jolloin ISIS-miehet heittelevät homot ja suvakit alas pilvenpiirtäjien katoilta eikä tähän mene edes kovinkaan pitkään.
Jumal auta minä olisin mikä vaan, jos saan loppuelämäni elellä valtion kustannuksella, ehken sentään hintti. Mihin tää maailma on oikein menossa??
Kyllä nuo rikolliset elukat imevät persreikiä, kunhan pääsevät varkaisiin ja sossun kirjoille.
Jos matu pukkii lammasta niin kyllä se osaa silloin homostellakkin.
Jani Toivolakin on uupunut ja sairaslomalla koko kevään.
Asialle tehtävä jotain.
http://cdn2.publicvideo.xtube.com/videos/201001/25/mBkCE_J137_/480_470_FN8jB_J137_.mp4?nvb=20170207163338&nva=20170209163338&ir=5200&sr=2600&int=25%&hash=0c9129be3e6b3b99bba5f
Sitäkö se on ku ne haluu tanssia aina ilman naisia.....
Voi helvetti tämä tästä viellä puuttui, onkohan suvakit opastanut näitä loisia että jos tulee kielteinen päätös niin sitten muututte homoiksi se antaa viellä mahdollisuuden jäädä tänne loisiin, kyllä täytyy todeta maalima on pahasti sairas,,,
kuinka sinä pystyt todistamaan olevasi homoseksuaali et mitenkään?
Palkataan valtion virallinen homotarkastaja sekä jeesuksen kaveriuden aitoustodistaja. Ehkä useampikin on tarpeen. Lisäksi muutama ajatuspoliisi, ulkoistettua apua on tähän saatavissa molemmista naapurimaista. Enkä tarkoita Norjaa.
No niillehän voisi tehdä helposti jonkunlaisen testipenkin.
Ison television eteen istumaan housut kintuissa ja telkkariin vuoronperään vitun ja persereijän kuvia.
Jos viisari värähtää liian usein persereikäkuvan kohdalla
niin selvä homohan se on.
Sitten vaan leimat papereihin ja kämppä stadista ja KELA Gold käteen.
videomateriaalilla
Vihervasuri siiderivalaat ohjeistaa noita, että saavat pitää suklaasilmänsä.
No taasko on sellainen asia kyseessä suvakeilla jota ei tarvitse todistaa näkyvällä ja todistusvoimaisella näytöllä ??? Mutu tuntumalla mennään taas. Että silleen.
Tottakai! Kyl tänne viel)ä mahtuu verovaroja tuhlailee muutki tummat homppelit! :D JA ME SEKÄ MUU VIHERVASEMMISTO KIITTÄÄ JÄLLEEN UUDESTA SISÄÄNAJETUSTA ÄÄNESTÄJÄSTÄ!!! :)
Kunnon kusetustalkoot käynnissä ja suomalaisiin menee 10 - 0
Nuoria miehiä vaan tänne lisää; täältä saa ilmaista rahaa, asunnon ja täyshuollon loman ajaksi - mitään ei tarvitse tehdä vastikkeeksi; ja suomalainen nainenkin jakaa tavaraansa kaikille halukkaille. Tervetuloa!
Kiihoittumistesti asian kenties paljastaisi?
Vasemmisto ja vihreät ohjeistaneet näitä pakoloisia tekeytymään homoiksi.
Heillehän se on normaalia elämää, jonka avulla voi itkeä ja valittaa kaikesta.
Joka antaa tatuoida otsaansa sanan homo saa turvapaikan.
Punavihreä suvakkinainen vain kuuntelee haarat märkinä oli homo tai ei.
Natsit ovat homoja. Pelkäävät mamujen vievän heidän "morsiamet". Ne vievät meidän miehet itkee Odin.
VasuriNatsilla taas paha päivä. Natsithan ovat samaa työväenluokkaa kuin vasurit.
Natsi tulee sanoista sosialistinen työväenpuolue.
Sun pitää mennä jollee natsille sanoo päin naamaa et: "Mitä homo!" :D ... mut pist sitä enne lätkävermeet päälle, ettei käy niinku viimeks! :/
kuinka turvapaikka voidaan myöntää ilman pitäviä todisteita ja pitäisikö se evätä jos paljastuu myöhemmin että se on myönnetty perusteettomasti?
No tolleeha ainaki Hollannissa tolle vasuri(kuin ollakaan! :)kansanedustaja Ayaan Hirsi Alille oli käymässä! :)
"Asian tutkiminen kesti kolme päivää. Loppupäätelmä oli, että Hirsi Ali ei ollut saanut Alankomaiden kansalaisuutta laillisesti pätevällä tavalla valehdeltuaan ikänsä ja syntymäaikansa. Valehtelun motiivi oli välttää pakkoavioliitto ja saada turvapaikka Hollannista. Turvapaikan saamiseksi Hirsi Alin oli esitettävä tulevansa sotaa pakoon Somaliasta. Hän oli kertonut olevansa vuonna 1967 syntynyt Ayaan Hirsi Ali, vaikka itse asiassa olikin vuonna 1969 syntynyt Ayaan Hirsi Magan. Näin ollen Hirsi Ali tulkittiin laittomaksi siirtolaiseksi. Hirsi Ali erosi parlamentista 16. toukokuuta 2006 myönnettyään valehdelleensa turvapaikkahakemuksessa."
Mut lopulta (ullatus!) suojaväri pelasti! :) (kuin ollakaan! :/ )
Eipä ole pitkä aika kun tälläinen Valehomo sai tuomion naisen raiskauksesta, joten se siitä.
Eli kohta on kaikki suomeen tulleet onkin 17v homopoikia. Onks kukaan kysynyt päviltä että onko se homo sehän sanoi että tietää näiden taustat.
Mites näiden "homojen" maanmiehet suhtautuvat näihin käännynnäisiin täällä vastaanottokeskuksissa? Jos näissä heidän tarinoissaan olisi jotain loogisuutta niin yhtälailla homojen kuuluisi saada löylytys täällä Suomessa kuin Irakissakin. Ehkäpä "homot" ovat kertoneet toisille totuuden, että eivät oikeasti ole näitä homppeleita kunhan vaan esittävät saadakseen turvapaikan.
Emmätiä, mut voishan tota koittaa, ku kävis naulaa jokasen Suomen moskeijan ovee lapun mis lukis et: "YLEISIN TURVAPAIKKAPERUSTE SUOMESSA MUSLIMITURVAPAIKANHAKIJOILLA ON HOMOUS," ... ni varmaa alkasvat viihtymää paljon paremmin moskeijoissaan? :D
... ja muutenki! :D Ku eks noi o perin suvaitsevaa jengiä nää rauhanuskovaiset? :)
kuinka kukaan uskaltaa luottaa mahdollisen terroristin sanaan ilman mitään varmistettuja todisteita?
Kuka noita neuvoo homoiluasioissa. Ensin päästään rajan yli sanomalla yksi sana: asulym. Sitten kun on todettu ettei ole oikeutta jäädä maahan, riittää taas yksi sana: homo.
Kyllähän ne homoilta kieltämättä näyttävätkin.
Uimahallissa niitä saa pelätä, ulisevat kuin porakoneet reiällä.
Jos ne sentakii noita haluuki tänne noi vassarit (ja VIHREET ainaki haluu JUURI sen takia!) ku niissä on nii paljo sitä tralalaa porukkaa?
Ja tollai paskantuskee poikakaverihan on kätevämpikin ku me sianväriset ku siin ei paska sillee näy?
Kunhan Suomi islamisoituu (ja niin tulee käymään) niin kaikki nämä homoiksi tekeytyneet heitetään korkean kerrostalon katolta alas.
Helsingissä on jo veistos homopakolaisten kunniaksi
http://static.iltalehti.fi/uutiset/pspatsas2704PK_uu.jpg
jos on homo niin pitää sitten todistaa videomateriaalilla
Seksivideot ovat matujen lempiharrastus. Kyllä pyllyreiät huutavat hoosiannaa kristittyjen homomatujen videoilla.
Nuo ovat häikäilemättömiä
Kuinka nuo voisi eheyttää?
On ne kieroja.
Yleisön eteen vetämään toisiaan hanuriin niin nähdään onko ne homoja vai paskan jauhajia.
Seta ry. Konsultoi migriä.
Just juu.
Oikein luotettavaa.
Kas kun ei helsingin piispa.
Muualla maailmassa homo / lesbo leima ei ole niin merkittävä kuin Suomessa.
Muualla maailmassa homo voi myös harrastaa heterosuhteita ja se on aivan normaalia.
Suomi on maailman ainoita valtioita joissa homo leima on täysin syrjivä ja yhteisöstä poissulkeva
Pakoloiset voivata antaa tässä hyvää esimerkkiä Suomaalaisille.
On se metkaa tuo moderointi. Tästäkin ketjusta juuri mun kommentit poistettiin.
SETA toivottaa tervetuloa
Homo turviksille finleissonin lakanasarja välittömästi jo haastattelun alussa pöydälle.Myös suomalaiset tosihomourokset seuraksi/tukiviksi ja mukaan asetteluun homovokkiin siirtyessä.Homoparaatiin,homoyhteisön illan viettoihin,homopoikaystävä suomesta...niin homoilua että.
Ja kuva kotiin...
menee ...
Saattaa olla, että näillä turvapaikkaa hakevilla homoilla tapahtuu ihmeellinen eheytyminen homosta heteroksi, kun turvapaikka varmistuu.
Tai sitten ihan vain itseään kokeillaakseen ottavat muutaman vaimon ja tekaisevat kymmenen kakaraa veronmaksajien elätettäväksi.
Siinähän se, tämä äärisuvakkien luoma systeemi on niin läpimätä, että homottamalla saatua "turvapaikkaa" ei pysty enää jälkikäteen menettämään vaikka normaali heteroksi paljastuisikin...
Eli käytännössä näillä saatanaa palvovilla valehtelijoilla ei ole mitään menetettävää vaikka rajalla hetkeksi homottautuisivattenkin.
"Miten voin todistaa olevani homo?" Maahanmuuttovirasto vaatii turvapaikanhakijoilta intiimejä tietoja "
Helppoa todistaa. Antonio Flores vaan asialle. Jos pakolaisen kulli maistuu paskalle niin kyseessä on homo.
Entäs jos toi maku tarttuuki Antonion suusta? :D
Helpompaa on kun homoutta eikä mitään ns. "seksuaalista suuntautumista" hyväksytä turvapaikan myöntämisen perusteiksi.
Sitäpaitsi, jos ne on aidosti aavikkokulttihomoja niin ne on juurikin niitä pikkupoikien paneskelijoita kaikki tyyni.
Pitää nähdä akti jossa tämä pakoloinen antaa anustaan jollekkin toiselle homolle nussittavaksi.
Suomesta varmaan löytyy homoja jotka haluaa vetää pakoloisia viikseen ja myös omien pakoloisten keskuudesta.
Tässä taas pakoloiset käyttävät hyväksi Suomen lakia joka on suopea homoille. mutta islam taas käskee tappamaan homot.
Tosiasiassa kaikki muslimit ovat homoja, mutta naivat myös naisia ja lapsia
Suomen ja pakoloisten kulttuurit eivät kohtaa, joten tällainen väite on aivan tuulesta temmattu
Ja näköjää ainaki jenkkilässä on melko tuhoon tuomittu yritys koittaa saaha turvapaikkaa ton perusteella, ainakin tän mukaan:
http://www.migrationpolicy.org/article/difficulties-us-asylum-claims-based-sexual-orientation
Tiiä sit Suomen käytäntöä? Mut tuolla ainakaan ei riitä pelkästään se ot on LGBT, vaan pitää pystyä osottamaan se vainokin vielä erikseen!
Tekeytyvät homoksi ja sitten ajavat niiden päälle
17-vuotiaita homoja? Mikähän ilmiö on tapahtunut vuonna 2009 kun homoja on syntynyt niin tolkuttoman paljon?