Venäjän presidentinvaalien valmistelut ovat käynnistyneet ihan normaalilla tavalla. Toisinajattelijat laitetaan oikeuden eteen tekemättömistä rikoksista, jotta he eivät siten voi olla kelvollisia ja hyvämaineisia ehdokkaita. Sotahullu Staputler käyttää tätä varmaa tekniikkaa turvatakseen uudelleenvalintansa.
Ainahan Venäjällä on näin menetelty. Ensin otetaan sopiva syyllinen kiinni, ja sen jälkeen keksitään tarkoitukseen sopiva rikos. Näin meneteltiin kommunistihallinnon aikana, eikä tahti näytä juuri muuttuneen. R*ssä on R*ssä vaikka sitten voissa paistaisi.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201702082200067217_ul.shtml
Vaalivalmistelut käynnissä Venäjällä
2
187
Vastaukset
- SeAvarakatseinen
Myös MTV-uutiset juuri esitteli listan kuvien ja filminpätkien kanssa "kilpailevista" ehdokkaista. Täytyy olla kuolemaa pelkäämätön .... MIES-henkilö, joka ehdokkaaksi ilmoittautuu. Naisia ei ole vielä? listattu, mutta naistoimittajia listitty.
Ei tätä Putinia saada sen enää pois vallasta sen venäläisen "ohjatun demokratian" keinoin.
Toivottavasti kuolo korjaa! Vaan turha kai sekin toive. Jumala ei huoli ja Saatana (joka saapui Moskovaan) ei pidä kiirettä: So = Karjalan ja muiden NL:n ryöstämien alueiden palautusneuvottelut lykkäytyvät. Toisaalta .... 1991, jne.... - SeAvarakatseinen
Ja eikös vaan vaalivalmistelut ulottunut tänne Suomen ITÄ-rajan tuntumaan:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201702152200071333_ul.shtml
"Hudilainen siirtyi syrjään Karjalan tasavallan johdosta" Onpahan taas "kauniisti" kirjoitettu. Kukas R Y S S Ä olisi ennenkään "siirtynyt" syrjään? Eipähän noita taustoja tiedetä eikä kerrota, miksi on SIIRRETTY = Vl.Putin on siirtänyt!
http://karjalansanomat.ru/uutinen/karjalan-päämies-erosi-virastaan
Eipä ole kukaan paikallinen vielä uskaltanut kommentoida. klo 23.50
Mitähän Siellä rajan takan nyt ryhdytään ulosmittaamaan? Ilmeisesti samaa mitä ennenkin = toisinajattelua?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614208KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1152782Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452262Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291923- 241843
- 281566
- 171430
- 771412
- 1461314
- 311178