Vieläkö kaikki suojelevat stalkkeria

En voi käsittää tätä 😨 Eikö oikeuden voisi antaa tapahtua, minä olen uhri 😰😢 Minulle on tuotettu kärsimystä!

-Annika
10324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Minulta on pilattu ihmissuhteet, maine, jouduin mielisairaalaan tämän takia, minulla on masennusta, hyvä kun pystyn vielä opiskelemaankaan. Rikollisen toiminnan seurauksena.. :(

Äänestä

Haist huilu

Äänestä

Eikö aloittaja tiedä et voit tehdä rikisilmoituksen asiasta. Tein itsekin äskettäin. Liitin mukaan teksti ja sähköpostiviestit, nauhoitetun puhelun jossa tappouhkauksia, videoidun riidan jossa pahoinpitelyä ja uhkauksia. Mms kuvia joita minulle lähetetty, joissa esitettiin todiste pelotteluna että kannoiltani kulkee ja tietää liikkeeni ja kuvaan liitetty uhkaus kirjoitus. Jne

Äänestä
  • lääkärin lausuntoja joissa käy ilmi myös tiettyjä raskauttavia todisteita ki. Ihmistä kohtaan. Lääkärit laittaa omat puumerkit ja vahvistaa kertomuksieni sopivan ja kuulostavan totuudenmukaisilta

    Äänestä

Asiat ei hoidu täällä vaan ihan muualla. Tämä ei ole oikea foorumi tuollaisten asioiden hoitoon.

Äänestä
  • En ymmärrä miksi kaikki kiduttavat olemalla kuin ei mitään. Joku voisi kertoa totuuden minulle.. En voi olla kuin ei mitään tälläisen jälkeen.. Kun tällaista on päästetty tapahtumaan.

    Äänestä

  • kiusaamistakin kirjoitti:

    En ymmärrä miksi kaikki kiduttavat olemalla kuin ei mitään. Joku voisi kertoa totuuden minulle.. En voi olla kuin ei mitään tälläisen jälkeen.. Kun tällaista on päästetty tapahtumaan.

    On päästetty tapahtumaan, ei meistä täällä kukaan tiedä mistä puhut.

    Äänestä

  • Niinsiismitä kirjoitti:

    On päästetty tapahtumaan, ei meistä täällä kukaan tiedä mistä puhut.

    Juuri niin. Oon lueskellu näitä Annikan surkuttelualoituksia enkä löydä mitään mikä täsmäisi edes tuohon ainakaan tältä palstalta. Nii mikä stalkkeri? Ettei vaan olisi palstahulluus iskenyt ja oot menny omimaan muiden juttuja..?:/ vai?

    Oon lukenut täältä itsekin tekstejä jotka täsmäävät muhun muutaman kuukauden sisällä - oli hieman pelottavaa oikeastaan kun parina päivänä kuvaukset täsmäsi täysin ja joku kirjoitti juuri silleen niinkuin hän kertoisi jostain henkilöstä muille lukijoille ja muut muka tietäisi heti kenestä puhutaan ("se teki sitä se teki tätä")

    Jotain tekstiä oli jopa salakuunteluun liittyen.. ja aloituksessa mainittiin lause jonka olin sanonut eräänä päivänä.. Oli hiljentävää luettavaa mutten jaksanut oikein reagoida mitenkään erikoisemmin. Ne aloitukset on onneksi loppuneet enkä ole nähnyt uusia... Menin kyllä lukitsemaan itseni neljän seinän sisälle joksikin aikaa kun asia vaivasi.
    Olen palstan lueskelija, en niinkään kommentoija.

    Äänestä

Mulla paloi iho auringossa. Eikö joku vois haastaa auringon oikeuteen? Vääryys syntyä vaaleaihoiseksi! Rikos!

Äänestä
  • Jos on kykenevä rikollisuuteen ja stalkkaamiseen, on myös kykenevä vastaamaan teoistaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vaadinhyvitystä kirjoitti:

En voi käsittää tätä 😨 Eikö oikeuden voisi antaa tapahtua, minä olen uhri 😰😢 Minulle on tuotettu kärsimystä!

-Annika

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu