Simon Elo on Nato-hihhuli -peloittelee Venäjällä

PS on muuttumassa pelottavalla tavalla IKL-tyyppiseksi "rautaa rajalla"-puolueeksi eli Kokoomuksen oikeistosiiveksi.
9101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Venäjällä ei kenenkään tarvitse ketään pelotella, riittää kun kertoo Venäjän toimista avoimesti.

Äänestä
  • Halla-Aho on myös natomiehiä ja varmaan jos pääsis puheenjohtajaksi niin johan alkais lobbaaminen,Valitettavasti persujohto on pilannut puolueen joka piti olla protestipuolue ,mutta josta on tullut naton likaisten piirien renki

    Äänestä

  • kolli57 kirjoitti:

    Halla-Aho on myös natomiehiä ja varmaan jos pääsis puheenjohtajaksi niin johan alkais lobbaaminen,Valitettavasti persujohto on pilannut puolueen joka piti olla protestipuolue ,mutta josta on tullut naton likaisten piirien renki

    Puolue jolla ei ole omaa ulkopolitiikkaa on raato

    Äänestä

Simon Elo ei tiedä sitä yksinkertaista asiaa että turvallisuusuhista suurin Suomelle ovat sen omat tyhmät poliitikot jotka ovat tekemässä hulluudenpuuskassaan Venäjästä Suomelle vihollista.

Äänestä
  • tuohan on selvä fakta,ja Suomen typerimmät ihmiset ovat kokoomuksessa,mutta
    persujohto tuli yllätetyksi rysän päältä kun etykin vieraslistaa kerättiin.
    Ulkomaiset piirit painostivat tuhoamaan koko etykin idean ja siinä meni persujen koko idea hautaan.
    Suomen kokoinen valtio ei pysty uhoamaan asevoimillaan kun ei ole edes varaa huoltaa vanhoja hawkeja uusista puhumattakaan.
    Viisaus maan pitää elossa ja typeryys tappa lypsävän lehmänki.

    Äänestä

Simon Elon maailmankuva rakentuu USA-Israel akselille eli maailman pahimmille valtioterroristien nuoleskelulle. Mutta tajuaako Elo että hänen maailmankuvansa on paraikaa hajomassa palasiksi. USA heikenee.

Äänestä
  • Et siis usko että Trump tekee "Amerikasta taas suuren", kuten hän äänestäjilleen lupasi?

    Äänestä

  • Luultavasti USA jatkaa loivaa alamäkeään kuten se on tehnyt jo 1980-luvulta lähtien. Tai oikeastaan jo Vietnamin sodasta lähtien.

    Äänestä


Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pujopartadosentti.Elo kirjoitti:

PS on muuttumassa pelottavalla tavalla IKL-tyyppiseksi "rautaa rajalla"-puolueeksi eli Kokoomuksen oikeistosiiveksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu