En laita tähän alkuun tekijästä mitään tietoja, vaan mieti pieni hetki ja esitä arvaus. Voit kertoa ketjussa arvasitko oikein, ihan ekalla kerralla.
"Parikymppistä miestä syytetään 10-vuotiaan tytön törkeästä raiskauksesta Pirkanmaalla"
Jutusta voit lukea tarkemmin alla olevasta linkistä vai uskallatko kommentoida tekijän statusta lukematta juttua?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201702102200068479_uu.shtml
"Parikymppistä miestä syytetään 10-vuotiaan tytön törkeästä raiskauksesta Pirkanmaalla"
Jutusta voit lukea tarkemmin alla olevasta linkistä vai uskallatko kommentoida tekijän statusta lukematta juttua?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201702102200068479_uu.shtml
Vastaukset 10
Vanhimmat
No Ylen mielen mukaan kyse on, taas Yksitäistapauksesta ". Että silleen.
Oli pakko katsoa. Tein puoli tusinaa arvausta ei mennyt lähellekään oikein.
"Mies on syyttäjän mukaan vuonna 1994 syntynyt turvapaikanhakija."
Syyttäjä saa syytteen vihapuheesta kun kertoi asian julkisuuteen.
Raiskaaja tullaan vapauttamaan ja tyttö tuomitaan maksamaan korvausta hänelle, tottakai. Mitäs meni kertomaan tapauksesta. Alle 15-vuotiaana tyttö kumminkin välttyy vihapuhesyytökseltä ja rangaistukselta.
Minkälaisia Isiä,Isoisiä ja veljiä on näillä raiskatuilla tytöillä, kun eivät pistä käyttöön sitä " Suomalaista Korpilakia " näille raiskareille ? Ne saa tuon oman " Sharia lakinsa ja uskonsa " suojissa tehdä mitä tahansa Suomessa. Että silleen.
Muo jäi nyt hämäämää et mitä ne sun puoltusinaa veikkausta oli? :P
Kerro? :D
Mikä on raiskari? Raiskaajan tiedä mutta en raiskaria. Taitaa olla sukua laularille, postinkantarille, ledenjakarille, lvi-asentarille, autonkorjarille ja savupiippujen nuohorille.
autioituneen kerrostalon piha pirkanmaa tietääkö kukaan missä päin pirkanmaata?
Eipä kiinnosta Yle-toimiitajia pätkääkään.
villi veikkaus, migridi
Joku akateemikko, joka on tullut auttamaan Suomen suosta ja parantamaan geeniperimää, hieno herrasmies joka tapauksessa.. Kumartakaamme..!
Pitääkö Suomessa turvapaikan hakijoiden takia hankkia lapsille vartijat?Eihän kukaan halua että lapsi raiskataan ja sen jälkeen hänestä tulee eläkeläinen.Täällä Suomessa salataan kaikki lasten raiskaukset että ei ole voitu edes tukimusta tehdä kuinka on elämä jatkunut lapsella ja mitä painajaisia on loppu elämäksi jäänyt!! Luulisi lasten psykiatrien edes tekevän asialle jotakin,hehän näitä onnettomia auttavat teon jälkeen!