Katsokaa ohjelma helluntailahkon sekopäistä
ex-hellariItsekin
24444
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Katsokaa myös lestadolaisista tehryt tv ojelmat tasapuolisuutta kunnioittaen . Onhansitämeilläkin ei aina voittosia ???????
Aina on eri lahkoissa omat hihhulinsa ja aikakautensa, mutta tuollainen saasta menee yli hilseen. Opetetaan keskellä yötäkin lapsia hokemaan jotakin mielisairasta kielillä puhumisen mongertavaa harhaa. Käsittämätöntä ja tapahtuu vielä tänäkin päivänä. Ei Suomessa mikään ole noin sairasta, ei myöskään uskontojen ulkopuolella. Ja heh, sinäkin tyypillisesti puolustat noita ja sanot "on muutkin" - sairaan ajattelun kautta. ryhdyt kisailemaan. Sama tilanne kuin helluntaipedofilian puolustelunne kanssa.
Oikeastaan tuo helluntalaisuus ei ole edes uskonto, vaan aivopesuseurakunta, en enää ihmettele miten tuollaisen aivopesun jälkeen tänne on pesiytynyt noita melpereitä ja Kesitaksia. Ei noilla pohjilla voi muuta heiltä edes odottaakaan, kuin saastaa jajatkuvaa palstahäiriköintiä.
Ei kenenkään, kannata liityä mihinkään lahkoon, jos ei halua maanpäälistä helvettiä.
Kannattaa katsoa ohjelma. Uskomatonta manipulointia. Helvetti salemissa.
Raaka totuus alkaa paljastua
4000 katsojaa tuli lisäystä nopeasti kun linkki ilmestyi tänne. Kyllä palstan mainosarvolla on merkitystä. Helluntaisaasta leviää.
Samoin Muhosen paljastukset helluntaipedofiliasta - polvikyykkyineen - on tiedossa.
Vituttaa palstan häiriköitä, siis helluntainarsisteja ja pää hajoo, siis helluntaimielipuoli kaksikkoa , melperi-kesitas
Helluntalaisuus on pelottava usko juuri sen takia, kun siinä opetetaan oikeesti Jessuksen auttavan ihan konkreettisesti. Toinen, mikä helluntalaisuudessa on erittäin vaarallista, on tuo ihmisten psyykkaaminen pilalle. Pienestä mukulasta asti ajetaan lapsia transsiin... Voi jessuksen varakäsi, miten sellasista immeisistä voi ennää tasapainosia tulla... siis niiden hellareiden lapsista. Väkisinkin jättää jälkiä, vaikka kävis pitkät hoidot. Ymmärrän täysin tossakin dokkarissa olleen entisen hellarin syvät traumat. Ei jumalaari, mitä touhua. Lestadiolaisten touhu on paljon tervehenkisempää ja lähempänä oikeaa raamatun opetusta, ku joidenkin päästään piipahtaneiden höröhellareiden, joilla yhellä jos toisellakin tuuttaa päässä!
meneppäs nyt makuulle ja ota jokin nappi se ehkä saattaa auttaa huomista kohti hiukan selvenpänä kuin tekstiä laatiessasi!
eikä haittaisi vaikka omaistaisit ainakin yhden rehellisen ja totuudellisen ajatuksen, siitä tunnistaa ihmisen.
Selvästi osui Helluntaisairaaseen..
Et narsistina voinut olla paljastamatta osumaa.
Kiitos vinkistä.
Kantsii kattoo jos pää kestää...
JOkainen menee ajallaan oikeamielisen tuomarin eteen ja saa sieltä palkkansa.
siitä emme pääse pakoon kukaan!
Tuolla fraasillako te Helluntai Sekopäät manipuloitte lapsia kielillä puhumisen yökokouksissa?
mitä+sinä+siitä+tiedät+kerro+pöljäke!
tuon+yhden+paisuttelijanaisen+taruistako+teet+jotain+päätelmiä+häh+!
Vaatimattomallakin+matematiikalla+kauhistelun+määrää+voi+kohtuullistaa,+nimittäin+jos+esm+helluntaihin+kuuluvia+on+noin+1%+kansasta,+ja+niissä+tapahtuisi+saman+luvun+verran+jopa+totuuteen+perustuvia+ylilyöntejä,+joka+EI+tarkoita++uhden+naisen+kaikkea+yleistäviä+oman+paisuttelun+tuottamia+kauhisteluita,+on+kysyttävä+kuka+tekee+ne+loput,+eli+99%++tapahtuneista+kauhistuksista,+ja+miksi+ette+niitä+kauhistele+juurikaan!?!?
siksi+koska+teitä+ei+kiinnosta+totuus+juuri+mistään+asiasta+vaan+ainoastaan+oman+kieroutuneen+mielen+saama+mielihyvä++yleisestä+lynkkauksesta+olkoot+asia+mikä+tahansa.
kukahan+se+roviolal+poltettu+olikaan+jonka+roviooon+vaivanen+mummokin+kantoi+risutukkonsa,+että+;+voi+pyhä+yksinkertaisuus
Mielipuoli heinolan hellaripolvikyykkääjä ihan paniikissa, en ihmettele!
kes
siinä luuseriopiston läpäisssyt päässyt nettiin!
Monet naurut sain kyllä tosta dokumenetista :). Kaikenlaisia hulluja sitä onkin maassamme.
Ja asian sivuun: sairaan kaunis tuo Sonja Saarikoski, se Suomen kuvalehden toimittaja.
Samaa mieltä, että Sonja Saarikoski on kaunis! Toisaalta tuo Jeesuksen näköinen saarnasmieskin on omalla tavalla komea, vähän niin kuin esikuvansa Jeesus Kristus. Toivottavasti hänen luotsaamansa lahko olisi tervehenkisempi, mitä tämä dokkarissa esitetty helluntaitiaisen pyörittämä pelottavalahko!
On muutki
Olen ollut yli 30 helluntailainen ja tällaiset Kaira Klapurien tapaukset ovat sittenkin markinaali-ilmiöitä herätysliikkeessä, tosin tapauksinkin todella ikäviä. Kun insesti ja pedofilia on tullut esiin viimeisen kahden vuosikymmenen aikana, niin se on ihan järkyttävää miten yleistä se maassamme on.
Ihan varmasti tätä hirveää pahaa on myös lestadiolaisten piirissä ja muissakin yhteisöissä. Yhteisöissä, joissa ollaan todella uskossa, niin ilmiötä on ihan varmasti vähemmän, mutta aina porukoissa on henkilöitä, jotka ovat mieleltään sairaita, eivät ole uskossa tai sitten ovat kieroutuneita.
Suvussani ja lapsuuteni maisemissa oli erittäin vähän uskovaisia: en tuntenut yhtään hellaria, lestaa ja sai sormin laskea ns. tavalliset kirkkouskovaisetkin.
Vaikka noista kieroutuneista seksi-ilmiöistä ei silloin "tiedetty" ja ei yhteiskunnassa julkisesti puhuttu, niitä oli ja vieläpä paljon. Olen itsekin joutunut kokemaan jonkinasteista pedofiliaa. Kansakouluni opettaja oli homo, joka käytti poikia hyväkseen (ei jäänyt julkisesti kiinni ja saanut rangaistusta).
Tiedän ainakin kaksi tapausta, että paikkakuntamme miesopettaja joutui pois virasta, kun harrasti tyttöjen seksuaalista kähmintää. Onhan sitä kuullut myös huhuja esim. urheiluseuroista ym. että siellä oli se ja se tyyppi, joka on epämiellyttävä ja ei sillatavalla kiva. Se vain tiedettiin, mutta ei niistä edes kaveripiirissä viitsitty puhua. Myös maaseudun vanhoja pokia ja jopa ukkomiehiä, jotka hätisteli lapsia. Hyvä ystävättäreni on myös pitkäaikaisen insestin uhri. Tietämilläni tapauksilla ei ole mitään yhteyttä uskontoon.
Se on vain niin että jotkut Kaisa Klapurit ovat nostaneet asian esille ja näillä esimerkeillä leimataan koko herätysliike sen mukaisesti.
Totta on myös että sillon 60- 70-luvuilla on ollut taitamattomuutta kasvattaa lapsia väärään Jumalanpelkoon: tulee maailmanloppu, jos ei tottele joutuu helvettiin, Jumala heittää kuuman kiven, ym.
Saatana osaa kyllä ottaa pihvit joukosta, jolla mustamaalata, että se pahin mitä voi tapahtua ja on yleistä ja tyypillistä vain uskovaisten toiminnoissa.
Olen aivan varma että uudestisyntyneiden joukossa on paljon vähemmän seksuaali- ja siveysrikoksia verrattuna valtaväestöön. Kyllä meitä itseämme valvoo Jumalan pelko ja että joka sellaista harjoittaa ei ole perivä taivastenvaltakuntaa. Jos on sairas ja pakkomielteinen, niin ei pelko ole riittävä este sortumatta pahuuteen.
Sielunvihollinen osaa hyödyntää pahuuttaan edukseen ja siivilöi ne harvinaisetkin akanat omaksi edukseen.
Mukava lukea jotain asiaakin välillä näiden ikiluusereiden puupäisten kommenttien välissä joissa tiivistyy koko sairastavan suomen suuriääninen huuto vaikk a minkäänlaista asiaa eikä totuuden tarvetta huutajilla koskaan ole!
Heidän elämänsä on täydellistä kunhan luukulta saa kaljarahat ja toiselta vuokrarahat!
sosiaalinen tyydytys tulee kun pääsee nettiin huutamaa omaa yksinkertaista pöljyyttään ja mistään mitään tietämätöntä örinäänsä.
väliaikojen tekemisensä luetaan sitten eri medioista!
Tässä taas helluntailavekkulit puolustelevat rivien välissä ylennetyä helluntailaista pedofilipastoria ja Suomen ennätys tuomion saanutta helluntaievankelistapefogilia?
Vertaansa vailla.
naita riittaa
Tässä ketjussa Helluntailaiset yrittävät peittää hemluntaisaastalahkon mädät hedelmät ns maton alle.
Katso Itse totuus??
http://areena.yle.fi/1-3823484
Siunauksella
Kes