Joko alkaa ISIS-rivit harvenemaan

8166
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tälläinen tulee väistämättä ekana mieleen.

1Äänestä

Toivottavasti ei kuollut nopeasti.
Vaan mitä Isiksen jälkeen? Kauanko erilaiset ryhmittymät, klaanit ja fanaatikot tuolla senkin jälkeen vielä sotivat keskenään?

Äänestä

Länsimaissa alkaa sissi-iskut. Myrkyttävät elintarvikkeita ja räjäyttelevät pommeja, tulee rekkaiskua ym kivaa paskaa.

Äänestä

Näyttää toi värvääjä yllättävän paljon meidän 17 vuotiailta matuilta. Vaikkakin värvärillä on ikää 29 vuotta. Onko värväri valehdellut ikänsä korkeammaksi? Köh köh.

Äänestä

Obama on väistynyt. Joukot hukassa ilman isil-perustajaa?

Äänestä

Islamistinen kalifaatti on käytännössä kuollut ja kuopattu, mutta yksittäiset mielenvikaiset tulevat jatkossakin tekemään terroritekoja.

"Rauhanuskonnon" anti maailmalle...

Äänestä

ISIS:N loppu ei tarkoita yhtään mitään, todennäköisesti raunioille perustetaan uusi äärijärjestö ja iskuja aletaan tehdä entistä useammin Euroopassa jotta vääräuskoiset saadaan pysymään pelon vallassa jatkossakin.

Äänestä

Olikin jo aika Trumpin ottaa ohjat käsiinsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joko.helpottaa kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000005084563.html

"Kassim" melkein lyöty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu