Nuoret kulkevat housunpolvet rikki, ei varaa edes paikkoihin. Eikä pipoihin tai talvitakkeihin. Kulkisivat tytöt edes hameessa kuten itä ja etelänaapureissa.
Köyhyys iskenyt nuoriin.
vaatturiali
19253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Aivan. Eikä raha riitä edes parturin palveluihin kun vaan toinen puoli on ajettu.
Sitä saaneet, mitä tilasvatkin! ;) :D
Pöljä nuoriso äänesti/äänestää Kokoomusta ja Vihreitä, ja noi molemmat on rokottanu just nuorisolta ja opiskelijoilta eniten tulonsiirtoja ku kukaa koskaan aikasemmin, joten ... syyttäköö itteesä, idootit! :D :/
Kaikki ei voi saada kaikkea, pääasia, että Irakin pojilla on kiva loma!
Kaupat myyvät suomalaisille aasialaisten loppuunkäyttämiä vaatteita sikahintaan.
Kulkevat kovassa pakkasessa lenkkareissa nilkat paljaana. Jokainen tietää miten paleltumat tuhoaa kudoksia. Onko pian kaikki nuoret pyörätuolissa kun nilkat ei toimi?
kyllä nuoret leikkauttaa HIUKSENSA RUMASTI onkuin kananheltta ,
muuttakaa tyli tyylikkääksi
kaikki on kuin hymiöitä pohjoiskoren keulakuvalle.
sai 3 ehjät housut samaan hintaan, kun nuo valmiiks revityt maksaa.
Toivottavasti iskee nuoriin tyttöihinkin ja alkavat myymään pillua edullisesti.
Joo oli farkkuja ostamassa ja rikkinäiset housut on yhtä kalliita kuin ihan ehjät.
Köyhyys korvien välissä on paljon yleisempi ongelma...
Ei tuo meikäläisten nuorten köyhyys ole mitään verrattuna kreikkalaisten veret seisauttavaan kurjuuteen: juovat vanhoja viinejä, syövät homeisia juustoja, eikä niillä ole autoissaan edes kattoa.
Ressakoiden kengätkin ovat vain sandaaleja ja paidoissa ei ole edes hihoja !
Ketkä ne Politiikot on äänestänyt tonne istumaan ? ehkä nyt jo kannattaa valita toisin ...? Ja niitä samanlaisia voi olla tulossa tuhansittain ..mikään ei muutu ?? Kansa köytyy,,,
Köyhyys on isknyt isoon osaan kansasta... ehkä hyvä miettiä jos sekään auttaa.... kenen puolesta liputtaa ens pelissä ...
Entäs Afrikkalaiset ajavat pyörällä...satula päin persettä ...ja renkaat laahaa maata ..ei mee hyvin sielkään päin ...
Käy niin sääliksi kun eivät käytä edes vaatteita.
http://www.ero-lust.com/get_image/2/480385fd73b6a39bef51e97e2d4ea4b6/sources/58000/58756/839943.jpg/
Köyhäkin vois pukeutua nätisti jos kuitenkin vaatteet sentään saa ostettua.
Meitsi ainaki käyttää kuluneita ja rikkirevittyjä byysia. Kulkekaa te 60v vanhukset josai ehjissä ja rumissa 60-luvun junttifarkuissa. Että silleen.
Vanhempana häpeet itteäs!!