Polkevatko myös opettajien palkkoja kun niin halvalla pyrkivät myymään??
Palkka cap-autokoulussa?
11
2228
Vastaukset
- Paskankaivajalle
Ei polje. Palkka ok. Töitä alkuvuodestakin niin paljon kun tahtoo tehdä. Minkälaista palkkaa maksat itse työntekijöillesi?
- FArom
Eräs Helsinkiläinen useamman toimipaikan autokoulu maksaa 14€-25€ tunnille pärstäkertoimen mukaan.
- Santelssi
Sinä verhojen takana asuva yrittäjä. Koita nyt tulla toimeen itsesi kanssa. Vaikka et saanutkaan töitä mistään ja nyt katkerana poljet vaimoasi kuin vanhaa Tunturia antiikkikaupassa, haaveilet nuorista naisista haarmaantuneen tukkasi kanssa, niin tee jotain elämälläsi.
Esimerkiksi mene oikeisiin töihin. - Kohtieläkettää
Keskustelin ammattipiireissä CAP autokoulun opettajan kanssa. Reilu kymppi tunnilta? - Eiköhän se omistaja porras halua rahaa, joka toki ok. Työolot kurjat, palkka? - Silti omistaja viettää idyllistä (loistavaa) perheellistä elämää? Näin se vaan on!
Aikoinaan omistaja sai Parolan (puolustusvoimat) vain sillä, että hänen isänsä oli ollut päättävässä asemassa! - Ei tämä omistaja ole koskaan tehnyt mitään itse, että menestyisi.
Työntekijät loppuun palaneita, mutta onneksi omistajalla on uusi kello?- panettelua
kateellisen luuserin puhetta
- Ostaitsellesikello
Uskotko itse, että omistajat ovat luoneet alan johtavan ketjun tekemättä mitään? Törkeää valehtelua työntekijöiden piikkiin. Tolloimmankin pitäisi ymmärtää, ettei alle tessin määrittämiä palkkoja ole mitään järkeä edes yrittää päästä tuon kokoluokan yrityksessä.
- JohtamatonKetku
Mitä tarkoittaa "alan johtava ketju" ?
Jos kortin hinta yli 600€ on mahdollista maksaa TES palkkaa.
Jos hinta alle 600€ niin sitten tingitään palkasta tai muista lain sanelemista kuluista- fss64741df
onko tuo tes-palkka riittävä työntekijälle?
- Nonuin
Mietin vaan sanontaa että "palavassa talossa ei kukaan asu"... Kyseisellä firmalla tuntuu kuitenkin porukkaa olevan talossa, niin eikai tuolla kovin liekitetty olo voi olla työntekijälläkään...?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t806060- 353331
- 442958
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402182Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin282131- 1121986
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291939- 1881930
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241568Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna171388