Näin Turussa

Taas on maahanmuuttajajengit pitäneet kotikaupunkiani kauhun vallassa. Olen todella surullinen.

http://www.turunsanomat.fi/verkkolehti/?ts=1,4:2:0:0,4:2:1:1:2005-01-26,4:279509,1:0:0:0:0:
6457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tämä on juuri sitä monikulttuurista positiivisuutta mitä maahan tarvitaan lisää! Tuki turpasi saatanan rasisti ja kunnioita monivärisen yhteiskunnan kauneutta. Maksa verosi ja luovuta kännykkäsi suosiolla ettei ryöstäjien tarvitse vaivautua.

Taidat olla niitä Olavi Mäenpään äänestäjiä perkele!

Äänestä
  • kääntää keskellä Martin siltaa, mutta sain sohaistua kyynärsauvallani harusiin ja mikä kauhea parkaisu! Keppi jäi kiinni jääpiikkeineen ja kun sen voimalla repäisin irti, tuli mukaan piikkiin pala nahanriekaletta ja housunsepalusta vetoketjuineen. Voi juma, että kinkki tasakyykkyä lipettiin somalilta vaikuttava tyyppi ulvoen. Eipä ole perästä kuulunut.

    Äänestä

Nythän siellä on asiat reilassa, kun ulkomaanelävat on posessa. Oma väkihän ei rikollisuutta harrasta. Poliisiakaan ei ollut koko kaupungissa silloin 20 vuotta sitten, kun ei ollut ulkomaalaisia. No, kai oli muutama poliisi, kun helsinkiläiset tuli rötöstelemään...

Äänestä

viestiketju Kaupungit>Turku osastolle

Äänestä

Viime viikolla saimme lukea kulttuurinrikastuttaja nuorukaisista (n 13 vee), jotka olivat yrittänet raiskata KUUSI VUOTIAAN metsään raahaten.

Äänestä

pitkään minusta itäsuomalaisena vaikuttanut hyvältä lehdeltä. Siinä yleensä kerrotaan, mitä Suomessa tapahtuu. Levittää kaikkein vähiten jotain sontapropagandaa, niinkuin esim. HS. Vielä kun saataisiin pohjoismaalainen käytäntö, johon olen törmännyt ainankin Tanskassa ja Norjassa. Siellä tälläisten juttujen yhteydessä ei mainita "ulkomaalaistaustainen", vaan venäläinen, somali, turkkilainen jne. rikollinen häirikkö teki sitä ja sitä. Olipa Oslossa oikein suomalainen spurgu, joka oli tuikannut puukolla jonkun hengiltä. Mukavaa oli tietää, minkä maalaisen takia juuttui Oslon keskustan ruuhkiin, kun kommandopoliti sulki keskustan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taas! kirjoitti:

Taas on maahanmuuttajajengit pitäneet kotikaupunkiani kauhun vallassa. Olen todella surullinen.

http://www.turunsanomat.fi/verkkolehti/?ts=1,4:2:0:0,4:2:1:1:2005-01-26,4:279509,1:0:0:0:0:

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu