Kaikki varmaan elävästi muistavat miten Soini rehvasteli vähän aikaa sitten telkkarissa, sitaatti : "Herrojen Juppi skootterit ja huvikuunarit tulevat nyt meidän (Persujen) ansiosta verolle, siihen ei pystynyt edes vasemmistohallitus"
Miten kävi kuulkas Persut ? Nyt taas kerran Soini joutui konttaamaan ristille.
Saa nyt sitten kätellä Bernerin kanssa siellä eduskunnassa.
On se kumma että te Persut ette opi varomaan sanojanne, puhutte mitä sylki suuhun tuo, kovin Persumainen tapa. Ei vaan mikään asia siellä isojen poikien kanssa Soinilta suju vaan kaikki menee perselleen.
Minä sain kaupanpäälliseksi 2 pulloa kossua. Löin heti alussa jo vetoa että ei tule MP veroa eikä veneveroa. Se veto saa nyt palkintonsa.
Miten kävi kuulkas Persut ? Nyt taas kerran Soini joutui konttaamaan ristille.
Saa nyt sitten kätellä Bernerin kanssa siellä eduskunnassa.
On se kumma että te Persut ette opi varomaan sanojanne, puhutte mitä sylki suuhun tuo, kovin Persumainen tapa. Ei vaan mikään asia siellä isojen poikien kanssa Soinilta suju vaan kaikki menee perselleen.
Minä sain kaupanpäälliseksi 2 pulloa kossua. Löin heti alussa jo vetoa että ei tule MP veroa eikä veneveroa. Se veto saa nyt palkintonsa.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Onneksi+olkoon+vedonlyöntivoitostasi.++Kun+seuraava+kannatusgalluppi+julkaistaan+nii+taitaa+Persujen+kannatus+olla+max+7%+ilmeisesti+alle+sen.
Kun teemaksi otetaan jälleen maahanmuutto, maahanmuutto, maahanmuutto, niin seuraavissa eduskuntavaaleissa nähdään - jo kolmannen kerran! - kuinka se ja vain se on aihe, joka panee gallupit uusiksi. On jokin mikä yhdistää suomalaisten enemmistöä, suomalaisen kansankokonaisuuden terveenä pysynyttä osaa: maahanmuuttokriittisyys. On puhuttava maahanmuutosta, keskusteltava maahanmuutosta, sanottava julki totuuksia maahanmuutosta. Se on kaiken avain. Se on Perussuomalaisille ainoa tie. Oli ennen, on nytkin.
Mitkä Soinin jutut eivät ole olleet valhetta? Halpahintaisin ministeri Suomen historiassa.
Se ei,että tekee kipeetä... Esim. Diabeslääkekorvausleikkaus...
Siis Aikuisten oikeesttii tuollaiset Pellet maata johtaa !!! en kehtaa sanoa että äänestin..
Salla torpattiin
Guggenheim torpattiin
Moottoripyörä vero torpattiin
Kuunarivero torpattiin
Takuueläke nousee
Yleverosta vapautui 300000
SIKSI ÄÄNESTÄN jatkossakin Perussuomalaisia.
ime munaas nolomälli! soini petti huvikuunari ja juppikootteriasiassa. haistakaa molemmat vittu, sinä ja soini!
Autonköyttömaksu nousu sikana,kansaneläke ja takuueläke leikattiin vuoden alussa, diebesläkekorvausleikkaus,pottiainevero nousu..
Taidat olla Soinin kaltainen Varmaan myös näköinenkin
Kuka saatana maanpettureita äänestää?
Tuollaista äärioikeistolaisia paskasakkia ootte mitkä haluaa vaan kurjuutta kansalle lisää.
Hyi helvetti mitä paskasakkia,,,pthyi.
"Guggenheim torpattiin" eikös se ollut Helsingin päättäjien kädessä, ei Arkadianmäen...
Jopa leskeneläkkeitä on leikattu. Petospersut eivät häikäile mitään.
Leskeneläke onkin yksipuolinen sukupuoleen sidottu eihän sellaisia eläkkeitä pitäisi enää edes olla
Ei persumopolla kuuhun... Kaasu hirttää, mutta tie ei taitu.
.
"Halla-aho PELASTAA meidät pahasta"
.
Vaalilupausten täyttäminen tulisi aloittaa siitä mitä äänestäjät odottaa. Rajat kiinni. Ero EU:sta. Markka takaisin. Kreikan tukeminen lopetettava. Köyhien asialla oltava.
Sitä on tilattu. Siitä vain täyttämään.
Soini on pettänyt joka ikisen lupauksensa, hän on vienyt sairaat leipäjonoihin nostamalla kaikkia hoitomaksuja, lääkeomavastuuita, laittanut lääkkeiden alkuomavastuun 50€, vienyt diabeetikoilta ilmaislääkkeet jne.
Nyt ei "p***e kestänyt edes pitää puheitaan ökyveneiden verotuksessa. Miten ihmeessä se veneveron keräys ei onnistuisi samaa reittiä kuin autoveron ja yhtään ei olisi tullut perintäkuluja lisää.
Oli vain tarpeeksi isokenkäisi, vaikutusvaltaisia vastustajia ja osalla porukalla vielä suhteet liivijengeihin.
Eipä niitä puollustajia tästä hallituksesta tai hyväveli verkososta löydy kun on kyseessä köyhät ja sairaat.
Köyhien kyykyttäminen ja piinaaminen on persuretkuille oikein sydämen asia.
Entäs ne muut hallituspuolueet
Mamuttaminen oikea persujen lempilapsi. Siitä ne vannoutuneimmat kannattajat, jotka vauhkoontuivat täälläkin ennen vaaleja ovat katkeria.