Kantaisitko mkriitikon ulos maasta?

Ottaisitko niskapersotteella mkriitikosta kiinni ja kantaisit ulos?
19142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

En.
Mut mä kieltämättä haluaisin nähdä ku sinä yrität tuota! :P :D

Äänestä
  • Tulehan torille niin tavatahan

    Äänestä

  • No sehän passaa kyllä! ;)
    Ja minkähän paikkakunnan tori mahto olla kyseessä?

    Äänestä

  • Ti3mo kirjoitti:

    No sehän passaa kyllä! ;)
    Ja minkähän paikkakunnan tori mahto olla kyseessä?

    Se hämää vaan. Suvakkihintille riittää, että pääsee vähän perseestä kouraisemaan.

    Äänestä

  • Luuleks etten tiiä? :D

    Moon jo ennenki parit treffit sopinu tollaste kynäniskojen kans, mut eipä o ruuhkatukkia näkyny ku oon paikalle menny! :D

    Tai sit niil vaa tuli paskat housuu ku näki mut? :D

    Äänestä

  • linkki?

    Äänestä

Eikö se Marco jo pärähtynyt.

Äänestä

Poliisi kantoi suomiensin porukat ulos hesasta

Äänestä

En.Suviksen siirtäisin Korkeasaareen.

Äänestä

Orpo+Verkkouutisissa:+Suomen+rajat+voitaisiin+sulkea+pakolaiskriisin+vuoksiSisäministeri+Petteri+Orpo+(kok.)+sanoo,+että+Suomi+voisi+sulkea+rajansa+pakolaiskriisin+vuoksi.+Orpo+sanoo+Verkkouutisten+haastattelussa,+että+jos+kriisiin+ei+löydetä+eurooppalaista+ratkaisua,+Suomen+pitää+itse+piirtää+rajat+hallitsemattomalle+maahanmuutolle.++Orvon+mukaan+Suomen+täytyy+kantaa+vastuunsa,+mutta+tietyn+rajan+jälkeen+rajojen+sulkemista+voitaisiin+harkita.++–+Se+olisi+raja,+jossa+Suomi+voisi+perustellusti+sanoa+kantavansa+vastuunsa+ja+osuutensa,+mutta+jonka+jälkeen+Suomi+voisi+harkita+rajojensa+sulkemista.+Tämänkin+jälkeen+Suomi+siis+kantaisi+vastuunsa+ottamalla+kiintiöpakolaisia+Etelä-Euroopan+hotspoteista+ja+pakolaisleireiltä,+Orpo+sanoo+Verkkouutisille.++Orpo+pohtii+ratkaisuksi+kriisiin+Euroopan+tasoista+sopimusta+turvapaikkakiintiöistä.+Hänen+mielestään+ratkaisun+etu+olisi+se,+että+Euroopan+maat+tietäisivät+toistensa+kiintiöt+ja+myös+turvapaikanhakijat+olisivat+niistä+tietoisia.++Ministeri+ei+ota+kantaa,+mikä+voisi+olla+Suomen+kiintiön+suuruus.++-Kiintiön+pitää+olla+riittävä,+jotta+Suomi+voi+perustellusti+sanoa+hoitavansa+vastuunsa,+mutta+se+ei+voi+olla+kantokykyä+korkeampi.+ÄänestysPitäisikö+Suomen+rajat+pitää+auki?kyllä+12%ei+++88%ääniä+29118+kpl

Äänestä
  • Ei mitään kiintiötä, Urpo tottelee nyt vaan meitä, rajat kiinni. Läydämme koko ajan lisää todisteita valheista, joilla globalistit pelaavat. Kiitiöitä nostetaan ja Häkämies (EK) poisti tessit joiltakin ay-jäseniltä. Tuo on Goldman & Sachs-ohje. Stop heti, rajat kiinni ja järjestys taloon. Emme ehdi koko ajan penkoa korruptiouutisia, nyt on selvinnyt, millä mm. Clinton säätiö on lahjottu, siellä valtion tiedusteluyksiköissä on sellaista menoa, että nämä globalismiasiat on saatu vääryydellä vietyä läpi.


    Tämä nainen kertoo jonkun laivasto-osaston (Center) valtavasta korruptiosta ja ahdistavasta kaksoiselämästä. Taustalla on paljon tätä samaa.

    https://www.youtube.com/watch?v=MQNitCNycKQ

    Naurattaa, että supi et CO. (vaimokin kävi Trumpin haukkumassa ja Suomi ensin -ryhmän) luulee olevansa oikeiassa.

    Äänestä

  • Huumerahan pesutuloilla CIA ja muut tiedustelupalvelut ovat saattaneet organisoida kapinoita, mm. Ukrainassa ja Irakissa. Tuossa videossa puhuttiin joa sik-sak-sodasta asekaupoilla yms. järjestelyillä. Koko länsi on pahasti harhautettu.

    Äänestä

  • Miksi Sisä-Afrikassa on väestö alkanut liikkua pohjoiseen? Kenties maksettuja gerilloja tai asekauppaa taktisesti, väärää tietoa puskaradiosta. Kumivenekuljetusten organisoijille on annettu kenties ohjeita ja rahaa.

    Äänestä

Suomen kansalaiset ulos ja kyykkyyn. Ulkomaan tyypit tilalle ja koko suku perässä. Suomen kansalaisilla ei ole enää muuta arvoa kuin maksaa veroja, joilla palvellaan vieraita henkilöitä ympäri maailman. Koko maa ja kulttuuriperintö tuhotaan. Kaikki menetetään.

Äänestä
  • Jauhat p:tä

    Äänestä

  • se ihmetyttää kuinka meidän päättäjät kehtaavat valehdella pokkana aina vaalien alla eivätkä kunnioita kansan enemmistön tahtoa pätkääkään siinä on ihan turha vedota mihinkään puoluekuriin jos pettää äänestäjänsä?

    Äänestä

  • realismi kirjoitti:

    se ihmetyttää kuinka meidän päättäjät kehtaavat valehdella pokkana aina vaalien alla eivätkä kunnioita kansan enemmistön tahtoa pätkääkään siinä on ihan turha vedota mihinkään puoluekuriin jos pettää äänestäjänsä?

    Ne saa niin suuren rahan, että vaikka vaalit menisi pieleen raha mukavasti kompensoi.

    Äänestä

  • Jauhosuhun kirjoitti:

    Jauhat p:tä

    Kerrohan miksi tuohtunutnainen nimimerkin kirjoitus olisi paskapuhetta? Mikä hänen kirjoiruksessaan oli väärin tai valhetta?

    Äänestä

  • neggeri.is.worlds.shit kirjoitti:

    Kerrohan miksi tuohtunutnainen nimimerkin kirjoitus olisi paskapuhetta? Mikä hänen kirjoiruksessaan oli väärin tai valhetta?

    kaikki

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


g890gi kirjoitti:

Ottaisitko niskapersotteella mkriitikosta kiinni ja kantaisit ulos?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu