Onkohan tuo YLE uutinen totta tai VITSI

mistä ihmeestä YLEn johto saa tulospalkkioita ? http://www.iltalehti.fi/uutiset/201702162200072137_uu.shtml Eihän YLE ole tulosta tekevä yhtiö ja mitä ohjelmiin tulee menee niiden taso jatkuvasti alas kuin lehmänhäntä ! Ja samaanaikaan irtisanotaan väkeä . Nyt tarvis valvovientahojen puuttua tuonkaltaisiin TÖRKEYKSIIN !
586
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tulos on hyvä jos suomalaisia vihaavat vihervassaritoimittajat häipyvät Ylestä.

Äänestä

Ylellä on liikaa pomoja. Työntekijät sen ylen tekee ei pomojen palkankorotukset eikä liiat pomot. Maksamme ylen pomojen palkat me työtä tekevät ihmiset veroillamme.

HÄVYTÖNTÄ TOIMINTAA YLE!

1Äänestä

Ylen ilmapiiri on hyvä sanoo Ukkola,mahtaako olla pelko perseessä että saa kengää, itse, suljen tai vaihdan kanavaa heti kun painajaisen naama näkyy ruudussa. Ilmapiirin vaihdos alkaa siittä kun johtoporrasta vaihdetaan,elikkä Jääskeläinen pihalle. Ja ovea pidetään auki niin kauan kun tuo Ukkola lähtee myös.

Äänestä
  • Mä en katso enää YLEn antoa. Ehkä joskus Kriminalistin.

    Äänestä

Niin kysehän on MISTÄ tuloksesta pallkio johdolle ????? Verorahoilla ylläpidetty ei tulostatekevä !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voivoiyle kirjoitti:

mistä ihmeestä YLEn johto saa tulospalkkioita ? http://www.iltalehti.fi/uutiset/201702162200072137_uu.shtml Eihän YLE ole tulosta tekevä yhtiö ja mitä ohjelmiin tulee menee niiden taso jatkuvasti alas kuin lehmänhäntä ! Ja samaanaikaan irtisanotaan väkeä . Nyt tarvis valvovientahojen puuttua tuonkaltaisiin TÖRKEYKSIIN !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu