On sanottu että yksinkertaisen jakautumiskykyisen bakteerin DNA sisältää virheetöntä dataa saman verran kuin mitä Raamatussa on tekstiä.
Moloc väitti taannoin että kun alkuliemisopalle annetaan miljardeja vuosia aikaa ja koota sattumalta tarjolla olevista aineksista tuo raamattu-dna niin toki se vääjäämättä onnistuisi koska jollain todennäköisyyslakelmilla se olisi mahdollista. Tosin sitä todennäköisyyttä ei ole kukaan laskenut.
Evolutionisteilla oli kuitenkin mielestään tuolloin perusteet uskolleen, mutta sitten tutkijat huomasivatkin että kas mokomaa, tuo bakteerin DNA olikin luettavissa selväsanaisesti myös takaperin, siis lopusta alkuun, hehe.
Ja niin se vain on että vaikka ihminen osaakin älykkäänä olentona kirjoittaa virheettömän kokoisia kirjoja alusta loppuun, niin siihen ihmisen taidot sitten loppuvatkin sillä sellaista kirjaa ihminen ei sitten osaakaan tehdä joka olisi luettavissa etu-ja takaperin, ei vaikka kaikki maailman tietokoneet yhdessä pantaisiin sellaista yrittämään.
Eikä nyt ole tiedossa myöskään sellaista todennäköisyyslaslelmaa jonka mukaan tuollainen DNA voisi muodostua sattumalta.
Itse asiassa todennäköisyyslaskijat antauvat tässä kohdassa ja antavat periksi. Eräs heistä sanoi että se todennäköisyys että tuollainen kasautuisi sattumalta on epätodennäköisempää kuin yhden määrätyn atomin löytyminen ensi yrittämällä koko kosmoksesta.
Niin että se siitä evokkien yliutopistisesta evouskosta. Siis ihan totaalisia idiootteja koko joukko.
Nyt kun tämän tiedämme niin emme enää ihmettele sitä että noiden reaalimaailman ulkopuolella olevien horisijoiden mielestä se on ihan luonnollista että evomiehet vetelevät toisiaan persauksiin.
Älykästä luomista rautalangasta.
5
133
Vastaukset
- ViiraaPahasti
Jyrin lupaus lopettaa homohöpinät kesti sitten lähes vuorokauden.
Jos Jyrpästä homoseksi ei ole luonnollista, niin sitten nähdäkseni ainoa jäljellä oleva vaihtoehto on, että se on yliluonnollista. Kenties jopa kihlautuneiden neitsyiden-raiskaajan tahto. :)
- Loppuunkäsitelty
Jyri kyllä lupasi ettei enää väittele homouden luonnollisuudesta tai luonoottomuudesta ja siitä Jyri on kiinni pitänyt.
Nyt oli kysessä vain viileä poiminta evolutionistien maailmankuvasta. Jyrin mieletä tuo evolutionistien ajattelutapa homoudesta on tullut jo selväksi, eli evoista on normaalia että..... jne. Vai eikö muka ole?
Siis sama rautalangasta: Eli Jyri hyväksyy sen ajatuksen että evolutionisteille homous on yhtä luonnollista kuin heterous.
- akakakak
"Eikä nyt ole tiedossa myöskään sellaista todennäköisyyslaslelmaa jonka mukaan tuollainen DNA voisi muodostua sattumalta.
Itse asiassa todennäköisyyslaskijat antauvat tässä kohdassa ja antavat periksi. Eräs heistä sanoi että se todennäköisyys että tuollainen kasautuisi sattumalta on epätodennäköisempää kuin yhden määrätyn atomin löytyminen ensi yrittämällä koko kosmoksesta."
Mitä tarvitsee tapahtua jotta DNA voi muodostua sattumalta? >>On sanottu että yksinkertaisen jakautumiskykyisen bakteerin DNA sisältää virheetöntä dataa saman verran kuin mitä Raamatussa on tekstiä.<<
Pysyisit vaan siinä Raamatussa kun biologiasta et mitään ymmärrä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791766
- 108987
- 94874
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19693- 52674
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42578Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m166531Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä25497Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466