Älykästä luomista rautalangasta.

Todennäköisestinäin

On sanottu että yksinkertaisen jakautumiskykyisen bakteerin DNA sisältää virheetöntä dataa saman verran kuin mitä Raamatussa on tekstiä.

Moloc väitti taannoin että kun alkuliemisopalle annetaan miljardeja vuosia aikaa ja koota sattumalta tarjolla olevista aineksista tuo raamattu-dna niin toki se vääjäämättä onnistuisi koska jollain todennäköisyyslakelmilla se olisi mahdollista. Tosin sitä todennäköisyyttä ei ole kukaan laskenut.
Evolutionisteilla oli kuitenkin mielestään tuolloin perusteet uskolleen, mutta sitten tutkijat huomasivatkin että kas mokomaa, tuo bakteerin DNA olikin luettavissa selväsanaisesti myös takaperin, siis lopusta alkuun, hehe.

Ja niin se vain on että vaikka ihminen osaakin älykkäänä olentona kirjoittaa virheettömän kokoisia kirjoja alusta loppuun, niin siihen ihmisen taidot sitten loppuvatkin sillä sellaista kirjaa ihminen ei sitten osaakaan tehdä joka olisi luettavissa etu-ja takaperin, ei vaikka kaikki maailman tietokoneet yhdessä pantaisiin sellaista yrittämään.
Eikä nyt ole tiedossa myöskään sellaista todennäköisyyslaslelmaa jonka mukaan tuollainen DNA voisi muodostua sattumalta.
Itse asiassa todennäköisyyslaskijat antauvat tässä kohdassa ja antavat periksi. Eräs heistä sanoi että se todennäköisyys että tuollainen kasautuisi sattumalta on epätodennäköisempää kuin yhden määrätyn atomin löytyminen ensi yrittämällä koko kosmoksesta.
Niin että se siitä evokkien yliutopistisesta evouskosta. Siis ihan totaalisia idiootteja koko joukko.
Nyt kun tämän tiedämme niin emme enää ihmettele sitä että noiden reaalimaailman ulkopuolella olevien horisijoiden mielestä se on ihan luonnollista että evomiehet vetelevät toisiaan persauksiin.

5

134

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ViiraaPahasti

      Jyrin lupaus lopettaa homohöpinät kesti sitten lähes vuorokauden.

      • Jos Jyrpästä homoseksi ei ole luonnollista, niin sitten nähdäkseni ainoa jäljellä oleva vaihtoehto on, että se on yliluonnollista. Kenties jopa kihlautuneiden neitsyiden-raiskaajan tahto. :)


      • Loppuunkäsitelty

        Jyri kyllä lupasi ettei enää väittele homouden luonnollisuudesta tai luonoottomuudesta ja siitä Jyri on kiinni pitänyt.

        Nyt oli kysessä vain viileä poiminta evolutionistien maailmankuvasta. Jyrin mieletä tuo evolutionistien ajattelutapa homoudesta on tullut jo selväksi, eli evoista on normaalia että..... jne. Vai eikö muka ole?
        Siis sama rautalangasta: Eli Jyri hyväksyy sen ajatuksen että evolutionisteille homous on yhtä luonnollista kuin heterous.


    • akakakak

      "Eikä nyt ole tiedossa myöskään sellaista todennäköisyyslaslelmaa jonka mukaan tuollainen DNA voisi muodostua sattumalta.
      Itse asiassa todennäköisyyslaskijat antauvat tässä kohdassa ja antavat periksi. Eräs heistä sanoi että se todennäköisyys että tuollainen kasautuisi sattumalta on epätodennäköisempää kuin yhden määrätyn atomin löytyminen ensi yrittämällä koko kosmoksesta."

      Mitä tarvitsee tapahtua jotta DNA voi muodostua sattumalta?

    • >>On sanottu että yksinkertaisen jakautumiskykyisen bakteerin DNA sisältää virheetöntä dataa saman verran kuin mitä Raamatussa on tekstiä.<<

      Pysyisit vaan siinä Raamatussa kun biologiasta et mitään ymmärrä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      162
      1073
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      727
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      26
      678
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      128
      676
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      659
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      615
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      575
    8. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      570
    9. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      570
    10. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      179
      530
    Aihe