Älykästä luomista rautalangasta.

Todennäköisestinäin

On sanottu että yksinkertaisen jakautumiskykyisen bakteerin DNA sisältää virheetöntä dataa saman verran kuin mitä Raamatussa on tekstiä.

Moloc väitti taannoin että kun alkuliemisopalle annetaan miljardeja vuosia aikaa ja koota sattumalta tarjolla olevista aineksista tuo raamattu-dna niin toki se vääjäämättä onnistuisi koska jollain todennäköisyyslakelmilla se olisi mahdollista. Tosin sitä todennäköisyyttä ei ole kukaan laskenut.
Evolutionisteilla oli kuitenkin mielestään tuolloin perusteet uskolleen, mutta sitten tutkijat huomasivatkin että kas mokomaa, tuo bakteerin DNA olikin luettavissa selväsanaisesti myös takaperin, siis lopusta alkuun, hehe.

Ja niin se vain on että vaikka ihminen osaakin älykkäänä olentona kirjoittaa virheettömän kokoisia kirjoja alusta loppuun, niin siihen ihmisen taidot sitten loppuvatkin sillä sellaista kirjaa ihminen ei sitten osaakaan tehdä joka olisi luettavissa etu-ja takaperin, ei vaikka kaikki maailman tietokoneet yhdessä pantaisiin sellaista yrittämään.
Eikä nyt ole tiedossa myöskään sellaista todennäköisyyslaslelmaa jonka mukaan tuollainen DNA voisi muodostua sattumalta.
Itse asiassa todennäköisyyslaskijat antauvat tässä kohdassa ja antavat periksi. Eräs heistä sanoi että se todennäköisyys että tuollainen kasautuisi sattumalta on epätodennäköisempää kuin yhden määrätyn atomin löytyminen ensi yrittämällä koko kosmoksesta.
Niin että se siitä evokkien yliutopistisesta evouskosta. Siis ihan totaalisia idiootteja koko joukko.
Nyt kun tämän tiedämme niin emme enää ihmettele sitä että noiden reaalimaailman ulkopuolella olevien horisijoiden mielestä se on ihan luonnollista että evomiehet vetelevät toisiaan persauksiin.

5

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ViiraaPahasti

      Jyrin lupaus lopettaa homohöpinät kesti sitten lähes vuorokauden.

      • Jos Jyrpästä homoseksi ei ole luonnollista, niin sitten nähdäkseni ainoa jäljellä oleva vaihtoehto on, että se on yliluonnollista. Kenties jopa kihlautuneiden neitsyiden-raiskaajan tahto. :)


      • Loppuunkäsitelty

        Jyri kyllä lupasi ettei enää väittele homouden luonnollisuudesta tai luonoottomuudesta ja siitä Jyri on kiinni pitänyt.

        Nyt oli kysessä vain viileä poiminta evolutionistien maailmankuvasta. Jyrin mieletä tuo evolutionistien ajattelutapa homoudesta on tullut jo selväksi, eli evoista on normaalia että..... jne. Vai eikö muka ole?
        Siis sama rautalangasta: Eli Jyri hyväksyy sen ajatuksen että evolutionisteille homous on yhtä luonnollista kuin heterous.


    • akakakak

      "Eikä nyt ole tiedossa myöskään sellaista todennäköisyyslaslelmaa jonka mukaan tuollainen DNA voisi muodostua sattumalta.
      Itse asiassa todennäköisyyslaskijat antauvat tässä kohdassa ja antavat periksi. Eräs heistä sanoi että se todennäköisyys että tuollainen kasautuisi sattumalta on epätodennäköisempää kuin yhden määrätyn atomin löytyminen ensi yrittämällä koko kosmoksesta."

      Mitä tarvitsee tapahtua jotta DNA voi muodostua sattumalta?

    • >>On sanottu että yksinkertaisen jakautumiskykyisen bakteerin DNA sisältää virheetöntä dataa saman verran kuin mitä Raamatussa on tekstiä.<<

      Pysyisit vaan siinä Raamatussa kun biologiasta et mitään ymmärrä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      140
      7939
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      32
      3140
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      387
      2221
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      284
      1770
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      148
      1607
    6. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      21
      1441
    7. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1239
    8. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      15
      1228
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1152
    10. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      18
      1122
    Aihe