On sanottu että yksinkertaisen jakautumiskykyisen bakteerin DNA sisältää virheetöntä dataa saman verran kuin mitä Raamatussa on tekstiä.
Moloc väitti taannoin että kun alkuliemisopalle annetaan miljardeja vuosia aikaa ja koota sattumalta tarjolla olevista aineksista tuo raamattu-dna niin toki se vääjäämättä onnistuisi koska jollain todennäköisyyslakelmilla se olisi mahdollista. Tosin sitä todennäköisyyttä ei ole kukaan laskenut.
Evolutionisteilla oli kuitenkin mielestään tuolloin perusteet uskolleen, mutta sitten tutkijat huomasivatkin että kas mokomaa, tuo bakteerin DNA olikin luettavissa selväsanaisesti myös takaperin, siis lopusta alkuun, hehe.
Ja niin se vain on että vaikka ihminen osaakin älykkäänä olentona kirjoittaa virheettömän kokoisia kirjoja alusta loppuun, niin siihen ihmisen taidot sitten loppuvatkin sillä sellaista kirjaa ihminen ei sitten osaakaan tehdä joka olisi luettavissa etu-ja takaperin, ei vaikka kaikki maailman tietokoneet yhdessä pantaisiin sellaista yrittämään.
Eikä nyt ole tiedossa myöskään sellaista todennäköisyyslaslelmaa jonka mukaan tuollainen DNA voisi muodostua sattumalta.
Itse asiassa todennäköisyyslaskijat antauvat tässä kohdassa ja antavat periksi. Eräs heistä sanoi että se todennäköisyys että tuollainen kasautuisi sattumalta on epätodennäköisempää kuin yhden määrätyn atomin löytyminen ensi yrittämällä koko kosmoksesta.
Niin että se siitä evokkien yliutopistisesta evouskosta. Siis ihan totaalisia idiootteja koko joukko.
Nyt kun tämän tiedämme niin emme enää ihmettele sitä että noiden reaalimaailman ulkopuolella olevien horisijoiden mielestä se on ihan luonnollista että evomiehet vetelevät toisiaan persauksiin.
Älykästä luomista rautalangasta.
5
124
Vastaukset
- ViiraaPahasti
Jyrin lupaus lopettaa homohöpinät kesti sitten lähes vuorokauden.
Jos Jyrpästä homoseksi ei ole luonnollista, niin sitten nähdäkseni ainoa jäljellä oleva vaihtoehto on, että se on yliluonnollista. Kenties jopa kihlautuneiden neitsyiden-raiskaajan tahto. :)
- Loppuunkäsitelty
Jyri kyllä lupasi ettei enää väittele homouden luonnollisuudesta tai luonoottomuudesta ja siitä Jyri on kiinni pitänyt.
Nyt oli kysessä vain viileä poiminta evolutionistien maailmankuvasta. Jyrin mieletä tuo evolutionistien ajattelutapa homoudesta on tullut jo selväksi, eli evoista on normaalia että..... jne. Vai eikö muka ole?
Siis sama rautalangasta: Eli Jyri hyväksyy sen ajatuksen että evolutionisteille homous on yhtä luonnollista kuin heterous.
- akakakak
"Eikä nyt ole tiedossa myöskään sellaista todennäköisyyslaslelmaa jonka mukaan tuollainen DNA voisi muodostua sattumalta.
Itse asiassa todennäköisyyslaskijat antauvat tässä kohdassa ja antavat periksi. Eräs heistä sanoi että se todennäköisyys että tuollainen kasautuisi sattumalta on epätodennäköisempää kuin yhden määrätyn atomin löytyminen ensi yrittämällä koko kosmoksesta."
Mitä tarvitsee tapahtua jotta DNA voi muodostua sattumalta? >>On sanottu että yksinkertaisen jakautumiskykyisen bakteerin DNA sisältää virheetöntä dataa saman verran kuin mitä Raamatussa on tekstiä.<<
Pysyisit vaan siinä Raamatussa kun biologiasta et mitään ymmärrä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1793655Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.682096Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791288- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1471094- 501000
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30904