Onneksi olkoon, "heterot"

Konsulim

Olen järkyttynyt. Homoliittopäätöksen myötä kaikki naimisissa olevat pakotetaan biseksuaaleiksi, kun puolison sukupuoli on nyt merkityksetön. Tälle tielle lähteminen johtuu jumalanpilkkaajista, jotka ovat yhä katkeria Neuvostoliiton kaatumisesta. Kristillinen ratkaisu olisi ollut homouden kieltäminen, koska salliminen johtaa pian yhteiskunnan kaatumiseen, kun sen perusrakenteet murskataan.

Jo masturboinnin salliminen oli ennusmerkki alkavasta rappiosta. Masturboitsijat tyydyttävät saman sukupuolen edustajaa - harjoittavat siis homoseksualismia.

15

282

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Konsulim

      Murskaan Jumalan heittämällä Hänet alas Taivaasta, jos homous on Hänen tahtonsa.

      Palli Hikeäkö pitaisi nuuskia kuten viinaan sortunut uhiseva Luterilaishomo Evankelista? Tampereen "Lytöperse" hän on.

    • Lähimmäisenhakkaus

      Tässä malliksi oiva uskovan kristityn tekemä kansalaisaloite. Onkin vain ajan kysymys milloin uskovat kristilliset piirit esittävät vastaavaa lakialoitetta myös Suomeen:

      http://yle.fi/uutiset/3-7890521

      • "Oikeusministeri Kamala Harris...", Kaliforniassa, ei sentään Dirty-Harris.


      • yleltä.onnistuu
        kekek-kekek kirjoitti:

        "Oikeusministeri Kamala Harris...", Kaliforniassa, ei sentään Dirty-Harris.

        Oikeusministeri Ritva Santavuori....


      • kaiken.varalta

    • ateisti-1983

      Olipa kyllä pantavan näkönen. Olisin äänestänyt.

      • xjmghm

        Jos tuolla perusteella ehdokkaasi valitset, niin olisit varmaan äänestänyt Rooman nykyistä pormestariakin, Virginia Raggia.


    • gkol9

      Joko sinut on pakotettu biseksuaaliksi? Vai alkaako se "hoito" vasta 1.3.?

    • Kyllä heterotkin pääsee edelleen naimisiin. Homojen avioitumisesta ei ole mitään haittaa heteroille.

    • gmnbv

      Mieli järkkyy Raamatunlukijalla.

    • aitohelvetti

      Miksi vain heteroilla pitäisi olla kurjaa? Kyllä tasa-arvon nimissä homojen ja lesbojen on myöskin saatava kokea avioliittohelvetti, jotka nykyään useimmiten päätyvät katkeriin ja riitaisiin eroihin, jotka myrkyttävät loppuiäksi kaikki tulehtuneet ihmissuhteet...

      (enkä puhu nyt itsestäni, en ole koskaan ollut avioliitossa)

    • uskova-urpo

      Jumala halusi, että aidot paskiaiset häviävät äänestyksessä. Ja niin kävi.

    • Mailta

      Jumala on luonut kaiken.
      Myös homot, homouden ja homottelun.
      Jumala on luonut myös rakkauden.
      Jumala tuomitsee helvettiin rakkaudettomat.

    • Joo, Täsmälleen! Sama tilanne, kuin viime vuosituhannella, kun naispappeus sallittiin. Silloinhan kaikista papeista tuli hermafrodiitteja.

    • Epäilijä

      Vai että pakotetaan?
      Minusta ei ainakaan saa biseksuaalia tekemälläkään eikä tämä uusi avioliittolaki voi vaikutaa minun liittooni mitenkään.
      Enkä ymmärrä miten se voisi muihinkaan heteroihin vaikuttaa.

      Vai tarkoittaako tuo, että kirjoittajalle tulee ylipääsemättömiä haluja homoliittoon?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      142
      1620
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1091
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      70
      960
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      325
      913
    5. 68
      753
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      733
    7. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      671
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      639
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      601
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      571
    Aihe