Kellään ostaa tai myydä armeija tavaraa?

Olen muuttamassa parin kuukauden sisällä, ja pitäisi saada nurkista tavaraa pois. Sodan ajan tavaraa rajan molemmilta puolilta ois jaossa.
11108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kiva kun laitat yhteystietoja!

Äänestä
  • Ja millaisia tietoja? Sähköpostiosoitetta vai kotiosoitetta? Täällä se sääntöjen mukaan olisi kielletty näköjään. Sen voin sanoa että Kokkolasta päin, ja pitäisi saada selville jotta millaisesta tavarasta ollaan kiinnostuttu. Ois vaatetta, päähinettä, kolisevaa ja kilisevää tavaraa, lippua, arvomerkkiä ja deaktivoitua tarjolla.

    Äänestä

  • löysiko käsikranaati. voin ostaa onko vapaa iltassa maksan hyviin. milos

    Äänestä

  • milosab kirjoitti:

    löysiko käsikranaati. voin ostaa onko vapaa iltassa maksan hyviin. milos

    Pari kpl. Mutta polttopulloja on vain yksi. Kirjoja ei nyt ole. Täytyisi tarkastaa vielä nuo patruuna laatikot.

    Äänestä

  • keräilijäkeskisuomesta kirjoitti:

    Pari kpl. Mutta polttopulloja on vain yksi. Kirjoja ei nyt ole. Täytyisi tarkastaa vielä nuo patruuna laatikot.

    Olen kiinnotunut. Missä voidaan tavata?

    Äänestä

  • 21211 kirjoitti:

    Olen kiinnotunut. Missä voidaan tavata?

    Oho anteeksi typo siis kiinnostunut.

    Äänestä

  • keräilijäkeskisuomesta kirjoitti:

    Ja millaisia tietoja? Sähköpostiosoitetta vai kotiosoitetta? Täällä se sääntöjen mukaan olisi kielletty näköjään. Sen voin sanoa että Kokkolasta päin, ja pitäisi saada selville jotta millaisesta tavarasta ollaan kiinnostuttu. Ois vaatetta, päähinettä, kolisevaa ja kilisevää tavaraa, lippua, arvomerkkiä ja deaktivoitua tarjolla.

    Ei muuta kuin laitat omat tiedot.

    Äänestä

  • 21211 kirjoitti:

    Oho anteeksi typo siis kiinnostunut.

    Mitäs sinä täällä teet?!

    Äänestä

  • keräilijäkeskisuomestaa1 kirjoitti:

    Mitäs sinä täällä teet?!

    Stanan tunarit..

    Äänestä

Esim. "Suomen huutokauppakeisari" ja hänen kaltaisensa ostaa vanhaa militariaa jatkuvasti.

Äänestä

Pelkaani tulloo oikeen kahtommaan ja hakemmaan ku soettelet sille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keräilijäkeskisuomesta kirjoitti:

Olen muuttamassa parin kuukauden sisällä, ja pitäisi saada nurkista tavaraa pois. Sodan ajan tavaraa rajan molemmilta puolilta ois jaossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu