Olut huulille ja elinvoima palaa suoniin!
"Jälkeen raadannan on aika rankan kaadannan..." ♩ ♪ ♫ ♬....
https://www.youtube.com/watch?v=qW7MfqA-sDE
Tunnustakaa itsellenne: kovan duuniviikon jälkeen ei duunari pysty palautumaan minkään mehukatin ja hedelmäteen voimalla!
2
109
Vastaukset
- En.uskalla
AA-toverit hakkaavat minut, jos alan puhumaan edes liköörikonvehdeista. Jos olen edes yhdestä palaverista poissa, niin viisi toveria soittaa, että missä helvetissä olen. Pari käy tarkastamassa paikan päällä kotonani ja tekee perinpohjaisen tupatarkastuksen etsien kätkettyjä viina- tai kaljapulloja.
- mrAdam
Mielstäni tuo viikonloppukänni on vain paha tapa. Ellei ole sitten sinkku, että etsii samalla kumppaniakin kun kännää joka viikonloppu. Juomiseenhan on joskus opeteltu ja voisi yrittää opetella siitä tavasta poiskin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisan uupuvat päivitykset ja tuoreet rikosepäilyt
Mikäs kun Maisa ei ole viikkoihin päivittänyt instaa ja nyt ollaan lehdissä tälläisistä.. 👀 https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/010c6594-780f-420115907Ikea palkkaa pakolaisia hienoa!
Huonekalujätti Ikea aikoo tarjota Suomessa työpestin noin 70 pakolaiselle kolmen seuraavan vuoden aikana, yhtiö kertoo tiedotteessaan. – Pakolaiset o3335657