Maahanmuuttokritiikki vihloo korvia

On se niin ikävää narinaa
14145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mamukritiikki on sitävastoin musiikkia korvilleni.

Äänestä
  • Olen ihan samaa mieltä, saisi loppua jo se turha meteli maahanmuuttajista. Kitisijät eivät edes tunne sitä porukkaa jota haukkuu, syyllistää ja vastustaa, ovat vaan aivottomina lampaina lähteneet samaan huutosakkiin mukaan.
    Maahanmuuttajat tuovat kirjaimellisesti uutta verta ja uusia näkemyksiä Suomeen, perustavat yrityksiä ja tekevät töitä joita "liian hyvin" koulutetut suomalaiset eivät suvaitse tehdä.
    Suomen oikeita ongelmia ovat maan poliittiseen johtoon pesiytynyt oligarki-korruptio, väestön ikääntyminen, nuorten laiskuus ja välinptämättömyys, nuorten sairastuminen sydän- ja verisuonitauteihin, alkoholismiin ja mielensairauksiin.
    Suomalainen elämänasenne on monessa suhteessa huono ennakkoluuloinen ja erilaisuudenpelkoineen. Pessimismi, ilottomuus, huumorittomuus ja surkean heikko itsetunto ovat suomalaisille iso ongelma, mutta eivät raukat sitä itse tajua.

    Äänestä

  • Olet juuri sellainen perussuomalainen maahanmuutto-hysteerikko joka näkee mörköjä kaikissa jotka eivät ole tätä niinsanottua kantakansaa, säälittävää.
    Teikäläiset takapajuiset juntti-ääliöt jotka luette Halla-Ahon ja Hakkaraisen kirjoitelmia suu kuolassa ja kalu pystyssä, ette ainakaan ole pelastamisen arvoisia, päinvastoin.

    Äänestä

  • Golland kirjoitti:

    Olet juuri sellainen perussuomalainen maahanmuutto-hysteerikko joka näkee mörköjä kaikissa jotka eivät ole tätä niinsanottua kantakansaa, säälittävää.
    Teikäläiset takapajuiset juntti-ääliöt jotka luette Halla-Ahon ja Hakkaraisen kirjoitelmia suu kuolassa ja kalu pystyssä, ette ainakaan ole pelastamisen arvoisia, päinvastoin.

    Suvakki riemastui :)

    Äänestä

  • ei.viisastunut kirjoitti:

    Suvakki riemastui :)

    Kyllä. Olen märkänä.

    Äänestä

Ei sen pitäis vihloa yhtään ....... IHMINEN JOKA VÄLITTÄÄ SUOMEN VALTIOSTA JA SEN KUNNOSTA ...... ON MAAHANMUUTTOKRIITTINEN .... !!!

Aivan kuten sinä suhtaudut kriittisesti makeisiin .. olet ehkä makeiskriittinen !!

Koettakaa hyvät ihmiset jo tajuta .... maahanmuuttokriittinen ei ole rasisti !! Jos äly ei ota alle .... ottakaa järki käteen !!!!

Rasistiset mielipiteet ovat kiellettäviä, eikä niitä pidä hyväksyä !!!!

Maahanmuuttokriittiseen osoittava mielipide on VIHAPUHETTA !!, joka koskee näitä huolissaan olevia tavallisia ihmisiä .. eivät he ole rasisteja .... lienee tullut jo selväksi !

Äänestä

Minareetin aamukutsuko on musiikkia suvakkien korville?

Äänestä
  • "Moskeijan rukouskutsu on kaunein ääni maailmassa." - Barack Obama

    Äänestä

Maahanmuuttokriitikko = inisevä hyttynen

Äänestä
  • suvakki = rukoilijasirkka

    Äänestä

Korvahuuhtelu auttaa vaikun poistossa.Peseytyminen kertaviikkoonkin vähintään.

Äänestä

Maahanmuutto on ihan yhdentekevää. Sen sijaan laiton maahantulo ilman matkustusasiakirjoja on törkeää rikollisuutta joka pitäisi estää kokonaan.

Äänestä

Suvakki on sekopää. Kuvittelee pelastavansa maailman tuohoamalla Suomen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


32232323 kirjoitti:

On se niin ikävää narinaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu