Kepulaisuus on aina tullut kalliiksi

Äänestäjät ne vasta tyhmiä ovat, antavat Ma-Mattien ja Juhien hoitaa maan asioita, vaikka aina ovat sössineet.
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/214822-konsultti-ihmettelee-terrafamea-miten-ihmeessa-taas-onnistuttu-tekemaan-suomalaisten
Ei tartte sanoa yhtään enempää
452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on suomi köyhä ja köyhäksi jää, siis kansa, yrittäjille ja kepuleille kyllä maallista riittää

Äänestä

Rinne on jo valittu seuraavaksi pääministeriksi. Demarien vaalivoittoa pedataan lehdistössä kovaa vauhtia.

Katsotaan miten käy kun 30 000 kehitysmaalaisen sijaan tuleekin vuodessa jotain 100 000 noin aluksi. Voi tulla ruuhkia kelan toimistoissa!

Äänestä
  • Soinihan sai kerättyä vain 35000 mamua, puhui paljon enemmästä ennen vaaleja

    Äänestä

Kepu pettää aina lupauksensa. Vuosi sitten lupasivat viime vuoden loppuun mennessä suunnitelman Talvivaaran sulkemiseksi, mutta Kepu petti jälleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näyttöä_riittää kirjoitti:

Äänestäjät ne vasta tyhmiä ovat, antavat Ma-Mattien ja Juhien hoitaa maan asioita, vaikka aina ovat sössineet.
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/214822-konsultti-ihmettelee-terrafamea-miten-ihmeessa-taas-onnistuttu-tekemaan-suomalaisten
Ei tartte sanoa yhtään enempää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu