http://yle.fi/uutiset/3-9470190
Toimittajia yritetään vaientaa, painostetaan esim. yleä ja se onnistuu kun johdossa on " kepunuori".
Yritysjohtajat eivät vaan sovi minkään maan polittiseen johtoon, ei
Millonka ihmiset oppii ?
Toimittajia yritetään vaientaa, painostetaan esim. yleä ja se onnistuu kun johdossa on " kepunuori".
Yritysjohtajat eivät vaan sovi minkään maan polittiseen johtoon, ei
Millonka ihmiset oppii ?
Vastaukset 6
Vanhimmat
no kaik nämä pyrkii siihen jotta tottuus kierrettään
Yritysjohtajien toinen ominaisuus on normien purkutalkoot. Suomessa keput ovat esim. Talvivaaran kohdalla huomanneet, että ympäristönormit haittaavat liiketoimintaa, joten niitä on syytä kumota. Heidän mielestään se, että teollisuuden ja maatalouden saastuttamispuuhia rajoitetaan, on sopimatonta. Pastan pitää antaa ilman rajoitteita levitä vesistöihin. Sitä on normien purku.
Samahan se on maataloudessa.
Tuottavuuden lisäämiseksi, joet, lammaet, järvet on rehevöityneet ja kun ajatellaan, että se työssä käyvä tukirahojen muodossa kustantaa tuurvenuijan ja kepun selkärangan toimintaa, niin pitäähän se tiedotusvälineiltä suu tukkia.
Kepu kusettaa aina.
Kepu on maaseudu kehityksen jarru
Liekköhän kukaan paskanna Suomen luontoo niin paljo kun maajulli ?
Tuossa 1950-60luvuilla ojittettii soita lisäpeltojen saamiseksi ja ravinto laskettiin jokiin, järviin ja lampiloihin ja reheviä on.
Ja ei se maalaisjulli siitä vastuuta ota, tukiaisia vaan.
Mutta jos kepulaisesta röyhkeyvestä ruvettaan julukisesti puhummaan, niin johan äläkkä
Voiphan se tämä kempeleen mies omassa porukassa olla suosittu, mutta
muuvalla uuppuu kannatus
Koomisinta, ja oikeastaan surullisinta on se, ettei Sipilä ole edes mikään yritysjohtaja ja siltikin harvinaisen sopimaton demokraattisen länsimaisen sivistysvaltion johtopaikalle.
Mutta nämä äkkirikkastuneet ja suljetussa piirissä kasvaneet nousukkaat on keikkein pahimpia.
Realimaailma on tuntematon ja kun vielä tulee oulunseudulta niin
no joo ?