Kreikalle mahdollisesti velat anteeksi

Miten tämä sopii junttipaskojen Sipilän ja Orvon velalla pelotteluun. Korot ovat velkaa tärkeämpiä, kuten Donald 'King of Debt' Trump varmasti hyvin tietää. Suomessa eniten velkaa on maatiloilla, pk-yrityksillä ja krpukuntien kotitalouksilla.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sosialistipaskoille se sopisi hyvin

Äänestä
  • Kepuvetoista hallitusta on pidettävä silmällä, ettei se käy "neuvottelussa" ja Kreikan velat päädy Suomen veronmaksajien maksettavaksi. Hyvin muistamme miten edellisen keskustavetoisen EU-neuvottelut päätyivät: Suomi sai maksettavaksi muiden EU-maiden jäsenmaksuja.

    Äänestä

Ei ennen Saksan vaaleja. Pitää valita ruton ja koleran välillä, Merkel tai Schultz.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dongtiiä kirjoitti:

Miten tämä sopii junttipaskojen Sipilän ja Orvon velalla pelotteluun. Korot ovat velkaa tärkeämpiä, kuten Donald 'King of Debt' Trump varmasti hyvin tietää. Suomessa eniten velkaa on maatiloilla, pk-yrityksillä ja krpukuntien kotitalouksilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu