Le-Pen kieltäytyi huivinkäytöstä.

26316
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Naisen ja femakon eroavaisuus tuli toteen. Le-Pen on nainen eikä mikään peniskade hourupää.

1Äänestä
  • kuten sinä!!!!

    1Äänestä

Rakastan tuota Marine Le Peniä! Hän on euroopan toivo. Jumalan siunausta hänelle.

1Äänestä
  • sinä taas olet pelkkä vasemmistolainen mädättäjä, joka nautit katsellessasi isääsi alasti!

    1Äänestä

  • Menepäs leikkimään matu kaveriesi kanssa,olette samalla tasolla.

    1Äänestä

  • Samaa sanon minäkin. Siinä poliitikko jolla selkärankaa. Hän on raikas tuulahdus tunkkaisen vihervasemmistolaisen mädätyksen keskellä. Rukoilen että hän tulee presidentiksi Ranskaan.

    Äänestä

Hieno nainen, respect!

Jos suursmurffi tulee joskus Suomeen, hänelle pitää lähettää pyyntö että pukeutuu Tom Of Finland asuun ennen maahan saapumistaan.

1Äänestä

Älykäs nainen.

1Äänestä

Että joku päättäjäkin voi tehdä niin. Yleensä kaikki poliitikot ja muut ryömii niitten edessä. Ottaisivatpa muut mallia. Itse en suostuisi tekemään yhteistyötä jonkun Saudi-Arabian kanssa jos olisi sellainen ammatti, koska kohtelevat naisia niin huonosti.
Jos meillä olisi enemmän omanarvontuntoa ja ristiretkeläishenkeä niin me voittaisimme helposti tämän sodan. Ainoa kompastuskivemme on meidän oma matamisemme ja polittinen korrektius; nykyinen käsitys 'ihmisoikeuksista', terroristeilla on enemmän oikeuksia kuin rangaistuksia. Ollaan me ennenkin pistetty hanttiin musulmaaneille: asenteesta se vain on kiinni. Me olemme tehneet itsemme puolustuskyvyttömiksi poliittisella korrektiudella. Toki voi taistelussakin olla inhimillinen, mutta turha nössöily pois.
Israelia aina syytetään kaikista sen teoista, mutta ei tiedosteta palestiinalaisten ja muiden heidän vihollistensa kieroutta. Kuinka käytetään lapsia hyväksi, tai jopa 'raskaana' oleva nainen tai pyörätuolihenkilö voi olla terroristi, eikä sovi päästää checkpointeilla liian lähelle. Sitten itketään epäoikeudenmukaisesta kohtelusta. Vasemmisto ja palestiinalaiset myös provosoivat konflikteja ja sitten filmaavat niitä saadakseen israelilaiset näkymään huonossa valossa.

1Äänestä

Ai ei Le-Kynälle kelvannut huivi? Vai niin.

1Äänestä
  • Ei hätää, Grahn-Laasonen ryömii suurmurffin edessä läskinen perse pystyssä huivi tiukasti päänympärillä.

    Äänestä

Hahhahhaa,selkärankainen nainen toisin kuin meidän presidenttimme rouva Jenni taannoisella Iranin vierailulla peitti päänsä rätillä kunniottaen täten Iranin naisia sortavaa elämäntapaa.

1Äänestä
  • Niin, eikö Tavjakin ?

    1Äänestä

  • wqwqww kirjoitti:

    Niin, eikö Tavjakin ?

    Muistan presidentin rouvan pukeutuneen rättiin taannoisella Iranin valtiovierailulla.
    Niin ja Iranin suurlähettiläs ei suostunut vääräuskoista kättelemään Itsenäisyysjuhlissa.

    1Äänestä

  • wqwqww kirjoitti:

    Niin, eikö Tavjakin ?

    pitäs pitää 24/7/365 sellasta rättiä mist ei edes silmät näy.

    Äänestä

Mahtava nainen!

Moniko feministi rohkenee samaan todellisen ongelman edessä..

1Äänestä
  • sinä et rohkene mihinkään olet pelkuri raukka ja vielä vassari!

    1Äänestä


  • hahhahhahhaa kirjoitti:

    sinä et rohkene mihinkään olet pelkuri raukka ja vielä vassari!

    Sinä se tunnistat oikeat ilmiöt.

    Minä ja Le Pen olemme pahimmat vihervasurit mitä Euroopasta löytyy.

    Äänestä

Nosta olematonta hattuani! Siinä on jämerä nainen.

1Äänestä

On jämerä nainen. Pitää kiinni periatteestaan. Ei kumartele ketään.

1Äänestä

Jotkut sanovat, että maassa maan tavalla. Jotkut sitten pitävät kiinni omista periaatteistaan, olivat missä hyvänsä. Niin on ihmisiä moneksi. Ei tuo väärin ollut.

Äänestä

Joku ruotsalainen feministilähetystö kanssa huivit päässä siellä viime viikolla vierailivat, vähän tuli kuittia Ruottalaisilta.

Äänestä

Viva Le-Pen

Äänestä

Presidenttiainesta selvästikin. Myös Suomen presidentti Tarja Halonen on käyttäytynyt samoin:

"Tarja Halonen on esiintynyt ilman huivia Saudi-Arabiassa ja huivi päässä Iranissa – jossa huivi siis on pakollinen.

Toisin sanoen ainakin Halonen on todistettavasti menetellyt Suomen ulkoministeriön suosituksen vastaisesti."

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


esimerkillinen kirjoitti:

Olispa enemmän tällaisia naisia!

http://www.talouselama.fi/uutiset/le-pen-kieltaytyi-kayttamasta-huivia-ja-perui-tapaamisen-libanonin-suurmuftin-kanssa-6626594
.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu