Tässä hyvä esimerkki kepun suomesta

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005097535.html


Tällästä menoa kepun suomesta. Älä anna lapsellesi lahjarahaa kela tulee ja rokottaa.
10112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

täytyy olla kepulainen kelavirkailija, ei niin minkäänlaista harkintakykyä.

Äänestä

Säästöt otettiin aikaisemmin huomioon sosiaalihuollossa. Perhe on nähtävästi peitellyt rikollisesti omaisuuttaan.

Äänestä
  • siis häh. ootko ihan pimee?
    lapsi on nyt hieman yli 10-vuotias....ja saa nostaa ne vasta täytettyään 18-vuotta. miten nämä säästöt vaikuttavat perheen tuloihin juuri nyt?

    Äänestä

  • kepukahjuutta kirjoitti:

    siis häh. ootko ihan pimee?
    lapsi on nyt hieman yli 10-vuotias....ja saa nostaa ne vasta täytettyään 18-vuotta. miten nämä säästöt vaikuttavat perheen tuloihin juuri nyt?

    Lue tarkemmin saa nostaa jo nyt.

    Äänestä

rahaa lahjoitettu 30€ /kk ja kela vie yli 350€ tässä kepun suomi. Veroparatiiseihin herrojen rahat. Mutta jos lapselle antaa lahjarahaa se onkin rikos.

Äänestä
  • KELA virkailijat on pakko vasemmistolaisia. Vihreät hoitaa luontoa Hesassa, kokkareet vaan omistaa ja kepulaiset elää tukiaisilla.

    Näin ainakin jos saittilaisia on uskominen.

    Äänestä

  • UPDATE_11218487 kirjoitti:

    KELA virkailijat on pakko vasemmistolaisia. Vihreät hoitaa luontoa Hesassa, kokkareet vaan omistaa ja kepulaiset elää tukiaisilla.

    Näin ainakin jos saittilaisia on uskominen.

    Ainakin+paikallisessa+Kelan+toimistossa+on+90%+toimihenkilöistä+kepulaisia.Loput+10%+on+kokoomukselaisia.Ei+riitä+rahaa+suomalaisille+ja+tiliote+pitää+lähettää+joka+kuukausi+paljonko+tilillä+on+rahaa.+Mutta+kun+olet+maahanmuuttaja+niin+siitä+onkin+sitten+ihan+eri+juttu.+Tilillä+voi+olla+jopa+10000€+rahaa+ja+Kelan+tuesta+voi+lähettää+vaikka+joka+kuukausi+300€+kotimaahan+sukulaisille+niin+silti+juoksee+täydet+tuet.Kela+VIHAA+suomalaisia+ja+suosii+maahanmuuttajia,+meillä+suomalaisilla+ei+ole+samoja+etuja+kuin+maahanmuuttajilla+vaikka+olemme+itse+maksaneet+valtiolle+silloin+kun+kykenimme+töihin.

    Äänestä

  • Eihän se rikos ole se vaan pienentää yhteiskunnan tukea niin kuin oikein onkin

    Äänestä

  • 334545 kirjoitti:

    Eihän se rikos ole se vaan pienentää yhteiskunnan tukea niin kuin oikein onkin

    no onhan se rikos sitaateissa ja miksei muutenkin kun kerran lahjarahasta kostetaan. Mutta veroparatiisiin saa rahaa latoo vaikka millä mitalla.

    Äänestä

Kelan pääjohtaja on ollut keskustalainen tai maalaisliittolainen yhtäjaksoisesti jo yli 60 vuotta. Minkä helvetin takia, kun tarjolla on päteviäkin johtajia??!!

Edellisen johtajan Hyssälän (kesk) omavaltainen päsmäröinti herätti kansalaisissa suurta kummastusta ja vihaa. Hyssälän (kesk) takia Fimeasta irtisanoutui noin 70 työntekijää!

Hyssälä vei 100-vuotiailta kunniavanhuksilta peitot!

Ennen Hyssälää (kesk) Kela oli lahjoittanut kaikille 100 vuotta täyttäneille kunniavanhuksille torkkupeitot. Kepulaisen palkitsemistavan avulla johtajaksi päässyt Hyssälä (kesk) lopetti käytännön, koska se oli liian kallis yhteiskunnalle...

Peittokulut olivat muutama sata euroa vuodessa ja se oli Hyssälän (kesk) mielestä liian kallista :D

Samaan aikaan eduskunta kuitenkin päätti ostaa kansanedustajille uudet torkkupeitot: lasku lähes 27 000 euroa!!! Pääministerinä oli tuolloin kepulainen (kesk) :D


Onko keskustaan päin kallellaan oleva uusi Kelan johtaja niin kepulainen, että sallii käyttää lasta aseena työkyvytöntä isää ja työtöntä äitiä vastaan?!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KESKUSTANTAKKI kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005097535.html


Tällästä menoa kepun suomesta. Älä anna lapsellesi lahjarahaa kela tulee ja rokottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu