Eikö se olisi nyt tärkeintä, että kaikki suorittaisivat kansallisvelvollisuutensa ja osallistuisivat ainakin jollakin prosentilla yhteiskunnallisiin velvollisuuksiin.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201702220103938_pi.shtml
Työttömät,ja eläkeläisetkin maksavat yli 20 % veroja tuloistaan, paljonko Juha Sipilä maksaa????????
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201702220103938_pi.shtml
Työttömät,ja eläkeläisetkin maksavat yli 20 % veroja tuloistaan, paljonko Juha Sipilä maksaa????????
Vastaukset 25
Vanhimmat
Suomen mallihan on, että isotuloiset piilottavat tulonsa vakuuskuoriin tai suoraan paratiisisaarille ja sitten kinuavat eläkeläisten, työttömien, kotiäitienja muiden huutolaisten tuloista enempi ja enempi veroja. Näistä sitten jaetaan yritys- ja maataloustuet.
Mamut ovat oma asiansa.
mullinmallin-, vakuutuskuori ei mitenkään vähennä veroja, ei mitenkään. Verotusta voi vain lykätä. Kannattaisi ottaa selvää ettei itseään täysin nolaa. Luulo ei ole tiedon väärti.
Joskus tulevaisuudessa kun tulee se aika, onkin kuori jostain syystä tyhjentynyt, kuoreenpanijat nauravat paratiisisaarilla palmujen katveessa.
Jos kuori ei tuota voittoa ei tietenkään joudu maksamaan veroja. Kun voittoja aletaan nostamaan kuoresta joutuu maksamaan aivan normaalin pääomaveron, yhtään vähemmällä ei pääse
se on juuri näin!
Ihan yleinen vinkki monelle täällä "viisastelevalle"
Kannattaisi ensin OTTAA ASIOISTA SELVÄÄ, ennekuin alkaa viisastelemaan
mm tämä vakuutuskuori -asia on erittäin helppo selvitää netistä
mutta nämä tyypit ovat ilmeisesti niitä joille sillä totuudella ei ole
merkitystä, "näin nämä asiat koetaan" viis totuudesta
Lestadiolainen Juha Sipilä on itse totuus, toiset ovat valhetotuuksia.
suomenmalli, rikkaat ei maksa veroja, köyhät ei pysty kiertään veroja
Entäs jos kuori menee hukkaan tai rikki?Milläs maksat?
Sinä ole hiljaa ja raada ja maksa verosi!
Minun veronkiertoni on laillista.
Minä olen syvässä Lestadiolais-uskossa mammonaan ja keinotteluun, minun omatuntoni on Lestamaisen pyhdas.
Ps. Yritystukien kerjääminen on myös Kepuleille laillista.
Chempolis-Terrafame-terveisin...... Juudas Pöpilä
Veikkaisin+Sipilän+maksavan+tuloistaan+vähintään+40%+veroa+joten+turha+on+sosialistien,+vihreiden+ja+muiden+kommunistien+kitistä.+Paljonko+sinä+maksat+vuodessa+veroja?
Sun ei kannata lotota
Pääministerin+palkkaa+en+tiedä+mutta+eiköhän+veroprosentti+ole+vähintään+40%,+paljonko+sinä+maksat+veroja?+Pääomatuloista+Sipilä+maksaa+veron+joka+on+kaikille+aivan+yhtä+paljon.
Mitä vitun veroja.Veronmaksajien pussista otettua rahaa.Valtio tienaa
vain jos joku muu on maksaja kuin veronmaksaja.Voit maksaa itsellesi
palkkaa omasta pussistasi,paljonko tienasit?
Eiköhän Sipilä aika paljon veroa maksa, löytyy varmaan eduskunnan sivuilta.
'Miksi edes epäilet sitä?
Jos on jotain salattavaa niin silloin ei todellakaan toimita lakien mukaan.
Salailusta on tehty laillista kepulointia
Sipilä pitää huolen siitä että Suomi maksaa EU:lle tarpeeksi.Esimerkiksi
tulli keräsi melkein 11 miljardia euroa viime vuonna.Käsittämätön juttu
että kaikki maksettiin EU:n tilille.Sama juttu eliitin saamat osingot
Suomessa viime vuonna,11 miljardia.Kyllä Suomessa rahaa on,sen
osoite vain on aina väärä.
Verotuksessa+toteutuu+tasa-arvo.+Työyön+maksaa+tuloistaan+veroja+18%,+viime+vuonna+myös+Nalle+W+maksoit+tuloistaan+veroja+18%.
Kyllä Suomi on tasaarvoisuuden mallimaa, toisille vähän, toisille enemmän
Vakuutuskuoresta maksetaan verot vasta sitten kun se on tyhjä.
Riittää kun jättää yhden euron pohjalle niin verokarhu ei voi asialle mitään.
miksi valehtelet ja välität väärää tietoa?
Missä kohtaa oli mielestäsi väärää tietoa?
Voisitko oikaista?
Nyt Atte on vihainen
Sipilä pitää bernerin kanssa kimppakivaa, ja kumpikin piilottaa varallisuutensa toisiin nimiin, tai veroparatiiseihin, mutta kovasti kumpikin koitti edesauttaa omia hämäriiä bisneksiään veronmaksajien varoilla. Miksi tollaset rikolliset saa toimia tollasissa luottamustehtävissä, eivätkä tosiaan ole kepuli ripulien ainoat rikolliset, niitähän riittää, aivan kuten sekoomuksellakin.
Ainakin voisi julistaa monella kielellä julkisesti ETTEI TALOA OLE ENÄÄ TARJOTA.
Globaalisti.