Ja kestää..
Ei kai siellä kerätä nyt finavian miljoonien menetyksiä.. 34 miljoonaa haihtui tuikitietymättömille.. umptsia ja pumpsia sun muuta.. kukaa n ei tiedä mistää ja kukaa ei ole vastussa mistään - kaikkein vähiten kukaan ministereistä..
valtio-omisteinen veikkaus se vaan jakelee samoille ties mille nikeille nää voitot ja nyt smara e i meinaa laueta millään.. veikkaan että menee jollekin toimarille.. liiketuttvalle.. kaksinumeroiselle... nikille..
Kylläpäs smaran laukeaminen kstää
7
98
Vastaukset
- asdsadasda
Mitähän ebingo sääntökohdassa tarkoittaa kohta: 9. Yhtiöllä on oikeus riskienhallinnallisista syistä kieltäytyä vastaanottamasta kokonaan tai osittain pelejä.
Eli mikäli ohjelma havaitsee, että jotta nyt tuli oikealle pelaajalle (siis väärälle kohteelle) voittolappu, yhtiö voi peruuttaa sen vastaanottamisen? Vai?
Olen jonkun kerran huomannt muuten, että jo maksettu lappu ei ole päätynytkään kierrokselle.. SIIS AIKUSTEN OIKEESTI VEIKKAUS VOI FEIKATA laittmalla SÄÄNTÖIHIN tällaisen filungin.. jotta jos voitto ei päädykään yhtiön omille nikeille.. tai sopiville henkilöille.. se voi PERUA ne KESKEN KAIKEN??
VOISIKO veikkaus vastata, kun täällä kuitenkin juttuja lukee päivät pääksytysten.. - dfsdfdsfsd
joo melkein 20tonnia jaossa.. kohta se menee jollekin vakinikill tai just luodulle.. erikoista o kun seurannut voitonjakoja tänään - jokainen uusi nikki... eli joka kierros täysin eri voittajia.. ei luonnollista sekään vaan tulee mielikuva veikan varastosta aina uusista luoduista nikeistä - sillä luonnollista toki olisi jossain kohtaa samojenkin voittavan - ellei ohjelmoitua - kuten nämä poikkeuksetta vaikuttavat olevan..
- fkgkgkgkgkg
Tulee vaikutelma näissä yhtäkkiä kymmeniksituhansiksi kasvaviss smarapoteissa, että kerätään jollekin silmäätekevälle joku tarvpotti ja niin kauan lypsetään taviksia, kunnes voidaan laukaista jollekin hyväveljelle viikonloppurahaa veneilyyn tai muuhun pikkukivaan. Silloin selkeästi jokainen kierros täynnä umpituntemattomia nimimerkkejä eli suurimmaksi osaksiko veikan omia botteja?
- ihlam
Sipilä antoi toistamiseen 100 prosenttisen luottamuksensa Bernerille. Tämä tarkoittaa sitä, että myös Sipilä on vastuullinen valtion rahojen haaskuksesta Finnavian tapauksessa ja myös hänelle kuuluu 100 prosenttinen epäluottamus.
- politiikantikka
Eipä tämä " uskonveli" voi alkaa insinöörinä moittimaan itse henkilökohtaisesti valitsemaansa yrittäjä ministeriä. Se olisi henkilökohtainen tappio.
- Jeesustulee
Smara tulee hitaasti mutta jesef vitun noileasti. Oletko valmis?
- slangia
Kerro kenestä tai mistä puhutte?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413103- 823024
- 1932522
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?362215- 271539
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411416Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?231413- 101284
- 131279
- 221251