Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kylläpäs smaran laukeaminen kstää

Ja kestää..
Ei kai siellä kerätä nyt finavian miljoonien menetyksiä.. 34 miljoonaa haihtui tuikitietymättömille.. umptsia ja pumpsia sun muuta.. kukaa n ei tiedä mistää ja kukaa ei ole vastussa mistään - kaikkein vähiten kukaan ministereistä..
valtio-omisteinen veikkaus se vaan jakelee samoille ties mille nikeille nää voitot ja nyt smara e i meinaa laueta millään.. veikkaan että menee jollekin toimarille.. liiketuttvalle.. kaksinumeroiselle... nikille..
7123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mitähän ebingo sääntökohdassa tarkoittaa kohta: 9. Yhtiöllä on oikeus riskienhallinnallisista syistä kieltäytyä vastaanottamasta kokonaan tai osittain pelejä.

Eli mikäli ohjelma havaitsee, että jotta nyt tuli oikealle pelaajalle (siis väärälle kohteelle) voittolappu, yhtiö voi peruuttaa sen vastaanottamisen? Vai?

Olen jonkun kerran huomannt muuten, että jo maksettu lappu ei ole päätynytkään kierrokselle.. SIIS AIKUSTEN OIKEESTI VEIKKAUS VOI FEIKATA laittmalla SÄÄNTÖIHIN tällaisen filungin.. jotta jos voitto ei päädykään yhtiön omille nikeille.. tai sopiville henkilöille.. se voi PERUA ne KESKEN KAIKEN??

VOISIKO veikkaus vastata, kun täällä kuitenkin juttuja lukee päivät pääksytysten..

Äänestä

joo melkein 20tonnia jaossa.. kohta se menee jollekin vakinikill tai just luodulle.. erikoista o kun seurannut voitonjakoja tänään - jokainen uusi nikki... eli joka kierros täysin eri voittajia.. ei luonnollista sekään vaan tulee mielikuva veikan varastosta aina uusista luoduista nikeistä - sillä luonnollista toki olisi jossain kohtaa samojenkin voittavan - ellei ohjelmoitua - kuten nämä poikkeuksetta vaikuttavat olevan..

Äänestä

Tulee vaikutelma näissä yhtäkkiä kymmeniksituhansiksi kasvaviss smarapoteissa, että kerätään jollekin silmäätekevälle joku tarvpotti ja niin kauan lypsetään taviksia, kunnes voidaan laukaista jollekin hyväveljelle viikonloppurahaa veneilyyn tai muuhun pikkukivaan. Silloin selkeästi jokainen kierros täynnä umpituntemattomia nimimerkkejä eli suurimmaksi osaksiko veikan omia botteja?

Äänestä

Sipilä antoi toistamiseen 100 prosenttisen luottamuksensa Bernerille. Tämä tarkoittaa sitä, että myös Sipilä on vastuullinen valtion rahojen haaskuksesta Finnavian tapauksessa ja myös hänelle kuuluu 100 prosenttinen epäluottamus.

Äänestä
  • Eipä tämä " uskonveli" voi alkaa insinöörinä moittimaan itse henkilökohtaisesti valitsemaansa yrittäjä ministeriä. Se olisi henkilökohtainen tappio.

    Äänestä

Smara tulee hitaasti mutta jesef vitun noileasti. Oletko valmis?

Äänestä
  • Kerro kenestä tai mistä puhutte?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dsasdsadsdf kirjoitti:

Ja kestää..
Ei kai siellä kerätä nyt finavian miljoonien menetyksiä.. 34 miljoonaa haihtui tuikitietymättömille.. umptsia ja pumpsia sun muuta.. kukaa n ei tiedä mistää ja kukaa ei ole vastussa mistään - kaikkein vähiten kukaan ministereistä..
valtio-omisteinen veikkaus se vaan jakelee samoille ties mille nikeille nää voitot ja nyt smara e i meinaa laueta millään.. veikkaan että menee jollekin toimarille.. liiketuttvalle.. kaksinumeroiselle... nikille..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu