PERSUJEN TÄNNE HAALIMA mamu tarvitsee

4 poliisia saattajiksi kotimaahansa koska on uhannut rikkoa lentokoneen.
Halpamatka ei siis ole kyseessä. Maksaako persut tämän? Tuskinpa!
577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos vasemmistoliitto olisi päättämässä maahanmuuttoasioita, kaikki olisivat tervetulleita eikä ketään palautettaisi.

Äänestä
  • Mutta KUN persut on nyt päättäämässä, saamme jo ennätysmääriä mamuja. Ja vain yksi palautetaan.

    Äänestä

Pehmeiden arvojen edustajilla punaiset lamput välkehtii yläpäässä. Ei muuta tällä kertaa huomautettavaaa, että sammuttakaa lyhtynne punaviiniä lipittämällä.

Äänestä

Mutta miksi persut haalii tänne mamuja, vaikka rajojen piti mennä kiinni?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


persut_mamuttaa kirjoitti:

4 poliisia saattajiksi kotimaahansa koska on uhannut rikkoa lentokoneen.
Halpamatka ei siis ole kyseessä. Maksaako persut tämän? Tuskinpa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu