http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000005099371.html
Alkaa pikkuhiljaa avautuun mitä USA presidentti aiemmin sanoi Ruotsin väkivallasta.
Ruotsin puhavihreä hallitus vaikenee näistä.
Joka näki mediassa Ruotsin ulkoministerinkin, miten suorastaan valehteli maansa asioista väkivaltaan. Yritti peitellä syyttelemällä USA presidenttiä.
Mitä pidemmälle edetään alkaa tihkumaan tietoja jengi vakivallasta.
Alkaa pikkuhiljaa avautuun mitä USA presidentti aiemmin sanoi Ruotsin väkivallasta.
Ruotsin puhavihreä hallitus vaikenee näistä.
Joka näki mediassa Ruotsin ulkoministerinkin, miten suorastaan valehteli maansa asioista väkivaltaan. Yritti peitellä syyttelemällä USA presidenttiä.
Mitä pidemmälle edetään alkaa tihkumaan tietoja jengi vakivallasta.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kaikki maat valehtelevat MaTujen mukanaan tuomasta väkivallasta. Siitä puhuvia, siihen viittaavia syytetään rasisteiksi ja vihapuheiden levittäjiksi. Eikä kuitenkaan se vaientaminen poista ongelmaa, edes tietousuutta siitä.
Maitten vasemmisto et vihreät piirit vaikenee Matu jen väkivallasta.
Itse näkisin noin, he kärkkäänä sanomaan, jos puhutaan heitä jonkun rikoksen yhteyteen, että olet rasisti.
Kai olet tälläistakin huomannut ? Itse ainakin näin koen.
Mutta..mutta, me kaikki ollaan ihmisiä, ja kun avun tarpeessa, sitä annettava mahdollisuuksien mukaan. Nämä muutamat pilaa paljon heidän arvostustaan.
Itse olen antanut satasia heille, kun todennut hyväkäytöksisiä
avun tarvitsijoita. Esim tuossa näkyi juttua olevan, että poliisi antoi 400 euroa hyväkäytöksiselle palautuksen yhteydessä.
Jos rahaa antaa, sitä annettava, ja suoraan heille, näin yksityisen.
Tuntuu että osa rahasta jää muihin taskuihin jos järjestöille antaa.
Ainoatakaan sotaa, jota pakoon väittävät urhot lähteneensä, emme ole syttäneet (nykyisin olemme kyllä tunkeneet sellaisten kanssa porukkaan, jotka niitä lietsovat), siksi ei myöskään ole vastuullamme jos toisiaan tappavat omassa maassaan. Surullistahan se tietystikin on jos ja kun syyttömätkin siellä kärsivät - mutta tehkööt asialle sitten jotain. Tänne emme tarvitse epämääräistä maahantulijaa mihinkään. Varmastikin joukossa on kunnosllistakin porukkaa, mutta niihin voidaan perehtyä kun ovat saaneet maansa järjetykseen.
Väärin. Minä olen Tie, Totuus ja Elämä.
hallelujaa !
Joka toisin sanoo on rasisti.
Yhdysvaltain presidentti on ollut jo kuukauden virassaan. Pakko hänen olisi pikku hiljaa alkaa ollakin edes yhdessä asiassa oikeassa.
Trumpin Ruotsi-kommentissa huomiota herätti kuitenkin kaiketi se, että hän vihjasi Ruotsissa tapahtuneen edellispäivänä jotain tavallisuudesta poikkeavaa. Sitä ihmeteltiin, kun noita väkivaltaisuuksia pidetään siellä jokapäiväisinä. Yleisradion "demaritoimittajien" ansiokkaasti esille nostamasta Carolina Sinisalon pojan murhasta on kulunut aikaa jo yli vuosi.