Luin nettiliittymäni firman lööpistä, Etelä-Suomessa on tapavattu jossain paikoin selittämätöntä saastaa, ulosteen ja oksennuksen löyhkää. Oletetaan syyksi leutoa talvea, jolloin ohuen lumipeitteen läpi pääsee maasta eloperäistä bakteerien aikaansaamaa kaasulöyhkää.
Joko maassamme alkaa löyhkätä. Onko tämä Jumalan antama vinkki meille? Miksi? Se jääköön lukijan arvioitavaksi.
Joko maassamme alkaa löyhkätä. Onko tämä Jumalan antama vinkki meille? Miksi? Se jääköön lukijan arvioitavaksi.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Nokian vesi myös sattumoisin? saastui juomakelvottomaksi, Markku(homopedo)Koiviston julistaessa siellä yhteiskristillistä (halpaa) armoa. Molemmat kastetavatkin hän kelpuutti, sitä ei Jumalan Sana tee...
Herra häntäkin Armahtakoon! Sieltä löyhkäsi tuoreet ns toronto/nauru/uusiviinihenget!
Jumala puhuu tavalla ja toisella.
Olisi kiva saada myös linkki aiheeseen. Luin että myös rotat lisääntyneet etelä-suomessa.
Tämä koirankakoista johtuva ilmiö on tuttu joka talvelta.
Mitenkäs siellä Tel Avivissa se paska löyhkää homopraidien jälkeen?
Onkos fanittajalahkoilla kokemusta?
Patrick tietää, että ellemme uudistu uskossamme, se sattuu Isän sydämeen! Mutta ei hätää, sillä tämä sukupolvi murtautuu läpi!! Kiitos Herralle!
Patrick toki murtautuu jos ei muuta niin viinan voimalla:
https://www.youtube.com/watch?v=cbFWnHD_WVI
kiitos linkistäsi! HYVÄ joskun ollet itsekin ymmärtänyt, että tuossa toimii toinen henki, joka ei ole ristillä itsensä, sinunkin edestäsi uhranneen JEESUKSEN Henki!
JEESUS kertoi eksytysten tulosta Hänen Nimessään, ja KIELSI seuraamasta ihmetekijöitä lopunaikoina.
TelAvivista ei muuta, kuin että Israel on AJAN KELLO. Profeetat ovat, Raamatussa puhuneet, mutta Sana aukeaa oikein ymmärretysti vain JEESUKSEN HENGEN KAUTTA. Sitä ei saa rahalla eikä pahalla, vaan yksin Isän Jumalan Kutsun vastaanottamalla sekä Jeesuksen Herrakseen tunnustamalla!
Missä se kummitus-Jeesus oikein luuraa?
Mahtavaa! Me uskovat muodostamme kultaisen kokosydämisten verkon! Hallelujaa! Isän sydän palaa rakkauden tulessa ja me murtaudumme läpi!! Läpi tähän kansaan, läpi kaikkien kirkkojen, läpi kaikkien hallitusten!!! Aamen!
"JEESUS kertoi eksytysten tulosta Hänen Nimessään, ja KIELSI seuraamasta ihmetekijöitä lopunaikoina."
Älä sitten seuraa Israelia ja judaismia. Siinä ne ensimmäiset villitykset jo Jeesuksen aikoina. Patrikit sun muut hippasvinkulat tulee vasta perästä.
Eipä täällä kukaan liene judaismin kahleissa? Mielenkiintoista silti, että Raamattu on juutalaisten kirja...alusta loppuun, Mooseksesta Jeesukseen! Kaikkine apostoleineen, Pietari Paavali (Saulus Tarsolainen) Matteus (tullimies) Luukas (kreikanjuutalaisia, lääkäri?) Markus Filippos Johannes Stefanus Bartolomeus Andreas Jaakob Juudas ---ITSE JEESUS TÄYTTI LAIN, ollen ihmisaikansa myös Juutalainen. Hän sikisi kuitenkin Pyhästä Hengestä ja oli kuningas Davidin juurivesa.
Koko Raamatun Totuus Iankaikkisesta Pelastuksesta on tarjottuna jokaiselle ihmiselle, jolle kelpaa taivuttaa poljensa Jumalan eteen!
Ellei nyt, ajassa kelpaa, kerran ne taipuvat kuitenkin, Pyhän tulikatseen alle. Joutuuko Hän surren siinä sitten sanomaan: 'MINÄ EN KOSKAAN OLE TUNTENUT SINUA.'
Niin Hän tulee sanomaan kaikille, jotka ovat kieltäneet Hänet ihmisten edessä, häveten Hänen Kuninkaallista nimeään. Aivan reteesti ja rasistisesti, niin judaisteille, kristityille, buddisteille kuin muhameteille yms hinduisteille!
Henkilöön ja asemaan katsomatta.
ANTAKAA SIIS PELASTAA ITSENNE TÄSTÄ PAHASTA MAAILMASTA...jos kuulette kutsunsa.