Kuolleita kissoja pakastimessa!?!

TuoliltaTippunut

Kuka 37 vuotias nainen Tuusulassa on voinut tehdä noin törkeän ja häpeällisen eläinsuojelurikoksen? Miten voi olla kissakasvattaja, kun ei osaa pitää edes kissoja hengissä.
Taas olematon rangaistus, vaikka akka sulloo lemmikkejä pakastimeen. Nimi ja naama esille, että kaikki tietää. Vankilatuomio tuollaisesta rääkkäyksestä pitäisi langettaa ja ikuinen eläintenpitokielto.

Suomen eläinsuojelulaki on 20 vuotta vanha. Jos hallitus vihdoin jollain keinoin saisi sen uudistettua, niin kovat rangaistukset olisi erittäin tervetulleita.

Mitä ajatuksia tätä Teissä herättää?
Ei ole epäilystäkään, että äänestän EOP puoluetta tulevissa kunnallisvaaleissa. Jonkun on tässä maassa ajettava eläinten oikeuksia.

11

1302

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OhhhhhMYgod

      Onko kasvattajilla yleinen käytäntö, että "Kastroimattomat kollit olivat vapaasti samoissa tiloissa leikkaamattomien naaraskissojen kanssa."

      "Nainen joutui lopulta syytteeseen vain eläneisiin sekä sohvan alta löytyneeseen kissaan kohdistuneesta eläinsuojelurikoksesta. Pakastimesta löytyneiden osalta häntä ei syytetty, joten niitä ei käsitelty oikeudenkäynnissä eikä niihin viitata käräjäoikeuden tuomiossa."
      MIKSI EI, tuosta saa käsityksen, että laki hyväksyy naisen menettelyn. Saa varmaan palkinnon.

      Suomen eläinsuojelulaki on syvältä perseestä !

    • Pimpinlitinää

      lesbolla löi rattaat yli vai voittiko kiima eläinten hyvin voinnin-

    • KukaValvooNäitä

      FI*Harmuan = tyttöystävän kissabisnes.
      Meillä on pentuja!

      5.1.2017 syntyi yksi tyttö ja yksi poika
      Harmuan Vanamo Villikko & Harmuan Vertti Villikko. Kuka näitä mahtaa ruokkia, vai onko jo pakastettu?

    • Esth9r

      Ikuinen eläintenpitokielto pitäisi tälle Hanna Kekkoselle asettaa. Vastuuntunnotonta lähteä ulkomaille ja jättää kissat yksin vaille hoitoa. Ei tällaista voi millään selitellä, päässä on vikaa kyseisellä tyypillä, joten ei eläimiä enää koskaan luonnevikaisen armoille.

      Hanna Kekkonen- nimisiä henkilöitä on paljon, mutta googlettamalla löytyy tämä "kissojen rakastaja" tai ehkä oikeammin sanottuna niillä bisnestä tekevä.

      Ja todella eläinsuojelulaki pitäisi uudistaa ja sitä soveltaa niin, että eläinrääkkäys saataisiin loppumaan. Ikuinen eläintenpitokielto on vähintä, millä syyllisiä pitää rankaista.

    • ÄinäänMiäs

      Niuvanniemi on ainoa oikea paikka pariskunnalle.

    • efkjefkjek34

      Kuuluu Suomen Kissaliittoon ja on Kissaliiton tuomari myös =)

    • MVonHyväLehti

      MV-lehdessä on kuvat Kekkosesta ja Viuhasta.

    • erkele

      Mitä, kuseevat ja paskovat ihmisten pihat... saisivat kuolla loputkin.
      Puolustan kissoja vasta sitten kun ihmiset älyävät pitää ne omilla pihoillaan paskomassa ja kusemassa.

    • Ihanateläimet

      Eikö sinulla ole elämässäsi mitään sisältöä, kun pitää vahdata kissojen ulosteita?

      Tontillani käy kissa, jäniksiä, supille ja ketulle vien ruokaa ja viimeksi peura tyhjensi lintulaudan auringonkukansiemenistä. Pihallani saa vierailla mieluimmin eläimet, kuin ihmiset. Enemmän arveluttaa jälkimmäiset.
      Eläimet ovat rikkaus !

    • Voetokkiinsa

      VMP hoitoa tarttis myös tää Keravan mummo jotka vastailee omaan kirjotukseensa !

    • 77777b

      Vastailee omiin kirjoituksiinsa, just paljo juttua Keravan sivuilla! Ei oo todellista, pakko olla sama mummo!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      86
      1383
    2. 72
      1204
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      80
      1080
    4. 95
      899
    5. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      874
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      30
      800
    7. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      767
    8. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      79
      717
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      55
      703
    10. 44
      632
    Aihe