jatkaako Partia rautakauppa vielä aurassa?

vanhaasiakas

Meinaan, kun oli 4.2.2017 kaikki pois myynti! Onko se siis suljettu ja jos on niin miksi?

5

622

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Soonohitte

      Toivottavasti ei jatka ihan niiden kavereiden itsensä vuoksi. Outoa sakkia. Kun menee ostoksille ja kysyy jotain niin on ihan kuin kirkossa pieraisisi. Ei sellainen juttu vetele, että on neljä miestä töissä ja kaksi nuokkuu netissä koko ajan. Ja semmoiset hinnat. Ja kun nettikaupastakin saa melkein mitä haluaa niin ei siitä mitään tule. Minä en ainakaan maksa 30 prossaa liikaa. Onneksi on BAUHAUSSI ja ne kaikki ihanat rautakaupat mitä Raision tienoilla on. Ei ne siitä enää jaloille nouse. Ei oo visioo eikä muutakaan. APP eli antaa paskan "palaa."

    • RautakauppiasPasanen

      No ehkä sitä ei aivan noin rumasti olisi tarvinnut sanoa. Vaikeaa se on perustaa mitään rautakauppaa kun ei saa tavaraa mitä myydä. Se on vähän ankeaa touhua. Ei sitä pelkillä nupinauloilla bisnestä tehdä.

      • Aurastamuuttanutpoisjo

        Onhan siellä ollut tavaraa myytäväksi, ainakin kun sisälle on mennyt, kyllä siellä tavaraa on ollut, muutakin kuin nupinauloja. Onko se kauppa nyt toiminnassa vai onko kiinni?


    • Moilaurhkki

      Kävin kaasuasioilla tässä taannoin ja pääsin kurkkaamaan remontin puolelle. Siellä oli varastosta tehty myös lämmintä myymälätilaa eli näytti että tulee uusi myymälä aika isona. Toimistohuoneet siirtyy yläkertaan. Sitä en tiedä mikä myymälä tulee, kuulin huhun että joku uusi konseptimyymälä. Wurth?? Millon en hoksannut kysyy.

    • Jessenouseekrapulasta

      Toivottavasti jatkaa. Haluan jatkossakin edullista ja osaavaa palvelua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. 109
      3596
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      76
      3148
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      83
      2598
    4. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      6
      2394
    5. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      217
      2252
    6. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2141
    7. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      919
    8. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      918
    9. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      806
    10. Haapaveille jotain uutta!

      Huoltoasema Haapavein keskustaan tulossa. Semmoista Jeppasissa jaappasevat.
      Haapavesi
      16
      760
    Aihe