Omistajan vaihdos

Grazy

Pitääkö huhu paikkansa, että CAP on ostanut Easy Driverin liiketoiminnan?

10

458

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bullshittiä

      Paskapuhetta...Movian konkurssipesä on ostanut Capin ja Easy Driverin : D

    • VääräOsoite

      Eikös CAPin Pekka Kari olisi oikea henkilö vastaamaan tällaiseen kysymykseen

    • Munatontapuuhaa

      Joo. Kyseinen autokouluyrittäjä vois ottaa puhelimen kouraan tai mennä käymään, sen sijaan että täällä nimettömänä läyryää juorujen perässä.

      • Grazy

        Jos et osaa vastata kysymykseen, niin älä suotta kommentoi ollenkaan :) Jos mua kiinnostaisi sun mielipiteesi, niin mä kysyisin sitä erikseen :)


      • Tapissa

        Uusi omistaja on Makwan Amirkhani.


    • VoisikoSittenkin

      Ostaja olla uusi autokouluketju Lux?, joka varmaan laajenee Turkuun, Vantaalle, Helsinkiin, Kirkkonummelle ja Espooseen?

    • Pitääollarahaaperkeleest

      Yrityksen tunnuslukuja katsellessani kysymyksessä vähintään miljoonan euron kaupat. Ei ole suomalaisilla autokouluilla asiaa näille kaupoille!

      • Jopo6969

        Eikai kukaan hullu rahalla osta autokoulua, kun tulee vuoden sisällä uusi ajokorttilaki??? Tai sitten ilmaseks pitäis saada...


    • pipsaQ

      Huhu pitää paikkaansa. CAP on ostanut viime vuoden aikana paikkakunnista riippuen markkinaosuuksia pikkuhiljaa itselleen. Ja isolla rahalla, ei pelata korteilla.

    • JOpoHelkama

      Sitten kun v. 2020 mennessä on tarpeeksi Suomesta markinaosuuksia napsittu, CAP pääomistajat myyvät osakkeensa ulkomaisille sijoittajille , hyvään hintaan. Sijoittajat haluavat rahoilleen vastinetta ja se vastine on mahdollisimman iso, toiminnan tehokkuudesta saatava voitto. Tämähän on iät ja ajat nähty muillakin toimialoilla . Sitten Suomen nuoret ajelevatkin pelikonsoleilla suurimman osan koulunkäynnistä. Autokouluissa ei tarvita enää kalliita ja hankalia opetusautoja. Pahimmassa tapauksessa suurin osa käytännön opetuksesta siirtyy nuorten kohdalla vanhempien vastuulle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4360
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4099
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3756
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      113
      3666
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      34
      3557
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      73
      3382
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      88
      2946
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2845
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2646
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2364
    Aihe