Kepuloiden hyväveli verkosto

Pelasti Bernerin. Odotettua. Ryhmäkuri toimi. Herra ei polje herran hännälle. Nyt voi jatkaa samaan malliin.
9117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Voi sinua ressukkaa.
Pitikö tuokin tulla klo: 3 sanomaan vielä, jota päivät hoet.

Äänestä
  • Totuuden voi sanoa. Tekikö kipeää?

    Äänestä

  • Totuus ei pala tulessakaan.Sinun on varmaan hankala elää henkeen ja vereen kepulaisena ja yrittää tulkita ministerin hölmöilyt veronmaksajain rahoilla parhain päin.Se varmaan ottaa joskus koville ja tekee kipeää.

    Äänestä

  • hakotienohjaus kirjoitti:

    Totuus ei pala tulessakaan.Sinun on varmaan hankala elää henkeen ja vereen kepulaisena ja yrittää tulkita ministerin hölmöilyt veronmaksajain rahoilla parhain päin.Se varmaan ottaa joskus koville ja tekee kipeää.

    Pelkkää sosialisti propagandaa edes vihreät eivät lähteneet tuohon populisiseen roskaan. Demut on Trumpin linjoilla

    Äänestä

  • ölet.pöpi kirjoitti:

    Totuuden voi sanoa. Tekikö kipeää?

    Juu. 2/3 osaa eduskunnasta luottaa Berneriin. Kuinka paljon kepulaisia on eduskunnassa? Bernerin tuesta voisi päätellä, että teitä vihervasureitakin kuuluu kepun hyväveliverkostoon.

    Äänestä

Tämän "taistelun" Berner voitti hyväveliverkoston avulla, mutta "sota" jatkuu.

Äänestä

Oli siellä oikeita politikkojakin kun äänestivät demareita ja vasureita vastaan. Rinne luulee olevansa pääministeri kohta, ei Suomi tarvitse tuollaisia naisten kimppuun hyppiviä. Pääministerin pitää tietää oikeista asioistakin, eikä vain räksyttää.

Äänestä

Sosialistit+14,5+%+vai+oliko+se+16,5+%?+Olen+ollut+uskossa+se+on+14,5+%+?ja+Vasemmistoliitto+7,1+%Mitä+he+saavat+oppositiossa+aikaiseksi,+kun+eivät+saaneet+hallituksessakaan.Toiset+kaikki+oppositiossa+ei+yhtyneet+vasemmiston+ääneen.Siinä+saakin+olla+tarkkana+ettei+lähde+vasemmiston+kelkkaan,+heillä+ei+ole+mitään+muuta+annettavaa++kuin+kurjuutta+vain.He+toiset+oppositiossa+käsitti+ettei+tästä+asiasta+voi+tehdä+numeroa,+kun+ao+ministeri+ei+tapahtuma+aikaan+ollut+edes+eduskunnassa.+Siinä+välissä+vuoteen+2015+oli+monta+liikenneministeriä,+kun+nykyinen+ministeri+aloitti.+Hekään+ei+saaneet+mitään+aikaiseksi.

Äänestä

Vasurit peloissaan ja sumutusta tulvii.

Milloin Finavian 30 miljoonan asia tutkitaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mukavaäänestää kirjoitti:

Pelasti Bernerin. Odotettua. Ryhmäkuri toimi. Herra ei polje herran hännälle. Nyt voi jatkaa samaan malliin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu