Ihan otan pikkusen tässä kuntavaalien alla kantaa humalaisten käyttäytymiseen.
Tämmöinen on paljon helpompi poistaa kapakasta kuin humalainen akka tahi idiooti-kännikala;
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201702252200076760_ul.shtml
Olen aina ihmettelyt tätä akkojen juomista, mikään ei ole niin ruma kuin humalainen akka ja se käytös.
20 vuoden työkokemus ravintola-alalta ja siihen ei koskaan totu.
Kapakasta poistaminen
5
64
Vastaukset
- itärajalta
ootpa oikeessa näistä vuan ei sua puhhuu
se voip lookata - Ryystäinen
Älä ihmeessä pilaa Hakkaraisen Teukan vaalikampanjaa! Teukka kiertää kaikki vaalipiirin pubit ja pistää piikin auki koko sakille. On tehonnut, paitsi kotikunnassa, jossa oma äitikään ei poikaansa äänestä. Viitasaarelta tulee vähän ääniä, koska äidin mukaan "se tunnetaan täällä".
- tuli-vain-mieleen
Käsitykseni mukaan Viitasaarella ei ainakaan oma suku äänestä.
No ainahan on näitä, jotka kännipäissään laulaa kun musiikissa tulee kaipuu ja itkevät kun akka läks, vihaavat vähemmistöjä, kun itsellä on paskahousussa ja ovat kapinassa kaikkia vastaan.
Pienet maaseudun perslävet ruokki tyhmyyttä ja sieltä nousee Teuvot ja muut persujen tämän linjan edustajat. - AnonyymiUUSI
tuli-vain-mieleen kirjoitti:
Käsitykseni mukaan Viitasaarella ei ainakaan oma suku äänestä.
No ainahan on näitä, jotka kännipäissään laulaa kun musiikissa tulee kaipuu ja itkevät kun akka läks, vihaavat vähemmistöjä, kun itsellä on paskahousussa ja ovat kapinassa kaikkia vastaan.
Pienet maaseudun perslävet ruokki tyhmyyttä ja sieltä nousee Teuvot ja muut persujen tämän linjan edustajat.Teuvo on ryteikköjen keisari.
Sahuri verraton!
Kusessa verojen kanssa on.
- AnonyymiUUSI
sano sille niin ilkeäsi että itkee vielä kahden viikonkin päästä 🤣
minut on kerran kannettu pihalle niin ettei jalat ottaneet maahan 🤣🤣🤣
nimitys oli smurffiaskeleet
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä
kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.1285363HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen2164775Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu853971Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty833320- 471815
Anteeksi mies
Mun vaan pakko sanoa että en pääse ajatuksesta koskettaa sinua🙈tää on niin noloo. Olet vaan niin namu. En voi edes kert321799- 141418
Mulle tuli tunne
Että sun tunteet mua kohtaan alkaa hellittämään, olenko oikeassa ja alatko päästä eteenpäin?221322- 171318
- 421215